Visegrad Startup Report 2016/2017

In 2016, Startup Poland partnered with regional equivalent organisations to conduct a parallel regional ‘V4 Startups Survey’. The surveys were conducted from July to September by the Aspen Institute Central Europe in Prague, Startup Poland in Warsaw, the Slovak Alliance for the Innovative Economy in Bratislava, and from
February to April 2017 by Hungarian Startups and Global Traction in Hungary in Budapest. Together we collected almost 1000 surveys in total.
stron autorów
 • The first publication on Visegrad startups that has ever been published!
 • We surveyed almost 1000 startups in total from Czech Republic, Poland, Slovakia, and Hungary.
 • The first joint effort of Startup Poland, the Slovak Alliance for the Innovative Economy, Hungarian Startups, and Global Traction.
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Autorzy

 • Magdalena Beauchamp

  Project & Research Lead
  Director of Advocacy and Operations at Startup Poland. She gained her economic policy experience at the Trade Department of the Royal Danish Embassy in Warsaw and at the European Commission’s Taxation and Customs Union DG (TAXUD). She studied the European Single Market at the College of Europe as well as International Relations and Economics at Tischner European University and at the University of Fribourg. Co-author of “Visa Policy for Startups” and “Startup Entrepreneurship. An idea bank for local policymakers”.
 • Agnieszka Skala

  Methodology & Research Lead
  PhD graduate in economics at Warsaw School of Economics, Assistant Professor at Warsaw University of Technology, co-founder and CEO at Innovation Nest Entrepreneurship School SPIN. She is an entrepreneurship educator and researcher in the area of high-technology and e-busines environment. Member of Startup Poland Board of Advisors and graduate from Lean LaunchPad Educators Program at University of Berkeley (2012).

Raport Czeskie Startupy 2016

Prezentowany Raport Czeskie Startupy 2016 to dokument, który zapowiada serię wspólnych raportów, dotyczących startupów działających w Czechach, Polsce i na Słowacji. Jest owocem współpracy między organizacjami, które działają na rzecz rozwoju gospodarki cyfrowej i technologii startupów w naszym regionie. Wspólnie z naszymi lokalnymi partnerami badamy przedsiębiorstwa technologiczne w trzech ekosystemach, według tej samej metodologii badań, w celu wypracowania definicji tożsamości startupów z regionu V4.
stron autorów
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Autorzy

 • Maria Staszkiewicz

  Deputy Executive Director w Aspen Institute Prague
  Pracowała na stanowiskach kierowniczych w sektorze non-profit od 2006. Przed dołączeniem do Aspen Institute, była dyrektorem Stowarzyszenia Spraw Międzynarodowych, a w latach 2008-2010 pełniła funkcję europejskiej służby cywilnej w Sekretariacie Generalnym Rady Unii Europejskiej. W trakcie swojej kariery była odpowiedzialna za planowanie strategiczne i rozwój działalności rzecznictwa i aktywność polityczną, a także za ogólne zarządzanie całą organizacją. W Aspen Institute Prague odpowiadała za program cyfryzacji i produktywność przemysłu, w tych obszarach prowadziła projekty i publikowała artykuły. W 2015 znalazła się w New Europe 100 - wykazie osób z Europy Środkowej i Wschodniej, które zmieniają region i wyobrażenia o świecie cyfrowym.
 • Daniela Havlíková

  Data Protection Expert w Aspen Institute Prague
  Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Karola, przez 2 lata pracowała w służbie cywilnej dla Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie była odpowiedzialna za e-Justice, relacje z Parlamentem Europejskim, koordynację działań PRES CZ oraz za administrowanie funduszami unijnymi. Była zaangażowana w działania Fundacji Bellona prowadzącej badania porównawcze RE support w 30 krajach. W 2011 roku uzyskała tytuł LL.M. na wydziale Prawa ICT Uniwersytetu w Oslo ze specjalizacją w zakresie ochrony danych osobowych, prawa własności intelektualnej, e-commerce oraz zarządzania Internetem i telekomunikacją. Głównym celem jej działań jest ochrona prywatności i danych oraz publikacja artykułów na ten temat w Lupa.cz i Tyinternety. Od lutego 2016 roku pracuje w Aspen Institute Prague w agendzie cyfrowej, ze szczególnym uwzględnieniem startupów.

