Blockchain Compass 2018

Czy technologia blockchain jest odpowiedzią na globalny kryzys zaufania? Czy Polska ma szanse w światowym wyścigu technologii rozproszonych rejestrów? Jak polska administracja rządowa wypada na tle międzynarodowej konkurencji? Nad czym pracują polskie startupy? Odpowiedzi na te pytania poznacie sięgając po naszą najnowszą publikację Blockchain Compass 2018.

Partnerem Raportu są The Heart oraz Biuro Informacji Kredytowej.
Wyłączny Community Partner: Impact CEE.

Pobierz raport TUTAJ
stron autor

Raport Polskie Startupy 2018

To już 4 odsłona największego badania polskiej branży startupowej. W tym roku sprawdzamy m.in jak wygląda polska mapa startupowych specjalizacji oraz kim są polscy founderzy. Jak zarabiają i jak się finansują? Które branże notują najszybsze wzrosty przychodów? Jak wygląda współpraca korporacji ze startupami? Co motywuje do zakładania startupów? Jak wygląda ścieżka kariery startupowca: co warto studiować?

Pobierz Raport tutaj »
stron autorów

Złota Księga Venture Capital w Polsce 2018

Jak inwestorzy VC w Polsce hodują startupy? Z jakimi warto rozmawiać o inwestycji? Czy państwowe środki to dla jednorożców dobra pasza? Czy lewar publiczny pomaga, czy przeszkadza w inwestycjach w venture? Czy polskie venture zasługuje na miano venture? Jaka jest, a jaka powinna być mechanika funduszy VC? Jak pracują ze startupami najlepsze fundusze? Jak inwestować w startupy: przez działający fundusz VC czy zakładając własny? Jak pobudzić kapitał prywatny, by był bardziej skłonny do prawdziwego ryzyka?

Tego dowiecie się dzięki pierwszemu w Polsce badaniu branży venture capital, przeprowadzonemu przez Fundację Startup Poland, największy polski think-tank technologiczny.

Partnerem projektu są Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, One Eleven i Kancelaria Snażyk Korol Mordaka.

Pełen raport z badania pobierz tutaj: http://www.nexto.pl/ebooki/zlota_ksiega_venture_capital_w_polsce_2018_p1031078.xml
stron autorów

Polish Startups Report 2017

Polish Startups Report 2017 marks a third edition of a research series on tech entrepreneurs contributing to the growth of Polish digital economy. Above all, it is an undertaking that aims to exhibit Polish startup’s ambitions, expansion plans, sources enabling growth and its pace, specialisation areas, as well as their innovation stage. Thanks to our network of Startup Poland Ambassadors we publish a regional map of Polish startups which describes their regional strengths, important events, and presents local startups to watch.
stron autorów
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Umowa Grantowa / Bank Dokumentów dla Startupów / vol. 3

Grant agreement to umowa grantowa, określająca zasady przyznawania startupowi przez inwestora grantu w postaci środków pieniężnych. Zawarcie przez startup umowy grantowej może (ale nie musi) być związane z udziałem w programie akceleracyjnym, a środki pochodzące z grantu powinny być przez startup przeznaczone na osiągnięcie kamieni milowych ustalonych przez strony oraz KPI w planie dla startupu. W praktyce takie umowy zawierają zapisy gwarantujące grantodawcy prawo do uzyskania informacji związanych z działalnością startupu, a także zastrzeżenia o konieczności zwrotu grantu w przypadku jego wykorzystywania niezgodnie z przeznaczeniem.

Prezentujemy wzór takiego dokumentu, który pokazuje jak zredagować przedmiot umowy grantowej, jak opisać uprawnienia grantodawcy oraz podaje przykłady zobowiązań, jakie mogą dotyczyć startupu otrzymującego grant.

Wzór dokumentu został opracowany we współpracy z ekspertami Kancelarii Snażyk Granicki i Kulczyk Investments.

