Powrót

Bitcoin debiutuje na Wall Street! Rozwala system i stronę giełdy


11 grudnia 2017

Brak komentarzy

Jesteśmy świadkami kroku milowego dla najsłynniejszej na świecie kryptowaluty – amerykańska giełda Cboe (Chicago Board Options Exchange) wprowadziła kontrakty terminowe na bitcoina.  Tym samym bitcoin trafia do oficjalnego obrotu. Jednak już w kilka godzin po debiucie okazuje się, że wartość bitcoina wzrasta o 26-procent, co uruchamia giełdowe mechanizmy bezpieczeństwa, które w takich wypadkach po prostu blokują możliwość zawierania transakcji. Pada też strona giełdy.

Wejście Bitocoina na Cboe, to udostępnienie go klientom instytucjonalnym – emocjonuje się Sonny Singh z Bitbay w wywiadze dla Bloomberga. 11 grudnia po raz pierwszy najsłynniejsza na świecie kryptowaluta pojawia się na regulowanej giełdzie. To moment zwrotny w fascynującym życiu waluty, bo umieszczenie jej na Cboe to certyfikat, który przenosi bitcoina ze świata drobnych spekulantów do mainstreamu finansowej gry.

Bitcoin, znany ze sporych wahań wartości, debiutuje na Wall Street z właściwą sobie pompą. Swoim ogromnym jak na progi giełdy, 26-procentowym wzrostem, w niespełna trzy godziny od startu uruchamia tzw. Exchange Circuit Breaker, co skutkuje czasowym zablokowaniem transakcji w celu uniknięcia paniki na giełdzie. Od momentu uruchomienia kontaktów terminowych na bitcoinie (nieoficjalny start w niedzielę 10 grudnia) transakcję z powodu zbyt dużego wzrostu wstrzymywano już dwukrotnie. 11 grudnia czasowo też została zablokowana strona giełdy, co rynek przypisuje popularności kryptowaluty wśród traderów.  Inwestorzy i obserwatorzy rynku przyznają, że wolumen obrotu kontraktami przekroczył ich oczekiwania.

Zrzut ekranu 2017-12-11 o 14.41.21

Kolejny roller-coaster może czekać nas już za tydzień, w poniedziałek 18 grudnia, kiedy to kontrakty terminowe na bitcoina wprowadzi kolejny duży amerykański gracz – CME (CME (Chicago Mercantile Exchange)

ak

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Dodaj komentarz za pomocą formularza powyżej