Raport Słowackie Startupy 2016

Publikacja Raportu Słowackie Startupy 2016 jest początkiem serii wspólnych raportów, dotyczących startupów działających w Czechach, Polsce i na Słowacji. To kolejny, symboliczny wyraz współpracy między organizacjami, które działają na rzecz rozwoju gospodarki cyfrowej i technologii startupów w naszym regionie. Wspólnie z naszymi lokalnymi partnerami badamy przedsiębiorstwa technologiczne w trzech ekosystemach, według tej samej metodologii badań, w celu wypracowania definicji tożsamości startupów z regionu V4.

 
stron autor
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Autorzy

 • Petra Dzurovčinová

  Executive Manager
  Petra Dzurovčinová jest Executive Managerem w SAPIE od momentu jego powstania w 2014 roku. Organizację powołano do reprezentowania potrzeb globalnych i słowackich firm innowacyjnych, poprawy stanu edukacji informatycznej, zwiększenia ekosystemu startupowego i wspierania firm, które skalują się globalnie. Wcześniej pracowała jako Digital Communications Manager w Royal Institution of Australia - organizacji promującej naukę i edukację techniczną. Studiowała International Business w Bratysławie i w École Supérieure de Commerce Bretagne Brest oraz Future studies na SKKU w Seulu, w Korei.

Raport Polskie Startupy 2016

Raport Polskie Startupy 2016 jest drugą edycją badań nad przedsiębiorstwami należącymi do sektora gospodarki cyfrowej w Polsce. Raport jest próbą zrozumienia branży i pokazania na zewnątrz struktury polskich startupów, ich ambicji, planów rozwoju, źródła i tempa wzrostu, specjalizacji i poziomu innowacyjności.
stron autorów
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Komentarze ekspertów

 • Jerzy Cieślik

  dyrektor Centrum Przedsiębiorczości Akademii Leona Koźmińskiego
 • Piotr Wilam

  Innovation Nest
 • Anna Walkowska

  Startup&Accelerator programs director w Polish-American Chamber of Commerce of Nevada

Autorzy

 • Agnieszka Skala, PhD

  Politechnika Warszawska
 • Eliza Kruczkowska

  Polski Fundusz Rozwoju

Polityki wizowe dla startupów

Już ponad 16 krajów na świecie (z czego 9 w Europie) dostrzegło tę potrzebę i w ciągu kilku ostatnich lat wprowadziło lub planuje wprowadzić rozwiązania, które ułatwiają dostęp do talentów, których lokalne firmy potrzebują do rozwoju. Decyzja o wprowadzeniu polityki ułatwiającej zatrudnianie specjalistów i udzielającej im prawa prowadzenia innowacyjnej działalności gospodarczej wynika również z powszechnej w krajach zachodnich świadomości pozytywnego wpływu utalentowanych przedsiębiorców na lokalną gospodarkę. Powstało wiele badań na ten temat i dla wszystkich analiz wspólny jest wniosek, że przedsiębiorczość międzynarodowych fachowców pozytywnie wpływa na rozwój gospodarczy krajów, w których występuje.
stron autorów
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Lubelskie Startupy 2015

Prezentujemy e-book, który opisuje niezwykłe historie lubelskich startupów z różnych branż (Frendi, Mutated Byte, Lime Devices, Skin Box, After Seminars, Real Challenge, iWisher, CareSystem, Landing Harbour, Janusze Internetu, Top Clips, Darkan), osób działających w instytucjach otoczenia biznesu (Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, Business Link Lublin) oraz inspiratorów (TEDxLublin, Makerspace Lublin) i „wolnych elektronów”, którzy wspólnie tworzą miejscowy ekosystem startupowy. Ta publikacja stanowi formę podsumowania mijającego roku 2015, który stał pod znakiem niezwykle intensywnego rozwoju lubelskiej sceny startupowej.
stron autorów
 • Kto jest kim w branży cyfrowej Lublina
 • Podsumowanie działań lubelskich startupów i lokalnych aktywistów w 2015 roku
 • 16 wywiadów z twórcami lubelskich startupów
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Autorzy