Pobierz tutaj »
stron
Warning: A non-numeric value encountered in /home/startup/domains/startuppoland.org/public_html/wp-includes/pomo/translations.php(208) : runtime-created function on line 2
autorów

Convertible Loan Agreement / Bank Dokumentów dla Startupów / vol. 2

Convertible loan agreement to umowa pożyczki konwertowanej na udziały w startupie, która daje mu możliwość pozyskania pieniędzy na dalszy rozwój. Na podstawie convertible loan agreement startup uzyskuje pożyczkę od inwestora, który w zamian za nią dostanie uprzywilejowane udziały na warunkach opisanych w umowie.

Jest ona inspirowana popularnym w USA mechanizmem convertible notes, ale towarzyszą jej rozwiązana możliwe do zastosowania na postawie polskich przepisów. Prezentujemy wzór takiego dokumentu, przygotowany dla startupu działającego w formie spółki z o.o., w którym pokazujemy jak zgodnie z polskim prawem przeprowadzić “polskie convertible notes” podwyższając kapitał zakładowy przez ustanowienie nowych udziałów w startupie, które w zamian za pożyczkę obejmie inwestor.

Wzór dokumentu został opracowany we współpracy z ekspertami Kancelarii Snażyk Granicki i Kulczyk Investments.

Pobierz tutaj »
stron
Warning: A non-numeric value encountered in /home/startup/domains/startuppoland.org/public_html/wp-includes/pomo/translations.php(208) : runtime-created function on line 2
autorów

Term Sheet / Bank Dokumentów dla Startupów / vol. 1

Term sheet to zazwyczaj pierwsze porozumienie zawierane pomiędzy founderem (founderami) a inwestorem, które określa wstępne warunki planowanej transakcji inwestycyjnej. Nie jest on jeszcze umową w sensie prawnym, stanowi jedynie dokument pomocniczy, ale ponieważ jest punktem wyjścia dla dalszych negocjacji z inwestorem jego znaczenie dla startupu jest bardzo istotne. W praktyce najczęściej z inicjatywą przygotowania oraz podpisania term sheetu występuje inwestor, dlatego też w większości przypadków to on przygotowuje pierwszą wersję dokumentu.

Prezentujemy szablon takiego dokumentu, wraz z komentarzami, który – mamy nadzieję – pozwoli się Wam zorientować, w jakich tematach, w jakim zakresie oraz w jaki sposób startup powinien umówić się z inwestorem w przypadku potencjalnej transakcji inwestycyjnej.

Wzór dokumentu został opracowany we współpracy z ekspertami Kancelarii Snażyk Granicki i Kulczyk Investments.

Pobierz tutaj »
stron
Warning: A non-numeric value encountered in /home/startup/domains/startuppoland.org/public_html/wp-includes/pomo/translations.php(208) : runtime-created function on line 2
autorów

Raport Polskie Startupy 2017

Trzecia odsłona największego i najbardziej rzetelnego badania sektora technologicznego w Polsce. Raport stara się odpowiedzieć na najważniejsze pytania: Kto tworzy startupy? Co robią polskie startupy? Jak zarabiają i jak się finansują? Jak się rozwijają i czego potrzebują? Jak globalne są polskie startupy? Czy i kogo zatrudniają startupy? Czy są innowacyjne? Jak wygląda przedsiębiorczość startupowa w różnych regionach Polski?
stron autorów
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Visegrad Startup Report 2016/2017

In 2016, Startup Poland partnered with regional equivalent organisations to conduct a parallel regional ‘V4 Startups Survey’. The surveys were conducted from July to September by the Aspen Institute Central Europe in Prague, Startup Poland in Warsaw, the Slovak Alliance for the Innovative Economy in Bratislava, and from
February to April 2017 by Hungarian Startups and Global Traction in Hungary in Budapest. Together we collected almost 1000 surveys in total.
stron autorów
 • The first publication on Visegrad startups that has ever been published!
 • We surveyed almost 1000 startups in total from Czech Republic, Poland, Slovakia, and Hungary.
 • The first joint effort of Startup Poland, the Slovak Alliance for the Innovative Economy, Hungarian Startups, and Global Traction.
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Autorzy

