Raport Czeskie Startupy 2016

Prezentowany Raport Czeskie Startupy 2016 to dokument, który zapowiada serię wspólnych raportów, dotyczących startupów działających w Czechach, Polsce i na Słowacji. Jest owocem współpracy między organizacjami, które działają na rzecz rozwoju gospodarki cyfrowej i technologii startupów w naszym regionie. Wspólnie z naszymi lokalnymi partnerami badamy przedsiębiorstwa technologiczne w trzech ekosystemach, według tej samej metodologii badań, w celu wypracowania definicji tożsamości startupów z regionu V4.
stron autorów
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Autorzy

 • Maria Staszkiewicz

  Deputy Executive Director w Aspen Institute Prague
  Pracowała na stanowiskach kierowniczych w sektorze non-profit od 2006. Przed dołączeniem do Aspen Institute, była dyrektorem Stowarzyszenia Spraw Międzynarodowych, a w latach 2008-2010 pełniła funkcję europejskiej służby cywilnej w Sekretariacie Generalnym Rady Unii Europejskiej. W trakcie swojej kariery była odpowiedzialna za planowanie strategiczne i rozwój działalności rzecznictwa i aktywność polityczną, a także za ogólne zarządzanie całą organizacją. W Aspen Institute Prague odpowiadała za program cyfryzacji i produktywność przemysłu, w tych obszarach prowadziła projekty i publikowała artykuły. W 2015 znalazła się w New Europe 100 - wykazie osób z Europy Środkowej i Wschodniej, które zmieniają region i wyobrażenia o świecie cyfrowym.
 • Daniela Havlíková

  Data Protection Expert w Aspen Institute Prague
  Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Karola, przez 2 lata pracowała w służbie cywilnej dla Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie była odpowiedzialna za e-Justice, relacje z Parlamentem Europejskim, koordynację działań PRES CZ oraz za administrowanie funduszami unijnymi. Była zaangażowana w działania Fundacji Bellona prowadzącej badania porównawcze RE support w 30 krajach. W 2011 roku uzyskała tytuł LL.M. na wydziale Prawa ICT Uniwersytetu w Oslo ze specjalizacją w zakresie ochrony danych osobowych, prawa własności intelektualnej, e-commerce oraz zarządzania Internetem i telekomunikacją. Głównym celem jej działań jest ochrona prywatności i danych oraz publikacja artykułów na ten temat w Lupa.cz i Tyinternety. Od lutego 2016 roku pracuje w Aspen Institute Prague w agendzie cyfrowej, ze szczególnym uwzględnieniem startupów.

Raport Słowackie Startupy 2016

Publikacja Raportu Słowackie Startupy 2016 jest początkiem serii wspólnych raportów, dotyczących startupów działających w Czechach, Polsce i na Słowacji. To kolejny, symboliczny wyraz współpracy między organizacjami, które działają na rzecz rozwoju gospodarki cyfrowej i technologii startupów w naszym regionie. Wspólnie z naszymi lokalnymi partnerami badamy przedsiębiorstwa technologiczne w trzech ekosystemach, według tej samej metodologii badań, w celu wypracowania definicji tożsamości startupów z regionu V4.

 
stron autor
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Autorzy

 • Petra Dzurovčinová

  Executive Manager
  Petra Dzurovčinová jest Executive Managerem w SAPIE od momentu jego powstania w 2014 roku. Organizację powołano do reprezentowania potrzeb globalnych i słowackich firm innowacyjnych, poprawy stanu edukacji informatycznej, zwiększenia ekosystemu startupowego i wspierania firm, które skalują się globalnie. Wcześniej pracowała jako Digital Communications Manager w Royal Institution of Australia - organizacji promującej naukę i edukację techniczną. Studiowała International Business w Bratysławie i w École Supérieure de Commerce Bretagne Brest oraz Future studies na SKKU w Seulu, w Korei.

Raport Polskie Startupy 2016

Raport Polskie Startupy 2016 jest drugą edycją badań nad przedsiębiorstwami należącymi do sektora gospodarki cyfrowej w Polsce. Raport jest próbą zrozumienia branży i pokazania na zewnątrz struktury polskich startupów, ich ambicji, planów rozwoju, źródła i tempa wzrostu, specjalizacji i poziomu innowacyjności.
stron autorów
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Komentarze ekspertów

 • Jerzy Cieślik

  dyrektor Centrum Przedsiębiorczości Akademii Leona Koźmińskiego
 • Piotr Wilam

  Innovation Nest
 • Anna Walkowska

  Startup&Accelerator programs director w Polish-American Chamber of Commerce of Nevada

