Powrót

Ruszyło największe liczenie polskich startupów! W tym roku dowiemy się więcej o eksporcie i finansowaniu w startupach


13 lipca 2017

Brak komentarzy

Już po raz trzeci Fundacja Startup Poland ruszyła z wielką kampanią ankietowania polskich przedsiębiorstw startupowych. Na podstawie zebranych danych, razem z dr Agnieszką Skalą z Politechniki Warszawskiej, stworzy Raport Polskie Startupy 2017. Dzięki danym z badania, Polska staje się coraz bardziej wiarygodnym partnerem biznesowym na startupowej mapie świata. Jeśli prowadzisz startup, zadbaj o to, żeby nie zabrakło Cię w tym zestawieniu i wypełnij ankietę.

Polska uczestniczy w wyścigu o tytuł startupowego centrum w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Fundacja Startup Poland po raz kolejny wychodzi z założenia, że aby móc być sercem regionu, budować skuteczną politykę w tym zakresie i przyciągać do nas przedsiębiorców i inwestorów z kapitałem, musimy dostarczać wiarygodne dane o tym, jak rozwija się w Polsce ten wycinek gospodarki.

Badanie powstaje już po raz trzeci i jak co roku – zostanie udostępnione na stronie Fundacji w wersji polskiej oraz angielskiej. Nakładem Fundacji drukowanych jest również kilka tysięcy tradycyjnych publikacji, które trafiają do rąk decydentów, delegacji rządowych oraz zainteresowanych wejściem na polski rynek inwestorów.

Na Raport Polskie Startupy składa się kilka głównych obszarów tematycznych: metryki polskich startupów z danymi dotyczącymi tego, gdzie i kiedy powstały, jak długo są na rynku, jak sobie na nim radzą i na jakim etapie rozwoju się znajdują. Badanie dostarcza też informacji o tym, kim są założyciele polskich startupów; prezentuje dane dot. finansowania przedsiębiorstw, zatrudnienia, modeli biznesowych, eksportu oraz poziomu innowacyjności badanych przedsiębiorstw. Wszystkie dane są opatrzone komentarzami ekspertów z poszczególnych dziedzin.

Badanie polskich startupów prowadzone przez Fundację Startup Poland co roku mobilizuje środowisko przedsiębiorców technologicznych. W tegoroczną promocję zbierania danych wśród startupów zaangażowali się najbardziej wpływowi przedstawiciele świata startupów, m.in. Artur Kurasiński z Aula Polska, Konrad Latkowski z KSYCorp czy Jan Zając, szef Sotrendera.

Liczymy startupy, liczymy na Ciebe ! Wypełnij ankietę

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Dodaj komentarz za pomocą formularza powyżej