 • Magdalena Beauchamp

  Project & Research Lead
  Director of Advocacy and Operations at Startup Poland. She gained her economic policy experience at the Trade Department of the Royal Danish Embassy in Warsaw and at the European Commission’s Taxation and Customs Union DG (TAXUD). She studied the European Single Market at the College of Europe as well as International Relations and Economics at Tischner European University and at the University of Fribourg. Co-author of “Visa Policy for Startups” and “Startup Entrepreneurship. An idea bank for local policymakers”.
 • Agnieszka Skala

  Methodology & Research Lead
  PhD graduate in economics at Warsaw School of Economics, Assistant Professor at Warsaw University of Technology, co-founder and CEO at Innovation Nest Entrepreneurship School SPIN. She is an entrepreneurship educator and researcher in the area of high-technology and e-busines environment. Member of Startup Poland Board of Advisors and graduate from Lean LaunchPad Educators Program at University of Berkeley (2012).

Raport Czeskie Startupy 2016

Prezentowany Raport Czeskie Startupy 2016 to dokument, który zapowiada serię wspólnych raportów, dotyczących startupów działających w Czechach, Polsce i na Słowacji. Jest owocem współpracy między organizacjami, które działają na rzecz rozwoju gospodarki cyfrowej i technologii startupów w naszym regionie. Wspólnie z naszymi lokalnymi partnerami badamy przedsiębiorstwa technologiczne w trzech ekosystemach, według tej samej metodologii badań, w celu wypracowania definicji tożsamości startupów z regionu V4.
stron autorów
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Autorzy

 • Maria Staszkiewicz

  Deputy Executive Director w Aspen Institute Prague
  Pracowała na stanowiskach kierowniczych w sektorze non-profit od 2006. Przed dołączeniem do Aspen Institute, była dyrektorem Stowarzyszenia Spraw Międzynarodowych, a w latach 2008-2010 pełniła funkcję europejskiej służby cywilnej w Sekretariacie Generalnym Rady Unii Europejskiej. W trakcie swojej kariery była odpowiedzialna za planowanie strategiczne i rozwój działalności rzecznictwa i aktywność polityczną, a także za ogólne zarządzanie całą organizacją. W Aspen Institute Prague odpowiadała za program cyfryzacji i produktywność przemysłu, w tych obszarach prowadziła projekty i publikowała artykuły. W 2015 znalazła się w New Europe 100 - wykazie osób z Europy Środkowej i Wschodniej, które zmieniają region i wyobrażenia o świecie cyfrowym.
 • Daniela Havlíková

  Data Protection Expert w Aspen Institute Prague
  Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Karola, przez 2 lata pracowała w służbie cywilnej dla Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie była odpowiedzialna za e-Justice, relacje z Parlamentem Europejskim, koordynację działań PRES CZ oraz za administrowanie funduszami unijnymi. Była zaangażowana w działania Fundacji Bellona prowadzącej badania porównawcze RE support w 30 krajach. W 2011 roku uzyskała tytuł LL.M. na wydziale Prawa ICT Uniwersytetu w Oslo ze specjalizacją w zakresie ochrony danych osobowych, prawa własności intelektualnej, e-commerce oraz zarządzania Internetem i telekomunikacją. Głównym celem jej działań jest ochrona prywatności i danych oraz publikacja artykułów na ten temat w Lupa.cz i Tyinternety. Od lutego 2016 roku pracuje w Aspen Institute Prague w agendzie cyfrowej, ze szczególnym uwzględnieniem startupów.

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
 • Andrii Kurhanskyiwłaśnie podpisał Manifest
 • Grzegorz Milczarekdziękujemy za podpisanie
 • Ewelina Olszewskawitamy na pokładzie
 • Bartosz Liszkowskijest z nami
 • Dawid Kwaśnicawłaśnie dołączył
 • Aleksandra Szulcdołączył do nas
 • Aleksander Szepczyńskiwłaśnie podpisał Manifest
 • Piotr Plachadziękujemy za podpisanie

4646 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się