Powrót

Grupa Wyszehradzka będzie wspólnie ożywiać startupy w regionie


17 października 2015

Brak komentarzy

Ministerstwo Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu Węgier, Ministerstwo Gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ministerstwo Gospodarki Republiki Słowackiej, podpisały memorandum o współpracy regionalnej w dziedzinie innowacji i startupów. Wydarzenie odbyło się 12 października 2015 r. w Pradze.

Głównym założeniem zacieśnienia współpracy Grupy Wyszehradzkiej w obszarze wsparcia startupów jest skupienie większej uwagi rynków globalnych na startupach oraz innowacyjnych MŚP z regionu V4.

Cały tekst porozumienia dostępny jest tutaj

Warto przypomnieć o projekcie„V4 TechMatch Silicon Valley” , który był efektem współpracy czterech organizacji: Konfederacji Lewiatan (przez Lewiatan Business Angels ) z Polski, StartupYard z Czech, Innovacio z Węgier i SOVVA, która jest liderem konsorcjum, ze Słowacji. Projekt wspierany jest przez fundację Grupy Wyszehradzkiej V4.

Polską „reprezentację” konkursu wybrali eksperci, oceniając kreatywność zespołu, unikalność produktów i szansę na zawojowanie rynku w Stanach Zjednoczonych. Pod uwagę brana też była biznesowa dojrzałość rozwiązań, poziom innowacji, perspektywy przychodów.

W Dolinie Krzemowej pokazać się mieli:

  • XTRF Translation Management System z internetową platformą do automatycznego zarządzania projektami związanymi z tłumaczeniami,
  • ZenCard z systemem automatycznie rozpoznającym (po karcie płatniczej) lojalnych klientów i umożliwiający im otrzymywanie promocyjnych ofert
  • SESAME+, którego rozwiązania umożliwiają nowy sposób identyfikacji użytkowników wielu rozwiązań komunikacyjnych lub użytkowych.

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Dodaj komentarz za pomocą formularza powyżej