Give Your Box

logistics

Społecznościowe dostarczanie przesyłek

Give Your Box - społecznościowe dostarczanie przesyłek, to poznański startup, którego model biznesowy opiera się na ekonomii dzielenia się (sharing economy). Łączy osoby chcące łatwo przesłać paczkę z kierowcami jadącymi akurat w tym samym kierunku, którzy za niewielką opłatą, chętnie zabiorą ze sobą paczkę. Swoim zasięgiem obejmuje już 583 polskie miasta i w najbliższym czasie planuje ekspansję na rynek niemiecki i brytyjski.

Do kogo skierowane jest Give Your Box?
Często zdarza się, że potrzebujemy, aby nasza przesyłka dotarła do celu jeszcze tego samego dnia. Do tej pory, jedyną dostępną możliwością była dość kłopotliwa przesyłka konduktorska. Z drugiej strony, jeśli chcielibyśmy przesłać komuś np. szafkę na drugi koniec Polski, nasze możliwości są ograniczone oraz dość kosztowne. Z jeszcze większymi problemami spotkamy się, gdy np. wyjeżdżamy na wakacje i chcemy przekazać swojego kotka pod opiekę rodziny, która mieszka w innym mieście. Give Your Box łączy osoby chcące łatwo przesłać paczkę oraz kierowców, którzy akurat jadą w tym samym kierunku i za niewielką opłatą chętnie dostarczą przesyłkę. Wystarczy, podać skąd i dokąd chce się przesłać paczkę. Od razu wyświetli się lista kierowców z okolicy, którzy wkrótce wyruszają w trasę i chętnie zabiorą ze sobą przesyłkę.

Kto dostarcza paczki?
Nadawcy i kierowcy to prywatne osoby które założyły konto w serwisie. Dostawcą może być każdy i nie ma znaczenia czy i jaki samochód posiada. Nawet jeśli podróżuje pociągiem, autobusem czy rowerem, może po prostu wprowadzić swoją trasę do Give Your Box, zabrać ze sobą przesyłkę i obniżyć koszty swojej podróży.

A co z bezpieczeństwem?
Ekonomia dzielenia się, w znacznym stopniu opiera się na wzajemnym zaufaniu. Właśnie dlatego, bezpieczeństwo korzystania z serwisu, a także wiarygodność użytkowników są dla nas niezwykle ważne. Zapewniamy je m.in. po przez:
1. system opinii i ocen użytkowników,
2. licznik dostarczonych lub nadanych paczek,
3. weryfikację adresu e-mail i numeru telefonu,
4. możliwość wydrukowania potwierdzenia zlecenia dostarczenia paczki.
Każda przesyłka nadana w serwisie jest również ubezpieczona do kwoty 3 tys. zł.

Aplikacja mobilna i darmowe powiadomienia sms
Dzięki aplikacji, każdy użytkownik może na bieżąco otrzymywać powiadomienia dotyczące jego transakcji. Dodatkowo, jeśli kierowca otrzyma nowe zlecenie dostarczenia paczki, otrzyma również wiadomości sms. Dzięki temu, kierowcy mogą zrelaksować się za kierownicą, a nadawcy mają pewność, że dostawca nie przeoczy zlecenia.

Koordynacja
Choć paczki dostarczane są przez członków społeczności, Give Your Box dokłada wszelkich starań, by współpraca przebiegała jak najlepiej. Zespół koordynatorów stale czuwa nad wszystkimi zleceniami dostarczenia paczek i w razie jakikolwiek problemów lub niejasności, szybko udzieli pomocy.

Team

Nobody asked questions yet

Use a questionnaire above to ask a question

Sign the Declaration

The document is the work of the community of Polish startups - young and experienced entrepreneurs, investors, technology park representatives and local startup activists - united to speak with a single voice.


Thank you for signing the declaration!
  • Krzysztof Witkowskiwelcome on board
  • Łukasz Meloniuszjoined us
  • Gosia Wojtowiczhas just joined
  • Izabela Werbelis with us
  • Bogumiła Kurzejajust signed the Manifesto
  • Dorota Zimnochthanks for sign off
  • Marek Szwankowskiwelcome on board
  • Ada Jotjoined us

2144 people have signed the Declaration

New post

0

Fintech favored in 2015 by VC investorsResearch and Reports

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.



Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się