Powrót

Europejski Tydzień Startupów rozpoczęty!


1 lutego 2016

Brak komentarzy

Startup Europe Week to seria spotkań o rozwoju przedsiębiorczości organizowanych równolegle w ponad 250 regionach Europy w dniach 1-5 lutego 2016 roku, dzięki współpracy ponad 400 instytucji partnerskich.

Celem tego wydarzenia jest poinformowanie założycieli startupów i przyszłych przedsiębiorców o dedykowanych dla rozwoju ich firm, dostępnych w ich regionie, środkach i instrumentach finansowych oraz tych, pochodzących ze źródeł europejskich.

Startup Europe Week (SEW) to największe wydarzenie wokół przedsiębiorczości organiowane w Europie. Pomysł został zapoczątkowany przez inicjatywę Komisji Europejskiej Startup Europe we współpracy z Komitetem Regionów, który reprezentuje europejskie regiony i samorządy.

Polska edycja tego wydarzenia jest organizowana w 12 polskich miastach: Białymstoku, Bielsko-Białej, Dąbrowie Górniczej, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Płońsku, Rzeszowie, Rybniku, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Warszawska edycja, SEW Warsaw jest zaplanowana na czwartek, 4 lutego przez Annę Walkowską, Elizę Kruczkowską i Kaśkę Barc w Google Campus Warsaw. Spotkanie koncentruje się wokół kluczowych instytucji i instrumentów wsparcia dla polskich startupów. Są nimi Parlament Europejski, Ministerstwo Rozwoju, Urząd Miasta Warszawa, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Organizatorzy – Startup Grind Warsaw i Fundacja Startup Poland – wspólnie z członkami lokalnego ekosystemu startupowego będą informować o perspektywach rozwoju dla startupów w regionie na najbliższe kilka lat.

Eliza Kruczkowska, Prezes Fundacji Startup Poland i współorganizatorka SEW Warsaw, obserwując zaangażowanie polskich startupów i samorządów w organizację wydarzeń w ramach SEW, mówi: Cieszy mnie, że na mapie Europy polska społeczność startupowa jest tak silnie reprezentowana. Tym bardziej, że w organizację wydarzeń nie są zaangażowane tylko największe miasta.

Startup Week Europe

Zadaniem Startup Europe Week jest dostarczenie lokalnym ekosystemom najnowszej wiedzy o możliwościach rozwoju przedsiębiorczości skupionej w regionach oraz wzmocnienie połączeń między nimi.

Sesje informacyjne będą prowadzone przez reprezentantów lokalnej władzy samorządowej oraz miejskiej społeczności startupowej. Tematem prezentacji będą aktualne działania organizowane przez miasto, dedykowane przedsiębiorcom, takie jak udzielane granty, ulgi podatkowe, miejska przestrzeń biurowa dla przedsiębiorców, czy inne finansowanie. Ponadto uczestnicy dowiedzą się jakie fundusze wspierające rozwój startupów przygotowała Komisja Europejska.

Równolegle samorządy będą organizować “dni jeszcze szerzej otwartych drzwi” dla przedsiębiorców, a w czasie konferencji specjaliści z władz samorządowych będą odpowiadać na pytania od startupów. Dodatkowo odbędą się seminaria prowadzone przez lokalnych przedsiębiorców i inwestorów, którzy opowiedzą jak najlepiej wykorzystać finansowanie udostępniane przez miasto.

W przypadku gdy rejestracja na wydarzenie w Twoim mieście jest już zamknięta zachęcamy do rejestracji poprzez listę rezerwową.

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Dodaj komentarz za pomocą formularza powyżej