TDJ PITANGO VENTURES

Fundusz inwestycyjny

We Invest in Technology Leaders of Tomorrow

TDJ Pitango Ventures to polsko-izraelski fundusz Venture Capital. Inwestuje w innowacyjne technologicznie startup’y o globalnym potencjale. Koncentruje się na projektach tworzonych przez firmy w fazie wczesnego wzrostu (startup) oraz wzrostu (growth). W przypadku ciekawych projektów inwestuje również na etapie seed.

TDJ Pitango Ventures powstał w oparciu o potencjał polskiej grupy przemysłowej TDJ oraz izraelskiego funduszu Pitango Venture Capital. Wspólna pasja i doświadczenia obu podmiotów związane z rozwojem biznesu umożliwiły budowę funduszu potrafiącego skutecznie i w sposób powtarzalny inwestować w najnowsze technologie i tworzyć globalne spółki. TDJ Pitango Ventures został utworzony przy wsparciu środków publicznych pochodzących z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wielkość funduszu TDJ Pitango Ventures wynosi 55 mln USD. Planowany okres działalności funduszu to 10 lat.

Główne obszary działalności, w które inwestuje TDJ Pitango Ventures to:
- Big data;
- Internet rzeczy (IoT) i przemysłowy (IoT);
- sztuczna inteligencja (AI) i machine learning;
- Enterprise Software and SaaS;
- technologie mobilne i media cyfrowe;
- sprzęt medyczny i zdrowie cyfrowe.

Kwota inwestycji TDJ Pitango Ventures uzależniona jest od etapu rozwoju podmiotu ubiegającego się o inwestycje.

- Faza Seed - skupienie działań na obszarze badań i rozwoju technologii oraz rozwoju produktu.
Kwota inwestycji od 100 tys. do 0,5 mln USD;
- Faza Startup - początkowe przychody, pierwsi klienci na kilku rynkach. Skupienie działań na strategii Go to market.
Kwota inwestycji od 1 mln do 2 mln USD;
- Faza Growth - etap sprzedaży na rynkach regionalnych i międzynarodowych. Skupienie działań na dalszym wzroście biznesu.
Kwota inwestycji od 2 mln do 5 mln USD.

TDJ Pitango Ventures inwestuje w formule smart money. Poza środkami finansowymi działalność funduszu umożliwia wykorzystanie jego wieloletnich doświadczeń w zakresie:
- tworzenia biznesplanu i strategii biznesowej, w tym Go-to-market oraz rozwoju globalnego firmy;
- mentoringu prowadzonego doświadczonych partnerów biznesowych;
- działań w zakresie HR, kwestii prawnych, informatyki i pozyskiwania funduszy;
- prowadzenia procesów związanych z fuzjami i przejęciami innych podmiotów oraz przygotowaniami do pierwszej oferty publicznej (IPO).

Założyciele TDJ Pitango Ventures

Pitango Ventures Capital jest jednym z największych funduszy Venture Capital w Izraelu. Wartość inwestycji i zarządzanego kapitału wynosi 2 mld dolarów. Działa od 1993 roku inwestując w spółki technologiczne w zróżnicowanych obszarach, takich jak: rozwiązania sieciowe, technologie bezprzewodowe i mobilne, oprogramowanie dla przedsiębiorstw, Internet i media, ochrona zdrowia i urządzenia medyczne oraz czyste technologie. Od początku działalności fundusz zainwestował w ponad 200 spółek oraz zrealizował ponad 80 exitów. Wiele z firm działa obecnie w skali globalnej, a inne stały się częścią korporacji, takich jak Apple, Microsoft, Cisco, Intel, Facebook czy Oracle.

TDJ S.A. to polska, prywatna firma inwestycyjna. Działalność TDJ opiera się na kilku obszarach, z których największy, Equity, obejmuje akwizycje dojrzałych przedsiębiorstw. W portfelu TDJ znajdują się spółki przemysłowe, między innymi notowane na GPW w Warszawie: FAMUR SA, Kopex SA, Zamet Industry S.A. i PGO S.A. Grupa TDJ działa aktywnie również w sektorze nieruchomości poprzez swoją spółkę TDJ Estate. Nowym polem działalności jest wsparcie przez TDJ innowacyjnych projektów, które prowadzone jest w ramach obszaru Venture. Fundacja TDJ realizuje zróżnicowane projekty wspierające edukację i rozwój osobisty dzieci i młodzieży.

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Tomasz Kleczkowskiwitamy na pokładzie
  • Tomaszdołączył do nas
  • Kaja Kuczynskawłaśnie dołączył
  • MOHAN RAJjest z nami
  • Krzysztof Wdziękujemy za podpisanie
  • Patrycja Stenkawłaśnie podpisał Manifest
  • Magda Tomaszewskawitamy na pokładzie
  • Andrius Milinavičiusdołączył do nas

4564 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się