Park Naukowo-Technologiczny „Świerk”

Park Naukowo-Technologiczny „Świerk” stanowić będzie zaplecze dla szybkiego wdrażania wyników badań do gospodarki.

Posłuży on za podstawę rozwoju nowatorskich, innowacyjnych podmiotów gospodarczych, które funkcjonować będą w obszarze zaawansowanych technologii, bazujących na wiedzy i doświadczeniu Narodowego Centrum Badań Jądrowych. Stanowić też będzie w przyszłości lokalne centrum gospodarki opartej na wiedzy dla regionu Otwocka. Zakres jego działalności będzie stopniowo adaptowany do okoliczności, niemniej jednak jego zasadnicze funkcje powinny trwale wiązać się z rozwojem technologii jądrowych, z wykorzystaniem ich w przemyśle, medycynie, energetyce, ochronie środowiska, biologii i inżynierii materiałowej. Priorytetowym klientem Parku będą przedsiębiorstwa specjalizujące się w branżach związanych z energetyką, szczególnie jądrową, jak również z zaawansowanymi technologiami. Ponadto, wspierany będzie proces komercjalizacji wyników badań naukowych w gospodarce oraz stymulacja rozwoju gospodarczego regionu. Nadmienić należy, iż będzie to Park skupiający specjalistów nauk ścisłych, przyrodniczych oraz technicznych. W ramach PNT Świerk funkcjonować będą laboratoria, pracownie, firmy z dziedziny chemii, fizyki, wysokich technologii. Za pośrednictwem nowoczesnych, funkcjonalnych obiektów, PNT Świerk stworzy dogodne, optymalne warunki do prowadzenia działalności biznesowej, a przy tym oferować będzie również szeroki wachlarz usług okołobiznesowych.

Sign the Declaration

The document is the work of the community of Polish startups - young and experienced entrepreneurs, investors, technology park representatives and local startup activists - united to speak with a single voice.


Thank you for signing the declaration!
  • Erez Sobolis with us
  • Michał Kulińskihas just joined
  • Marcin Piwowarczykjust signed the Manifesto
  • Tomasz Cichońwelcome on board
  • Tomasz Cichońjoined us
  • Wojciech Dąbrowskithanks for sign off
  • Jacekis with us
  • Andrzejhas just joined

3594 people have signed the Declaration

New post

0

Fintech favored in 2015 by VC investorsResearch and Reports

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się