Powrót

Photon: nas kupił, ale czy podbije kieszenie społeczności Kickstartera?


1 czerwca 2016

Brak komentarzy

Photon to interaktywny robocik, który podbił ostatnio serca zespołu Startup Poland. Nie tylko dlatego, że jest uroczy. Jest przede wszystkim pomysłowym projektem grupy zapaleńców z Politechniki Białostockiej. Pomagając przybyłemu z obcej planety Photonowi, dzieci będą uczyć się kodowania. Projekt właśnie startuje na Kickstarterze reklamowany pięknym wideo.

Projekt wystartował na Kickstarterze 31 maja. W ciągu sześciu tygodni jego twórcy chcą osiągnąć minimalny pułap  35 tys. dolarów.  To realne, bo już drugiego dnia kampania pozyskała dla projektu ponad 15 tys. dolarów.

Robocik po przejściach

To nie ma być zwykła zabawka edukacyjna. Za robotem stoi niezwykła historia, która powinna wciągnąć dzieci w świat Photona. Otóż robot podróżował w swoim statku przez naszą Galaktykę, ale niespodziewane zderzenie z asteroidą pokrzyżowało jego plany. Stracił panowanie nad swoim kosmicznym pojazdem i spadł na Ziemię. Przeżył, ale jego elektroniczne zmysły zaczęły szwankować, jest przestraszony i bardzo potrzebuje pomocy. Na odsiecz robotowi mogą ruszyć dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Za Photonem stoi nie tylko zespół programistów, ale też psychologów dziecięcych. Pomysł był taki, żeby robocik rozwijał się razem z dzieckiem. Ważny jest w zabawie element grywalizacji. Robot daje dzieciom kolejne zadania, ucząc je logicznego myślenia i podstaw kodowania. Wykonanie kolejnych poleceń przyczynia się do rozwoju Photona, który dzięki zdobytym przez dzieci punktom uczy się chodzić i rozwija kolejne umiejętności oraz zmysły – od słuchu po dotyk.

Photon outside

Od strony programistycznej za interakcjami stoi prosty język blokowy “Phock” powstały na bazie Scratcha i Google Blockly. W zestawie z Photonem otrzymujemy prostą aplikację mobilną na iOS i Android – wkrótce również ma powstać wersja na Windows..

Robot jest wyposażony w czujnik odległości, światła, kontrakstu, mikrofon, enkodery, czujnik podłoża , dotyku, głośnik i LED-owe podświetlenia oczu i czułków.

Kim są twórcy?

To czterech studentów i wykładowca z Politechniki Białostockiej: Marcin Joka, Michał Grześ (wcześniej pracował nad łazikiem marsjańskim Hyperion), Krzysztof Dziemiańczuk, Michał Bogucki i Maciej Kopczyński. Zespół był już wielokrotnie nagradzany, jego członkowie znaleźli się m.in, na liście New Europe 100 Ranking, a Dyrektor Generalny Photona, Marcin Joka otrzymał nominację do zestwienia MIT Innovators under 35.

IMG_6509

POWODZENIA!

 

 

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Dodaj komentarz za pomocą formularza powyżej