Autorzy

 • Agnieszka Skala, PhD

  Politechnika Warszawska
 • Eliza Kruczkowska

  Polski Fundusz Rozwoju

Polityki wizowe dla startupów

Już ponad 16 krajów na świecie (z czego 9 w Europie) dostrzegło tę potrzebę i w ciągu kilku ostatnich lat wprowadziło lub planuje wprowadzić rozwiązania, które ułatwiają dostęp do talentów, których lokalne firmy potrzebują do rozwoju. Decyzja o wprowadzeniu polityki ułatwiającej zatrudnianie specjalistów i udzielającej im prawa prowadzenia innowacyjnej działalności gospodarczej wynika również z powszechnej w krajach zachodnich świadomości pozytywnego wpływu utalentowanych przedsiębiorców na lokalną gospodarkę. Powstało wiele badań na ten temat i dla wszystkich analiz wspólny jest wniosek, że przedsiębiorczość międzynarodowych fachowców pozytywnie wpływa na rozwój gospodarczy krajów, w których występuje.
stron autorów
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Lubelskie Startupy 2015

Prezentujemy e-book, który opisuje niezwykłe historie lubelskich startupów z różnych branż (Frendi, Mutated Byte, Lime Devices, Skin Box, After Seminars, Real Challenge, iWisher, CareSystem, Landing Harbour, Janusze Internetu, Top Clips, Darkan), osób działających w instytucjach otoczenia biznesu (Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, Business Link Lublin) oraz inspiratorów (TEDxLublin, Makerspace Lublin) i „wolnych elektronów”, którzy wspólnie tworzą miejscowy ekosystem startupowy. Ta publikacja stanowi formę podsumowania mijającego roku 2015, który stał pod znakiem niezwykle intensywnego rozwoju lubelskiej sceny startupowej.
stron autorów
 • Kto jest kim w branży cyfrowej Lublina
 • Podsumowanie działań lubelskich startupów i lokalnych aktywistów w 2015 roku
 • 16 wywiadów z twórcami lubelskich startupów
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Autorzy

 • Jacek Lipski

  Partner w firmie Bielecki & Lipski Consulting
  Ekspert od tworzenia zintegrowanych strategii komunikacji marketingowej oraz analizy procesów marketingowych. Doświadczenie zdobywał w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art, warszawskiej centrali pośrednika finansowego Żagiel S.A. oraz gliwickim zespole komunikacji wewnętrznej firmy z sektora energetycznego Vattenfall Distribution Poland.
 • Łukasz Fedorowicz

  Projektant UX
  Projektant i konsultant ux z dwunastoletnim doświadczeniem. Tworzy cyfrowe formy – wszystko, co da się wyświetlić na ekranie. Cieszy się, gdy z chaosu wyłania się porządek. Ceni momenty, gdy tworzy coś, co wcześniej nie istniało. Dąży do tego, aby każdy projekt był przejrzysty i czytelny. Ma podziałkę w oku i myśli geometrią. Kocha opowiadać historie.
 • Michał Korba

  CEO w iWisher.pl
  CEO (Chief Everything Officer) i CO-Founder w iWisher.pl aplikacji dzięki, której zbierzesz na co chcesz. Wcześniej przez 6 lat kierował projektami internetowymi w agencji reklamowej Vena Art. Zbierał doświadczenie w obszarze marketingu w firmie doradczej jako konsultant ds. PR i po stronie klienta jako specjalista ds. marketingu w sieciowym centrum rozrywki. „Fanboy” marki Apple, pasjonat i teoretyk Internetu. Praktyk e-marketingu. Organizator pierwszego TEDxa w Lublinie oraz wyjątkowego projektu MediaLab Lublin Battle.

Polskie Startupy Raport 2015

Publikacja pierwszego Raportu o polskich startupach oznacza rozpoczęcie cyklicznych badań nad przedsiębiorstwami należącymi do sektora gospodarki cyfrowej w Polsce. Raport jest próbą zrozumienia branży i pokazania na zewnątrz struktury polskich startupów. Ich ambicji, planów rozwoju, źródła i tempa wzrostu, specjalizacji i poziomu innowacyjności.
stron autorów
 • Pierwsze badanie branży startupowej
 • Znaczenie branży cyfrowej w gospodarce
 • Pierwszy szacunek liczebności polskich startupów
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Komentarze ekspertów

 • Prof. Anna Giza-Poleszczuk

  Prorektor UW ds. rozwoju i polityki finansowej
  „Już pierwszy ogląd polskich startupów daje do myślenia. Fakt, że powstają w największych ośrodkach miejskich, a w ich działalności przeważa orientacja na B2B sugeruje, że impulsem zakładania startupów jest rynek tworzony przez duże firmy. Wyraźna jest również waga rynków zagranicznych: te startupy, które eksportują, są większe i szybciej się rozwijają. Wydaje się więc, że barierą rozwoju jest niewystarczający popyt generowany przez polskie firmy – wśród których ponad 90% stanowią MŚP, w minimalnym stopniu wykorzystujące nowoczesne technologie.”
 • Leszek Grabarczyk

  Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
  „Z punktu widzenia potrzeb gospodarki i konieczności zwiększania innowacyjności poszczególnych branż podstawowym wyzwaniem dla polskich startupów pozostaje zmiana ich modelu funkcjonowania i oparcie rozwoju o projekty B+R. Zbyt mało firm angażuje się w działalność badawczo-rozwojową, która – choć czaso- i kosztochłonna – z powodzeniem może być finansowana ze środków publicznych i prywatnych. Na rynku nadal mamy z do czynienia z nadpodażą pieniądza.”

