Powrót

Niesamowite możliwości dla IoT w ofercie STMicroelectronics


3 listopada 2017

Brak komentarzy

Układy elektroniczne to serce produktów oferowanych przez startupy działające w obszarach Internetu Rzeczy i rozwiązań smart. STMicroelectronics, czołowy producent układów elektronicznych i półprzewodników w Europie i jeden ze światowych liderów, przygotował specjalną ofertę dla polskich startupów budujących swoje rozwiązania w oparciu o zaawansowana elektronikę. Już 15 listopada w Krakowie zaprezentuje ofertę wsparcia dla startupów.

Teraz firmy działające w obszarze IoT, data processing, sensing, connectivity, power management, będą mogły skorzystać z  zaawansowanej wiedzy technicznej inżynierów aplikacyjnych STMicroelectronics i współpracujących z firmą konsultantów technicznych, a także oferty szkoleniowej i bezpłatnych próbek podzespołów oraz narzędzi uruchomieniowych.

Wszystkie cegiełki do budowy inteligentnych rozwiązań

Rozwiązania oferowane przez firmę wprowadzają w świat IoT możliwości, jakie do tej pory zarezerwowane były wyłącznie dla naszych zmysłów:  świetnym przykładem są sensory firmy umożliwiające detekcję ruchu i dźwięku przypominającą działanie ludzkiego ucha. Rozwiązania firmy umożliwiają też wykrywanie i analizę wibracji, dotyku, temperatury, ciśnienia, wilgotności, dźwięku, natężenia światła, akustyki czy odległości pomiędzy obiektami. To, co bardzo ważne dla IoT, to  fakt, że pełniąc te wszystkie funkcje, komponenty firmy zachowują niewielkie rozmiary.

To daje nieograniczone możliwości rozbudowy produktów w oparciu o zaawansowaną elektronikę. Teraz praktycznie każdy może wzbogacić swój produkt nawet o tak zaawansowane funkcje, jak wykrywanie położenia urządzenia (dokładnie takie, jak to, które wykorzystują producenci smartfonów, żeby dostosować obraz do położenia telefonu).

STMicroelectronics oferuje nie tylko sensory i kontrolery, ale też rozwiązania z zakresu  przetwarzania danych i ich bezpieczeństwa, łączności na duże odległości i bezpieczeństwa sygnału oraz rozwiązania pozwalające zwiększyć moc urządzeń. W ofercie firmy są nie tylko komponenty elektroniczne, ale również cały ekosystem do ich rozbudowy, zarządzania i dostosowania do potrzeb poszczególnych rozwiązań. W ramach wsparcia firma oferuje zarówno rozwiązania hardware’owe, jak i oprogramowanie.

Serce rewolucji automoto

Warto wspomnieć, że to właśnie rozwiązania STMicroelectronics odgrywają znaczącą rolę w rewolucji transportowej. Firma opracowała m.in.  czujniki radarowe długiego zasięgu bazujące na częstotliwości roboczej 77 GHZ. Dotychczas wprowadzone rozwiązania krótkiego i średniego zasięgu (24GHz) dały początek prawdziwej rewolucji w kwestii bezpieczeństwa kierowców: na ich podstawie powstał cały system monitorowania najbliższego otoczenia samochodu. Nowe rozwiązania pozwolą na monitoring otoczenia pojazdu na znacznie większe odległości. Można sobie tylko wyobrażać, jak wielkie znacznie będą miały one dla rozwoju bezzałogowych pojazdów.

Pełną ofertę firmy poznacie w Krakowie 15 listopada. Bądźcie smart i bądźcie tam z nami. 

Zapisz się na wydarzenie STMicroelectronics

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Dodaj komentarz za pomocą formularza powyżej