Powrót

Polscy licealiści postawili na majtki. Jest sukces!


25 lipca 2016

Brak komentarzy

Dwoje warszawskich licealistów: Gabriela Wyszyńska oraz Karol Molasy stworzyli startup, który zdeklasował najbardziej innowacyjne pomysły finalistów międzynarodowego programu uSchool. Teraz ze swoim Briefing4U, czyli projektowanymi online eksluzywnymi majtkami (sic!) – pojadą do USA, gdzie powalczą o wsparcie inwestorskie i udział w akceleratorze TechStars. Do zwycięstwa zawiodło ich pragmatyczne podejście i prototyp, którym w ciągu testowych 48 godzin znaleźli kiludziesięciu potencjalnych klientów.

10 miesięcy pracowały dwa polskie zespoły licealistów nad pomysłami, które zakwalifikowały się do finału uSchool w Słowenii. Z reprezentacjami Węgier i Słowenii powalczył społeczny Volunteering Space i biznesowe Briefing4U. Twórcy obu polskich projektów mogli posmakować rozmachu, z jakim wspiera się młodą przedsiębiorczość w Słowenii: najpierw był Startup Weekend w Pałacu Prezydenckim, a następnie otwarty przez Premiera pitch przed słoweńskim Parlamentem.

Wśród finalistów znalazły się takie projekty, jak zdalnie sterowane urządzenia do sprzątania małych zabawek, nowoczesne domy drewniane w kształcie drzew, oprogramowanie zarządzające komunikacją człowiek-pies odgadujące psie nastroje; czy aplikacja przypominająca z wyprzedzeniem o urodzinach bliskich.

uSchool
Gabriela Wyszyńska oraz Karol Molasy, uSchool

Za najlepszy został uznany polski Briefing4U, autorski projekt Gabrieli Wyszyńskiej oraz Karola Molasy z warszawskiego liceum ALON42. Jest on – jak reklamują go sami twórcy – rozwiązaniem pozwalającym poczuć swobodę tworzenia, zaprojektować coś unikalnego i sprawić sobie małą przyjemność bez poczucia winy. W praktyce to po prostu platforma do projektowania spersonalizowanych, luksusowych majtek za rozsądną cenę. I to właśnie ten pragmatyczny, wsłuchujący się w  potrzeby klientów projekt, zdobył najwięcej punktów od jury złożonego ze słoweńskich inwestorów i mentora biznesu, profesora George’a Deriso z University of Colorado. Polacy zaskoczyli, gdy podczas testowych 48 godzin działania prototypu zebrali kilkadziesiąt “leadów”, czyli adresów mailowych do osób zainteresowanych produktem. 

Przed zwycięskim zespołem wyjazd do USA, spotkania z inwestorami, zajęcia z profesorami University of Colorado oraz udział w przesłuchaniach do znanego akceleratora TechStar.

Program uSchool powstał sześć lat temu w Słowenii i zyskał miano jednego z najlepszych na świecie programów promocji przedsiębiorczości wśród młodzieży. W minionym roku szkolnym w sześciu polskich szkołach wydawnictwa Nowa Era oraz przy wsparciu firmy Innovatika uruchomiono pilotaż programu.

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Dodaj komentarz za pomocą formularza powyżej