Powrót

Google Campus Warsaw otwarty!


20 listopada 2015

Brak komentarzy

Przy ulicy Ząbkowskiej, na warszawskiej Pradze, w miejscu, gdzie 118 lat temu narodził się pomysł na polską Wytwórnię Wódek Koneser, został otwarty Google Campus Warsaw. To miejsce gdzie przedsiębiorcy budują swoją sieć kontaktów, czerpią wiedzę i inspirację – najważniejsze w rozwoju młodej firmy. Google Campus chce być przestrzenią, w której sprzyjające okoliczności przyczyniają się do sukcesu twojej firmy. Chcą zbliżać do siebie ekosystem w regionie umożliwiając ludziom poznanie się w odpowiednim czasie i miejscu, a wymierną aktywność przedsiębiorców będą mierzyć ilością wypitych kaw.  

 SAMSUNG CSC

Inicjatywa Google Campus narodziła się 3 lata temu i zgromadziła już ponad 7000 członków wokół swoich lokalizacji w Londynie, Madrycie, Seulu, Tel Awiwie, a w następnej kolejności w São Paulo. Google Campus zatrudnia 4300 osób na całym świecie. Szef warszawskiego kampusu, Rafał Plutecki, wyjaśnia, że dzięki członkowstwu w społeczności Google Campus “możesz mieć biurko w Londynie, mentora w Brazylii, doradcę w Seulu i inwestora w Tel Awiwie”. Kolejną lokalizacją Google Campus jest właśnie Warszawa, ponieważ mamy światowej klasy programistów i inżynierów, bardzo szybko rozwijającą się społeczność startupową oraz biuro Google, przekonywał Matt Brittin, dyrektor Google Europe. Campus i jego członkowie będą dodatkowo korzystać ze wsparcia pracowników biura Google – sześcioro z nich zostanie ekspertami i będzie służyć przedsiębiorcom pomocą .

 

Wśród gości uroczystości otwarcia Campus Warsaw był Minister Rozwoju i Wicepremier Mateusz Morawiecki, który powiedział, że startupy to tkanka rozwoju dla regionu i kraju, ale aby razem w Europie tworzyć wartość dla szerokiego biznesu, musimy działać sprytnie. Zauważył, że rodzące się w Campus Warsaw firmy, wchodzące na globalny rynek jako micro-multinationals, powinny być zarodkiem firm globalnych, które odwracają proces drenażu mozgów, hamując tendencje do  wysysania polskich talentów. Dzięki temu będą stanowić ważną część krwioobiegu gospodarczego. Minister Morawiecki podkreślił ponadto, że “sposób w jaki teraz wykorzystamy tę szansę dla ekosystemu, będzie charakterystyczny dla rozwoju gospodarczego najbliższej dekady czy dwóch”.

 

Campus Warsaw to 1600 m2 przestrzeni, która odpowiada na wszystkie potrzeby przedsiębiorcy. Jej sercem jest Campus Café, w którym wszystko się zaczyna. Kawiarnia jest miejscem, w którym można spotkać się z mentorem, innym przedsiębiorcą czy inwestorem. Kolejnym ważnym elementem tej układanki jest możliwość korzystania z akceleratora, który zapewnia firmie start. Partnerem Campusu jest krakowski fundusz inwestycyjny Innovation Nest. Miejscem pracy dla przedsiębiorcy jest przestrzeń coworkingowa obsługiwana przez londyński Tech Hub. Oprócz biurka czy dostępu do internetu, daje autentyczne doświadczenie poznawania się i wzajemnej współpracy. Dodatkowo, Google wraz z partnerami organizują liczne wydarzenia dla społeczności startupów. Tech Hub organizuje raz w miesiącu Demo Day, podczas którego firmy mogą się przedstawić publiczności i otrzymać informacje zwrotną o swoich usługach czy produktach. Co więcej Tech Hub będzie uczyć jak celebrować porażki, i mówić o nich głośno dzięki wydarzeniu o nazwie “Pogrzeb startupów”. Do członkowstwa w Campus Warsaw zgłosiło się już 1400 osób (25% to kobiety) reprezentujących 35 różnych narodowości, którzy chcą tworzyć firmy w Warszawie. Do dyspozycji członków jest 30 mentorów i ekspertów.

 

Google Campus chce wychodzić naprzeciw potrzebom zróżnicowanych społeczności przedsiębiorców. Na liście organizowanych warsztatów znajduje się inicjatywa Campus for Mums oraz Przedsiębiorcy 50+. Campus ma być miejscem łączenia się społeczności startupowej oraz wymiany wiedzy o regionie. Dzisiaj zainaugurowany został cykl warsztatów Campus Exchange CEE dla firm z regionu o tym jak globalizować swój biznes. Spośród 40 zgłoszonych firm wybrano 7 finalistów z Chorwacji, Bułgarii, Litwy, Czech i Polski.

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Dodaj komentarz za pomocą formularza powyżej