park naukowo-technologiczny uniwersytetu zielonogórskiego sp. z o.o.

Innowacyjne Centrum Regionu

Park Naukowo - Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z o.o to nowoczesna jednostka wspierająca rozwój sektora MŚP w zachodniej Polsce. Park posiada laboratoria badawcze obejmujących zakresem działalności następujące branże: ciepłownictwo, odnawialne źródła energii, budownictwo zrównoważone, elektroakustykę, kompatybilność elektromagnetyczną, izolacyjność akustyczną materiałów budowlanych, nanotechnologię, biotechnologię, projektowanie i eksploatację technologii przemysłowych, projektowanie i prototypownie układów scalonych. Ponadto w PNT UZ przedsiębiorcy mogą wynająć powierzchnie biurowe, laboratoryjne oraz magazynowe. Do dyspozycji pozostają także nowoczesne sale komputerowe oraz konferencyjne.

Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego powstał w 2005 roku w wyniku porozumienia władz Uniwersytetu Zielonogórskiego, Miasta Zielona Góra oraz Województwa Lubuskiego. W roku 2009 projekt ten został wpisany na Listę Projektów Kluczowych dla Województwa Lubuskiego i w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 otrzymał dofinansowanie na swoją budowę w wysokości ponad 66 mln. zł.

Od 2015 roku Parkiem zarządza powołana przez Uniwersytet Zielonogórski spółka celowa – Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z o.o., w której sto procent udziałów posiada Uniwersytet Zielonogórski.

Strategicznym celem PNT UZ jest stworzenie warunków do wykorzystania naukowego i przemysłowego potencjału regionu i stymulowanie rozwoju przemysłu szczególnie w obszarach zaawansowanych technologii. Podejmowane działania w sposób znaczący powinny przyczynić się do podniesienia innowacyjności regionu Województwa Lubuskiego.

Park to 4 centra:
- Centrum Logistyczne Parku i Platformy na Rzecz Nauki i Gospodarki
- Centrum Budownictwa Zrównoważonego i Energii
- Centrum Innowacji: Technologie dla Zdrowia Człowieka
- Centrum Technologii Informatycznych

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Marcin Żurowiczdołączył do nas
  • Bartłomiej Kudełkawłaśnie dołączył
  • Kashif Naeemwitamy na pokładzie
  • Piotr Poddębniakdziękujemy za podpisanie
  • Grzegorz Rejowskijest z nami
  • Rafał Froniawłaśnie podpisał Manifest
  • Mikołaj Roszakdołączył do nas
  • Gultekin cirikwłaśnie dołączył

4673 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się