NESsT

Inwestycje i wsparcie dla przedsiębiorstw społecznych

NESsT od 20 lat wspiera rozwój przedsiębiorstw społecznych w krajach Ameryki Łacińskiej i Europy Środkowo-Wschodniej. Program NESsT Empowers w Polsce dąży do zidentyfikowania i wsparcia przedsiębiorstw, które przygotowują osoby młode i kobiety do pracy w branży usług dla biznesu i usług informatycznych. Wybrane biznesy zostaną zaproszone do portfolio NESsT, otrzymają wsparcie doradcze oraz po 25 000 USD na rozwój. Dowiedz się więcej i przejdź do formularza aplikacyjnego: http://www.nesst.org/polska/aplikuj/

NESsT wspiera tworzenie godnych miejsc pracy dla osób, które spotykają się z największymi trudnościami w dostępie do zatrudnienia w krajach rynków wschodzących. Realizujemy naszą misję poprzez pozyskiwanie kapitału filantropijnego i inwestycje w przedsiębiorstwa społeczne, tworzące miejsca pracy dla osób z grup najuboższych, izolowanych, dyskryminowanych, nieposiadających kwalifikacji zawodowych czy wysokiego poziomu edukacji. Nasze inwestycje wspierają poprawę sytuacji osób z tych społeczności, które stają się samodzielne i decydują o własnej przyszłości.

W Polsce sektor usług wspólnych dla biznesu i usług informatycznych generuje 20 tysięcy nowych miejsc pracy rocznie. Dynamiczny rozwój tej branży stanowi szansę dla młodych osób i kobiet na zdobycie stabilnego zatrudnienia. Wyzwaniem jest jednak szybkie i skuteczne przygotowanie kandydatów do podjęcia pracy w sektorze BPO/IT, czego dokonać mogą przedsiębiorstwa społeczne, we współpracy z instytucjami publicznymi i korporacjami.

Celem inicjatywy NESsT Empowers jest identyfikacja i wsparcie przedsiębiorstw społecznych, oferujących osobom młodym i kobietom szkolenia, staże oraz możliwości zatrudnienia w sektorze BPO/IT. NESsT otwiera nabór aplikacji przedsiębiorstw społecznych, które zwiększają dostęp do rynku pracy dla osób młodych i kobiet w Polsce.

NESsT jest zainteresowany współpracą z firmami i organizacjami prowadzącymi działalność biznesową w dowolnej formie prawnej. Zachęcamy do aplikowania przedsiębiorstwa społeczne, gotowe aktywnie uczestniczyć w procesie wyboru oraz spełniające następujące kryteria:
• Preferowany etap rozwoju: walidacja (prowadzona jest sprzedaż, jednak przedsiębiorstwo nie osiągnęło stabilności finansowej) lub przygotowanie do wzrostu (przedsiębiorstwo prowadzi sprzedaż i jest gotowe do skalowania).
• Lokalizacja: Polska, ze wskazaniem na województwo mazowieckie.
• Model biznesowy: Przedsiębiorstwo korzysta z narzędzi rynkowych w celu zwiększenia dostępu do miejsc pracy w sektorze BPO/IT.
• Oferta: Szkolenia lub staże nastawione na uzupełnianie kwalifikacji zawodowych pożądanych w branży BPO/IT.
• Grupa docelowa przedsiębiorstwa społecznego: Osoby młode (do 30 roku życia) i kobiety.

Dowiedz się więcej i przejdź do formularza aplikacyjnego:
http://www.nesst.org/polska/aplikuj/

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Marcin Żurowiczdołączył do nas
  • Bartłomiej Kudełkawłaśnie podpisał Manifest
  • Kashif Naeemwłaśnie dołączył
  • Piotr Poddębniakwitamy na pokładzie
  • Grzegorz Rejowskidziękujemy za podpisanie
  • Rafał Froniajest z nami
  • Mikołaj Roszakdołączył do nas
  • Gultekin cirikwłaśnie podpisał Manifest

4673 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się