Powrót

Roche Startup Days: duży biznes i startupy razem dla rozwoju Healthcare


21 listopada 2017

Brak komentarzy

20 października w siedzibie Roche Polska odbyło się spotkanie jednego ze światowych liderów dużego biznesu  oraz startupów. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że oba światy dzieli wiele, to łączy je wspólny cel: znalezienie nowych i innowacyjnych rozwiązań  w trosce o życie i zdrowie każdego pacjenta.  Platformą do wspólnych działań ma być Roche Startup Day.

Roche Startup Day to nowy projekt realizowany przez Globalne Centrum Rozwiązań IT Roche przy współpracy z Fundacją Startup Poland.  Jego celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń między startupowcami i globalną firmą jaką jest Roche. Podczas pierwszego spotkania 11 zespołów, w tym 8 startupów oraz 3 zespoły wewnętrzne z Globalnego Centrum Rozwiązań IT Roche, zaprezentowało swoje pomysły z obszaru Healthcare. W gronie startupów znalazły się: Infermedica, Cancer Center, Nano Thea, CTA.AI, Cognitum, Scope Fluidics, Efento oraz Wandlee.

Od jakiegoś czasu podkreślamy, jak ważne jest zbudowanie przestrzeni – ekosystemu, w której mali i duzi innowacyjni gracze mogliby wspólnie egzystować i ze sobą współpracować na rzecz budowania gospodarki opartej na wiedzy. Ta zasada wzajemności w biznesie występuje i dzięki inicjatywom takim jak Roche StartUp Day, jest coraz bardziej widoczna  – mówi Wiktor Janicki, Dyrektor Generalny Roche Polska.

Działania Globalnego Centrum Rozwiązań IT Roche to idealny przykład tego, jak otwartość na innowacje i współpracę ze startupami sprawia, że to, co do tej pory znajdowało się w sferze marzeń i dalekiej przyszłości, staje się realne.

Nasze Centrum konsekwentnie inwestuje w R&D w obszarze technologii, które pozwalają firmie fundamentalnie zmieniać oblicze medycyny na całym świecie. Długo działając na polskim rynku, chętnie tworzymy fora do wymiany doświadczeń technologicznych i biznesowych, czerpiąc również inspiracje od młodych firm. Innowacyjne podejście startupów do biznesu i wysokie zaangażowanie przedsiębiorców wnoszą nową jakość do polskiej gospodarki – mówi Mariusz Mulas, Dyrektor Globalnego Centrum Rozwiązań IT Roche.

Roche Startup Day to odpowiedź na potrzebę łączenia sił startupów oraz korporacji, aby ulepszać jakość istniejących rozwiązań i tworzyć nową wartość dla pacjenta.  Celem jest wypracowanie przełomowych rozwiązań w obszarze zdrowia.

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Dodaj komentarz za pomocą formularza powyżej