Autorzy

 • dr Agnieszka Skala

  Doktor nauk ekonomicznych
  Absolwentka Szkoły Głównej-Handlowej, adiunkt na Politechnice Warszawskiej, współzałożycielka Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest SPIN. Absolwentka pierwszej edycji Lean LaunchPad Educators Program na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Członek Rady Programowej Startup Poland.
 • Eliza Kruczkowska

  Prezes Zarządu Fundacji Startup Poland
  Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna oraz Middlesex University w Londynie na kierunku Komunikacja. Obecnie doktorantka Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej.
 • Magdalena A. Olczak

  Doktorantka Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej
  Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku Edukacja Medialna i Dziennikarstwo. Obecnie doktorantka w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej. Prowadzi badania nad funduszami venture capital oraz startupami w Polsce.

The Global Startup Ecosystem Ranking 2015

Raport organizacji Compass tłumaczy genezę rozkwitu „Przedsiębiorczego Oświecenia”, drogę od rewolucji przemysłowej do informacyjnej i fenomen eksplozji startupów, który ze sobą przyniosła. Analiza pozwala w bardzo przystępny sposób zrozumieć, dlaczego startupy technologiczne powinny być postrzegane jako główny motor napędowy gospodarki opartej na wiedzy i informacji oraz dlaczego pielęgnowanie startupowych ekosystemów może utrzymać świat na drodze do większego dobrobytu.
stron autor
 • Wielka transformacja: od Rewolucji Przemysłowej do Informacyjnej
 • 20 najlepszych ekosystemów startupowych
 • Odpowiedzi na kluczowe pytania przedsiębiorców, inwestorów i decydentów
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Autorzy

 • Compass

  Dostawca zautomatyzowanego oprogramowania do raportowania i benchmarkingu
  Compass, znany wcześniej jako Startup Genome, dotychczas opublikował trzy uznane raporty dotyczące startupów. Startup Ecosystem Report z 2012 roku pobrano ponad 100 tysięcy razy, dodano do programów nauczania ponad 100 uczelni i opisano w ponad 100 publikacjach włącznie z Financial Times, The Economist i Wall Street Journal.

Start-up Handbook

Pierwsza na polskim rynku publikacja dotyczącą prawnych aspektów funkcjonowania start-upów. Jest ona inspirowana coraz większym zapotrzebowaniem na wsparcie prawne dla młodych firm, wynikające z olbrzymiej ilości obowiązujących aktualnie przepisów, a także różnorodności i innowacyjnego charakteru realizowanych projektów.
stron autorów
 • Co startupy powinny wiedzieć o przepisach prawa?
 • Pierwszy przewodnik po problematyce prawnej dla startupów
 • Pomoc prawna przy wdrażaniu innowacyjnego przedsięwzięcia
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Autorzy

 • Artur Granicki

  Radca prawny
  Partner w warszawskim biurze kancelarii Snażyk Cytowski Granicki. Artur uzyskał tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, studiował również w Oxfordzie oraz ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa spółek oraz prawa rynku kapitałowego na Uniwersytecie Warszawskim.
 • Beata Marek

  Prawnik
  Właściciel Cyberlaw. Na co dzień łączy biznes z prawem i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Uwielbia pracę w interdyscyplinarnych zespołach i atmosferę start-upów. Specjalizuje się w prawie nowych technologii. Autorka wielu publikacji i prelegentka na licznych, branżowych konferencjach.
 • Marta Pawlak

  Adwokat
  Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Centrum Prawa Amerykańskiego będącego wspólną inicjatywą University of Florida i Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również studia LL.M. z zakresu międzynarodowego prawa biznesowego na Universidade Católica Portuguesa.
 • Tomasz Snażyk

  Prawnik
  Partner zarządzający w warszawskim biurze kancelarii Snażyk Cytowski Granicki. Tomasz uzyskał tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz specjalizuje się w dziedzinach: prawa start-upów, umów inwestycyjnych, energii odnawialnej, project finance, prawie spółek, a także wdrożeń projektów R&D oraz projektów z wykorzystaniem środków z UE.
 • Krzysztof Wojdyło

  Adwokat
  Partner kancelarii Wardyński i Wspólnicy odpowiedzialny za praktykę prawa nowych technologii. Działa również w praktyce postępowań regulacyjnych oraz usług płatniczych.

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
 • Igor Norembergwitamy na pokładzie
 • Rafal Zygmuntwłaśnie dołączył
 • Paweł Bronikowskidziękujemy za podpisanie
 • Flo Bundwłaśnie podpisał Manifest
 • Pawełdołączył do nas
 • Jan Kowalskijest z nami
 • Michał Żukowskiwitamy na pokładzie
 • Mariuszwłaśnie dołączył

2448 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się