Polski Akcelerator Technologii Blockchain

Technologia Blockchain rozwiązuje problem zaufania

Kilka lat temu powstała technologia rozproszonych rejestrów (tzw. blockchain). Początkowo stosowana była w przypadku kryptowalut (oraz w e-administracji w Estonii). Polski Akcelerator Technologii Blockchain ma na celu opracowanie MVP kilku rozwiązań informatycznych dla instytucji publicznych przy zastosowaniu technologii blockchain.

W Akceleratorze proponujemy zastosowanie technologii blockchain w pierwszej kolejności do rozwiązania problemów zidentyfikowanych i opisanych w rządowym programie „Od papierowej do cyfrowej Polski”. Są one unikalne i istotne z perspektywy społeczno-ekonomicznej. Najważniejszym odbiorcą rozwiązań będzie Ministerstwo Cyfryzacji.
Zapraszamy do współpracy inne instytucje publiczne (pojęcie to obejmuje nie tylko jednostki administracji publicznej, ale i spółki realizujące zadania zlecone przez państwo, a także uczelnie wyższe czy samorządy), a także zdolnych programistów (również z zagranicy).

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • mag domwitamy na pokładzie
  • Aneta Andrzejczykwłaśnie podpisał Manifest
  • Ren tanwłaśnie dołączył
  • MARCIN HARLAjest z nami
  • Jakob Frickedołączył do nas
  • Yang Yangdziękujemy za podpisanie
  • jefddwitamy na pokładzie
  • Slawomir Gleboczykwłaśnie podpisał Manifest

4217 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się