Powrót

Start-up handbook


27 października 2015

2 komentarze

Oddajemy w Wasze ręce „Start-up Handbook” będący swego rodzaju przewodnikiem po problematyce prawnej, z którą spotykają się zarówno osoby prowadzące startup, jak i osoby myślące o założeniu działalności.

Startup Poland handbook prawny

To pierwsza na polskim rynku tak kompletna publikacja dotycząca prawnych aspektów funkcjonowania start-upów. Jest ona inspirowana coraz większym zapotrzebowaniem na wsparcie prawne dla młodych firm, wynikające z olbrzymiej ilości obowiązujących aktualnie przepisów, a także różnorodności i innowacyjnego charakteru realizowanych projektów.

Dokument powstał w ramach prac w grupy prawnej działającej przy Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji. Pracowały przy nim kalncelarie Wardyński&Wspólnicy, Snażyk Cytowski Granicki , Cyberlaw oraz Fundacja Startup Poland.

Nasza publikacja z pewnością nie może zastąpić pełnej obsługi prawnej, lecz jest zarysem problematyki, która powinna zostać kompleksowo przeanalizowana w trakcie wdrażania innowacyjnego przedsięwzięcia. Co więcej, poprawne przygotowanie innowacyjnego projektu wymaga nie tylko pogłębionej analizy biznesowej, ale również prawnej. Szczegółowa analiza prawna powinna stanowić już integralną część biznesplanu, ale często początkowa fascynacja i entuzjazm nowym przedsięwzięciem przesuwa ją w czasie. Może to niestety spowodować niepowodzenie całego przedsięwzięcia i niesie takie ryzyka jak wycofanie się inwestora, roszczenia ze strony partnerów biznesowych czy skopiowanie pomysłów. Wsparcie prawne od samego początku jest jednym z kluczowych elementów potencjalnego sukcesu i z całą pewnością pomoże należycie zabezpieczyć Wasz pomysł i jego wdrożenie w życie.

Zapraszamy do pobrania Co startupy powinny wiedzieć o przepisach prawa?”

Mamy nadzieję, że się Wam przyda!

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

MaPist

11 maja 2017 o 20:10

Wielu z nas zastanawia się jak zacząć przygodę z wałasnym biznesem. Jak założyć start-up podpowiada Preply. Więcej przydatnych informacji możesz znaleźć na stronie http://www.kluczdokariery.pl/twoja-kariera/rozwoj-osobisty/samoocena/art,12,czy-nadaje-sie-na-ceo-w-start-upie-10-cech-dobrego-managera.html Polecam!

Weronika

16 lutego 2017 o 12:50

Drodzy, macie tu kilka poważnych błędów w części prawnej – poza tym, poszczególne fragmenty posługują się pojęciami prawnymi bez komentarza, co to oznacza, jak to się przekłada na sytuację przedsiębiorcy – zamysł wspaniały, ale wykonanie tej części do poprawki.