Powrót

Kilkadziesiąt, kilkaset czy już tysiąc? Liczymy polskie coworki


4 sierpnia 2016

Brak komentarzy

W Polsce są 42 miasta, w których młode biznesy mają możliwość pracy w coworkach otwartych przestrzeniach, w których biurko w biurko pracują osoby zajmujące się różnymi biznesami, zwykle na wczesnym etapie rozwoju i przedstawiciele branż kreatywnych. Rozpoczynamy wielkie liczenie polskich coworków. Prowadzisz lub pracujesz w jednym z nich? Daj się poznać, weź udział w tym badaniu wspieranym przez Startup Poland i Business Insider Polska.

W samej tylko Warszawie przestrzeni coworkingowych jest około 110. Kolejnym zagłębiem jest Trójmiasto i Kraków, każde z liczbą ponad 30 coworków. Chcemy teraz dokładnie policzyć wszystkie coworki w Polsce, dowiedzieć się gdzie są, kto i nad czym w nich pracuje oraz pokazać, jak zmieniają biznesową rzeczywistość w Polsce.

Autorem metodologii pierwszego w Polsce badania coworków jest zafascynowany zjawiskiem Piotr Boulangé: ­ Moja przygoda z coworkingiem rozpoczęła się 2012 roku na warszawskiej Woli (w Biurco, jednym z 10 coworków wtedy działających w stolicy), które odkryłem szukając taniego miejsca na biuro. Ludzie których spotkałem, poznając inne warszawskie przestrzenie coworkingowe i warszawskich freelancerów, Social Media Ninjów i startupowców, są do tej pory obecni w moim życiu, bo stanowią niesamowicie kolorową i wybuchowa mieszankę kreatywności, umiejętności technologicznych i zaangażowania w to co robią. Aktywnie też uczestniczą w budowaniu społeczności, takich jak Czwartkowe Spotkania Social Media, Geek Girls Carrot czy klubów Toastmasters, uczących przemawiać publicznie i będących świetnym uzupełnieniem kompetencji technicznych ­- mówi.

Ze wstępnych szacunków wynika, że możemy mieć w Polsce ponad 350 coworków. To sporo, a cały czas powstają nowe. Ile ich naprawdę jest, ile osób w Polsce pracuje w takich przestrzeniach? Pomóż nam zbudować coworkingową mapę Polski, weź udział w ankiecie i przekaż ją dalej. Stworzymy i publikujemy pełną listę coworków.

Chcesz, żeby Twój cowork był bardziej widoczny? Dodaj go również do bazy Startup Poland

POLICZMY SIĘ Z COWORKAMI!

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Dodaj komentarz za pomocą formularza powyżej