Powrót

Pierwszy taki hackaton fintech w Polsce


9 października 2017

Brak komentarzy

Podczas dziesiątej edycji Startup Weekend Warsaw po raz pierwszy tak wielu ekspertów z różnych banków i firm technologicznych stanie ramię w ramię, aby pomagać młodym startupowcom zmienić pomysł na biznes w konkretny plan działania. Fundacja Startup Poland ma dla Was specjalne rabaty. Na hasło (jakby inaczej): StartupPoland każdy bilet będzie o 49 zł tańszy!

Nie wiadomo dokładnie, kto zorganizował pierwszy hackaton w Polsce. Za to łatwo można wskazać, która seria hackatonów odbywa się w Polsce najdłużej – jest to Startup Weekend Warsaw. Pierwsza edycja SWWAW odbyła się w maju 2011 roku i na stałe wpisała się w ekosystem startupowy w Warszawie, a chwilę później, także w całej Polsce. I tak właśnie między 20 a 22 października odbędzie już dziesiąta edycja tej 54h godzinnej imprezy.

Hckaton z reguły skierowany jest do programistów, którzy w ograniczonym czasie, np. 24 godzin, mają stworzyć działający program lub urządzenie. Nieco inaczej jest ze Startup Weekendem. Ta impreza łączy ludzi z trzech różnych światów: TECH (deweloperzy web, mobile, bazy danych), NON-TECH (sprzedawcy, marketingowcy, osoby od komunikacji), a także GFX (graficy i UX-owcy).

Jarek Piotorowski współorganizator SWWAW – “To co wydarzy się w trzeci weekend października, to ogromna szansa dla tych, którzy mają pomysł na startup, a także, ludzi chcących wejść w środowisko startupów technologicznych i nauczyć się więcej nt. nowych technologii i ich komercjalizacji. Rozwijanie startupu w FinTech oraz Blockchian nie jest łatwe, ale podczas SWWAW w uczestnikom pomagać będą eksperci z aż trzech banków: BGŻ BNP Paribas, Bank Zachodni WBK, PKO Bank Polski, a także z firm VISA, GOLEM i Accenture.”

Przez 54h godziny (z małymi przerwami na sen, posiłki i kawę) uczestnicy będą mieli dużo pracy. Dowiedzą się, jak korzystać z narzędzi do walidowania pomysłów np. „business model canvas” czy „value proposition canvas”. Będą też pracować nad stworzeniem podstaw produktu (MVP). Na koniec poddani zostaną ocenie, a najlepsi zgarną nagrody od organizatorów i partnerów Startup Weekend Warsaw w tym programy stażowe, monitoringowe, a także dostęp do narzędzi takich jak Brand24, SMS API, Unified Factory, Prowly oraz LiveSpace.  

Bilety można kupić na www.swwaw.com jeszcze przez kilka dni. Pamiętaj, że na hasło StartupPoland czeka 49 złotych rabatu. Kiedy? 20-22 października. Gdzie? Campus Warsaw.

  1. Jeśli tematyka FinTech, blockchian lub Warszawa Ci nie po drodze…, to nic nie szkodzi! Do końca Startup Weekendy będą odbywać się w całej Polsce. Zobacz, gdzie Ci najbliżej:

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Dodaj komentarz za pomocą formularza powyżej