Powrót

Masz apetyt na zagraniczne rynki? Dołącz do Startup Poland Global


29 września 2016

3 komentarze

Nieważne skąd pochodzisz, jak bardzo zaawansowany jest Twój startup, w której branży działasz i jak wysokie są Twoje zarobki. Jeśli masz apetyt na międzynarodowy sukces oraz determinację, by go osiągnąć, to jesteś we właściwym miejscu w internecie. Zapraszamy do Startup Poland Global, programu dla ambitnych zespołów startupowych stworzonego przez Startup Poland we współpracy z Citi Handlowy.grantCo robimy w ramach Startup Poland Global? Pomagamy polskim startupom w odważnej ekspansji zagranicznej i zwiększaniu potencjału biznesowego wynikającego z rozszerzenia działalności na nowe rynki. Wspieramy Cię w modelowaniu Twojego biznesu tak, aby przygotować go na wyzwania nowych grup klientów. Startup Poland Global to 150 godzin mentoringu oraz dostęp do partnerów i inwestorów z 16 krajów. Wszystkie koszty udziału w programie pokrywają organizatorzy. Zainteresowani? Zgłoście się, wypełniając ankietę.

Dla kogo jest Startup Poland Global?
Do programu zapraszamy zespoły startupowe posiadające produkt we wczesnej fazie (preferowany MVP w fazie testów, produkt po testach MVP).

Uczestnikami programu mogą być zespoły składające się z maksymalnie trzech osób, które ukończyły 18 lat. Dodatkowe punkty w procesie rekrutacji otrzymują zespoły, które mają w swoich szeregach kobietę.

Szczególnie zapraszamy do udziału w projekcie zespoły wywodzące się spoza głównych ośrodków akademickich i dużych aglomeracji, w których dostęp do wiedzy ekspertów i praktyków bywa utrudniony. Wierzymy, że to właśnie przedsiębiorczość startupowa, czerpiąca z osiągnięć cyfrowej rewolucji, ma potencjał do pokonywania tych granic.

Co, gdzie, kiedy w Startup Poland Global?
Rekrutacja startupów do Startup Poland Global odbywa się za pośrednictwem niniejszej ankiety i kończy się w dniu 28 października 2016 roku. Już na początku grudnia zaprosimy 100 wyłonionych zespołów na trzydniowe warsztaty.

W ramach grudniowych warsztatów będziecie:

  • pracować nad modelem internacjonalizacji biznesu metodą Business Model Canvas pod okiem praktyków biznesu,
  • tworzyć spójny plan finansowy ekspansji pod opieką specjalistów
    z branży finansowej,
  • skutecznie prezentować swój produkt przed inwestorami i potencjalnymi partnerami biznesowymi, korzystając z profesjonalnego wsparcia specjalistów od wystąpień.

Warsztaty zakończymy Demo Day dla 50 zespołów wyłonionych przez mentorów. 10 najlepiej pitchujących teamów przejdzie do finału.

Finaliści spotkają się ponownie w styczniu, aby wziąć udział w intensywnych dwudniowych warsztatach SPIN skupiających się na budowie i weryfikacji modelu biznesowego w oparciu o metodologię Customer Development. W trakcie warsztatów będziemy poszukiwać najbardziej istotnych wartości produktu lub usługi, zbudujemy najskuteczniejszą komunikację dla klientów, partnerów biznesowych, współpracowników, a także – dla inwestorów. Zachęcimy uczestników do konkurowania w wymiarze globalnym i pomożemy znaleźć przewagi, które to umożliwią. Finaliści pojadą również na Startup Europe Awards w Brukseli, aby spotkać się z firmami i inwestorami z 16 krajów.

citipl

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Łukasz

29 stycznia 2017 o 23:10

Czy i kiedy jest planowana kolejne edycja Startup Poland Global ? 🙂 Znany jest już partner? (nadal Citi?)

Mariusz

12 października 2016 o 12:14

Właśnie projekt Townbook za pomocą ankiety zgłosił swoją gotowość w walce o rynek globalny. Chcemy się podzielić efektem siedmiu lat pracy z Polską i Światem nad projektem, który podjął się zadania scalenia Świata Nieruchomości poprzez oddania w ręce właścicieli mobilnego systemu townbook, który jest branżowym portalem transakcyjnym i jednocześnie System Franczyzowy dla ich inteligentnych Miast e-Rent.

Maciej

30 września 2016 o 12:08

To jest ewidentna dyskryminacja ze względu na wiek. Czy osoby starsze niż 35 lat nie mogą stworzyć startupu? Z jakiś powodów są ułomne?