Wrocławski Park Technologiczny S.A.

Wrocławski Park Technologiczny to miejsce, w którym łączymy biznes i naukę z zaawansowanymi technologiami.

Tworzymy przestrzeń, w której innowacyjne pomysły zmieniają się w zdolne do konkurowania na rynkach światowych produkty i usługi.

Dzięki nowoczesnemu zapleczu badawczo-rozwojowemu, na które składają się nie tylko nowoczesne powierzchnie laboratoryjne, przemysłowe czy biurowe, ale też rozbudowana sieć networkingowa i bogate know-how, kompleksowo wspieramy generowanie innowacji i przekształcanie ich w rynkowy sukces. Poprzez nasze działania chcemy wspierać rozwój przedsiębiorczości i tworzyć warunki, które w pełni pozwolą wykorzystać potencjał naukowo-przemysłowy Wrocławia i Dolnego Śląska.

Wrocławski Park Technologiczny to dziś miejsce działalności ponad 200 firm z sektora nowych technologii oraz miejsce pracy ponad 1600 zatrudnianych w nich osób. Do dyspozycji firm są m.in.: zespół wyposażonych w światowej klasy aparaturę 12 laboratoriów i prototypowni, unikatowy w skali kraju Zakład Doświadczalny, nowoczesna powierzchnia biurowa, tereny inwestycyjne i hala przemysłowa Nowa Siódemka.

Nasza działalność to jednak nie tylko zapewnianie odpowiedniej infrastruktury do rozwoju, ale też aktywne wspieranie go. Doradzamy i szkolimy w zakresie technologicznym, biznesowym i naukowym. Stawiamy na sektor B+R i stale wdrażamy nowe narzędzia mające stymulować jego rozwój. Otaczamy wsparciem przedsiębiorców na każdym etapie ich działalności, a szczególną rolę odgrywają dla nas ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie – to dla nich na terenie WPT działają dwa inkubatory przedsiębiorczości.

Przede wszystkim jednak, w WPT wierzymy w ludzi i siłę ich pomysłu. Chcemy gromadzić ich razem, po to by łączyć potencjały, zachęcać do wymiany myśli, promować współpracę biznesu i nauki. Dzięki budowie takiej platformy kooperacji i połączeniu jej z infrastrukturą jaką zapewniamy, śmiało możemy powiedzieć, że tak jak cały Wrocław, jesteśmy „miejscem spotkań”. Spotkań teorii i praktyki, biznesu i nauki, innowacji i rynku.

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Tomasz Kleczkowskidziękujemy za podpisanie
  • Tomaszjest z nami
  • Kaja Kuczynskawłaśnie podpisał Manifest
  • MOHAN RAJwłaśnie dołączył
  • Krzysztof Wwitamy na pokładzie
  • Patrycja Stenkadołączył do nas
  • Magda Tomaszewskadziękujemy za podpisanie
  • Andrius Milinavičiusjest z nami

4564 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się