 • Jacek Lipski

  Partner w firmie Bielecki & Lipski Consulting
  Ekspert od tworzenia zintegrowanych strategii komunikacji marketingowej oraz analizy procesów marketingowych. Doświadczenie zdobywał w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art, warszawskiej centrali pośrednika finansowego Żagiel S.A. oraz gliwickim zespole komunikacji wewnętrznej firmy z sektora energetycznego Vattenfall Distribution Poland.
 • Łukasz Fedorowicz

  Projektant UX
  Projektant i konsultant ux z dwunastoletnim doświadczeniem. Tworzy cyfrowe formy – wszystko, co da się wyświetlić na ekranie. Cieszy się, gdy z chaosu wyłania się porządek. Ceni momenty, gdy tworzy coś, co wcześniej nie istniało. Dąży do tego, aby każdy projekt był przejrzysty i czytelny. Ma podziałkę w oku i myśli geometrią. Kocha opowiadać historie.
 • Michał Korba

  CEO w iWisher.pl
  CEO (Chief Everything Officer) i CO-Founder w iWisher.pl aplikacji dzięki, której zbierzesz na co chcesz. Wcześniej przez 6 lat kierował projektami internetowymi w agencji reklamowej Vena Art. Zbierał doświadczenie w obszarze marketingu w firmie doradczej jako konsultant ds. PR i po stronie klienta jako specjalista ds. marketingu w sieciowym centrum rozrywki. „Fanboy” marki Apple, pasjonat i teoretyk Internetu. Praktyk e-marketingu. Organizator pierwszego TEDxa w Lublinie oraz wyjątkowego projektu MediaLab Lublin Battle.

Polskie Startupy Raport 2015

Publikacja pierwszego Raportu o polskich startupach oznacza rozpoczęcie cyklicznych badań nad przedsiębiorstwami należącymi do sektora gospodarki cyfrowej w Polsce. Raport jest próbą zrozumienia branży i pokazania na zewnątrz struktury polskich startupów. Ich ambicji, planów rozwoju, źródła i tempa wzrostu, specjalizacji i poziomu innowacyjności.
stron autorów
 • Pierwsze badanie branży startupowej
 • Znaczenie branży cyfrowej w gospodarce
 • Pierwszy szacunek liczebności polskich startupów
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Komentarze ekspertów

 • Prof. Anna Giza-Poleszczuk

  Prorektor UW ds. rozwoju i polityki finansowej
  „Już pierwszy ogląd polskich startupów daje do myślenia. Fakt, że powstają w największych ośrodkach miejskich, a w ich działalności przeważa orientacja na B2B sugeruje, że impulsem zakładania startupów jest rynek tworzony przez duże firmy. Wyraźna jest również waga rynków zagranicznych: te startupy, które eksportują, są większe i szybciej się rozwijają. Wydaje się więc, że barierą rozwoju jest niewystarczający popyt generowany przez polskie firmy – wśród których ponad 90% stanowią MŚP, w minimalnym stopniu wykorzystujące nowoczesne technologie.”
 • Leszek Grabarczyk

  Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
  „Z punktu widzenia potrzeb gospodarki i konieczności zwiększania innowacyjności poszczególnych branż podstawowym wyzwaniem dla polskich startupów pozostaje zmiana ich modelu funkcjonowania i oparcie rozwoju o projekty B+R. Zbyt mało firm angażuje się w działalność badawczo-rozwojową, która – choć czaso- i kosztochłonna – z powodzeniem może być finansowana ze środków publicznych i prywatnych. Na rynku nadal mamy z do czynienia z nadpodażą pieniądza.”

Autorzy

 • dr Agnieszka Skala

  Doktor nauk ekonomicznych
  Absolwentka Szkoły Głównej-Handlowej, adiunkt na Politechnice Warszawskiej, współzałożycielka Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest SPIN. Absolwentka pierwszej edycji Lean LaunchPad Educators Program na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Członek Rady Programowej Startup Poland.
 • Eliza Kruczkowska

  Prezes Zarządu Fundacji Startup Poland
  Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna oraz Middlesex University w Londynie na kierunku Komunikacja. Obecnie doktorantka Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej.
 • Magdalena A. Olczak

  Doktorantka Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej
  Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku Edukacja Medialna i Dziennikarstwo. Obecnie doktorantka w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej. Prowadzi badania nad funduszami venture capital oraz startupami w Polsce.

