Powrót

European Start-up Days: Mniej lansu, więcej pracy


15 maja 2017

Brak komentarzy

Mniej pokazywania się na branżowych eventach, więcej pracy. Mniej bezzwrotnych pożyczek na okrągłe sumki, więcej pomocy merytorycznej – dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Takie wnioski dla startupów płyną z debaty „Jak się rodzi biznes? Od pomysłu do firmy. Synergia startupy, korporacje” otwierającej tegoroczne European Start-up Days w Katowicach.

Spotkanie poprowadziła prezeska Fundacji Startup Poland Julia Krysztofiak-Szopa. Na jej zaproszenie do hali katowickiego Spodka przybyli: Patrycja Klarecka (PARP), Eliza Kruczkowska (PFR), Brunon Bartkiewicz (ING), Radosław Gnutek (Tauron), Jarosław Rogoża (Synthos SA) oraz Dariusz Żuk (Business Link Poland).

European Start-up Days to impreza towarzysząca Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu. Przez dwa dni w Hali Spodka i w pomieszczeniach sąsiedniego Międzynarodowego Centrum Kongresowego zorganizowano szereg spotkań i paneli. Startupy prezentowały swoje rozwiązania w przestrzeniach wystawienniczych, a setka najciekawszych zdaniem organizatorów projektów wzięła udział w  konkursie Start-up Challenge.

Tegorocznej edycji ESD towarzyszyła także premiera wydawnictwa przygotowanego przez zespół Startup Poland we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. „Przedsiębiorczość startupowa. Bank pomysłów dla polityków i samorządowców”.  To zgrabne kompendium wiedzy, które pozwala zrozumieć specyfikę startupowej rzeczywistości osobom, które na co dzień nie zajmują się tą tematyką.

Publikacja dostępna będzie także w wersji online na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

IMG_6126

IMG_6173

IMG_6161

IMG_6284

IMG_6339

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Dodaj komentarz za pomocą formularza powyżej