Powrót

Rusza inicjatywa „Barierołamacz”, czyli startupy kontra przepisy


8 kwietnia 2016

1 komentarz

Koalicja na Rzecz Polskich Innowacji, której członkiem jest Startup Poland, rozpoczyna cykl spotkań pod nazwą Barierołamacz”. Głównym celem programu jest stworzenie mapy barier dla rozwoju startupów oraz bazy wzorcowej dokumentacji prawnej, która będzie mogła być wykorzystywana w procesie tworzenia i komercjalizacji nowych technologii. Pierwsze spotkanie już we wtorek, 12 kwietnia. 

W 2015 roku Koalicja stworzyła pierwszą na polskim rynku publikację dotyczącą prawnych aspektów funkcjonowania startupów. „Start-up Handbook” zyskał dużą popularność wśród przedsiębiorców, co zachęciło nas do stworzenia platformy do dyskusji na osi prawnicy i startupy o przepisach prawa, które stanowią realną barierę dla rozwoju innowacyjnych pomysłów.

Barierołamacz” to cykl spotkań dla startupów, funduszy inwestycyjnych, a także środowiska nauki i innowacji. W inicjatywę zaangażowaliśmy także przedstawicieli kancelarii prawnych zrzeszonych w KPI, którzy wspólnie ze startupami będą tworzyć propozycje niezbędnych zmian prawnych, jak i przygotują wzory dokumentów prawnych do wykorzystania w praktyce.

KPI_INFOGRAF_BARIEROŁAMACZ---program_06-04-2016

Wsparcie merytoryczne startupów jest niezbędne do realizacji pomysłów, dlatego przygotowaliśmy listę tematów ocenionych przez przedsiębiorców jako bardzo ważne i to one będą tematem naszych spotkań. Pierwsze spotkanie zatytułowane Convertible notes a zbliżone instrumenty na gruncie prawa polskiego” odbędzie się we wtorek, 12 kwietnia 2016 r. o godzinie 16.00, w biurze kancelarii Wardyński i Wspólnicy, w Alejach Ujazdowskich 10 w Warszawie.

Na spotkaniu dowiecie się czy convertible notes można z powodzeniem stosować w polskich realiach,  jak zabezpieczyć swoje interesy i jak realizować w jego ramach wsparcie ze strony inwestora. We wspólnej dyskusji prawnicy nakreślą kierunki rozwiązań optymalnych z perspektywy uczestników. Uzgodnione rozwiązania zostaną poddane analizie prawników. Założeniem wypracowywanych rozwiązań jest ich optymalizacja zarówno z punktu widzenia startupów jak i inwestorów.

Jak wziać udział?

Zgłoszenia do udziału Programie Regulacyjnym KPI wysyłajcie na adres: marta@startuppoland.org. Jeśli wyrazicie zgodę na dalszą korespondencję, otrzymacie zaproszenia na kolejne spotkania oraz dostęp do dokumentów, które powstaną w ramach programu.

Koalicja na rzecz Polskich Innowacji, której założycielami są m.in. Startup Poland, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, PwC oraz Wardyński i Wspólnicy, została powołana w kwietniu 2015 roku. Celem jej działania jest stworzenie przyjaznych warunków dla rozwoju innowacji w Polsce.

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Katarzyna

12 kwietnia 2016 o 08:38

Super inicjatywa. Gratulujemy StUPPol Chętnie dołączymy bo sami jesteśmy „barierołamaczami”. Wiemy, że szczególnie problemy prawne paraliżują, nie pozwalają iść dalej przedsiębiorcy dlatego staramy się, by każda firma w Polsce, każdy przedsiębiorca miał dostęp do prawnika kiedy chce i na jasnych warunkach. Przedsiębiorcy pytania prawne do prawników, na które otrzymują bezpłatne informacje zostawią tu: https://www.specprawnik.pl/zapytaj-prawnika/kategoria/dzialalnosc-gospodarcza/ To dobry początek dla każdego przedsiębiorcy zmagającego się z problemem prawnym lub przewidującego taki problem.