The Global Startup Ecosystem Ranking 2015

Raport organizacji Compass tłumaczy genezę rozkwitu „Przedsiębiorczego Oświecenia”, drogę od rewolucji przemysłowej do informacyjnej i fenomen eksplozji startupów, który ze sobą przyniosła. Analiza pozwala w bardzo przystępny sposób zrozumieć, dlaczego startupy technologiczne powinny być postrzegane jako główny motor napędowy gospodarki opartej na wiedzy i informacji oraz dlaczego pielęgnowanie startupowych ekosystemów może utrzymać świat na drodze do większego dobrobytu.
stron autor
 • Wielka transformacja: od Rewolucji Przemysłowej do Informacyjnej
 • 20 najlepszych ekosystemów startupowych
 • Odpowiedzi na kluczowe pytania przedsiębiorców, inwestorów i decydentów
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Autorzy

 • Compass

  Dostawca zautomatyzowanego oprogramowania do raportowania i benchmarkingu
  Compass, znany wcześniej jako Startup Genome, dotychczas opublikował trzy uznane raporty dotyczące startupów. Startup Ecosystem Report z 2012 roku pobrano ponad 100 tysięcy razy, dodano do programów nauczania ponad 100 uczelni i opisano w ponad 100 publikacjach włącznie z Financial Times, The Economist i Wall Street Journal.

Start-up Handbook

Pierwsza na polskim rynku publikacja dotyczącą prawnych aspektów funkcjonowania start-upów. Jest ona inspirowana coraz większym zapotrzebowaniem na wsparcie prawne dla młodych firm, wynikające z olbrzymiej ilości obowiązujących aktualnie przepisów, a także różnorodności i innowacyjnego charakteru realizowanych projektów.
stron autorów
 • Co startupy powinny wiedzieć o przepisach prawa?
 • Pierwszy przewodnik po problematyce prawnej dla startupów
 • Pomoc prawna przy wdrażaniu innowacyjnego przedsięwzięcia
Dziękujemy, sprawdź swój e-mail!

Autorzy

 • Artur Granicki

  Radca prawny
  Partner w warszawskim biurze kancelarii Snażyk Cytowski Granicki. Artur uzyskał tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, studiował również w Oxfordzie oraz ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa spółek oraz prawa rynku kapitałowego na Uniwersytecie Warszawskim.
 • Beata Marek

  Prawnik
  Właściciel Cyberlaw. Na co dzień łączy biznes z prawem i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Uwielbia pracę w interdyscyplinarnych zespołach i atmosferę start-upów. Specjalizuje się w prawie nowych technologii. Autorka wielu publikacji i prelegentka na licznych, branżowych konferencjach.
 • Marta Pawlak

  Adwokat
  Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Centrum Prawa Amerykańskiego będącego wspólną inicjatywą University of Florida i Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również studia LL.M. z zakresu międzynarodowego prawa biznesowego na Universidade Católica Portuguesa.
 • Tomasz Snażyk

  Prawnik
  Partner zarządzający w warszawskim biurze kancelarii Snażyk Cytowski Granicki. Tomasz uzyskał tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz specjalizuje się w dziedzinach: prawa start-upów, umów inwestycyjnych, energii odnawialnej, project finance, prawie spółek, a także wdrożeń projektów R&D oraz projektów z wykorzystaniem środków z UE.
 • Krzysztof Wojdyło

  Adwokat
  Partner kancelarii Wardyński i Wspólnicy odpowiedzialny za praktykę prawa nowych technologii. Działa również w praktyce postępowań regulacyjnych oraz usług płatniczych.

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
 • Karol Lasotawłaśnie dołączył
 • agajest z nami
 • Bartłomiej Mazurkiewiczwitamy na pokładzie
 • Kamil Szczepanikwłaśnie podpisał Manifest
 • Michał Podwysockidołączył do nas
 • Michał Gołębiewskidziękujemy za podpisanie
 • Alex Cailleteauwłaśnie dołączył
 • Andy Hopejest z nami

2718 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się