Termoelektryka - nowe horyzonty

Firma 2Dpro Sp z o.o. założona została w 2016 roku i działa na rynku badawczo-rozwojowym ukierunkowanym na innowacyjne rozwiązania bazujące na materiałach niskowymiarowych (grafen i inne materiały 2D). Sztandarowym, pierwszym produktem 2Dpro jest urządzenie produkujące prąd elektryczny generowany poprzez ciepło.

2Dpro Sp. z o.o. definiuje nowatorskie wykorzystanie termoelektryczność. Zjawisko termoelektryczne to efekt bezpośredniej konwersji różnicy temperatur z dwóch punktów układu ciał na napięcie elektryczne. Wytworzona różnica potencjałów wykorzystywana jest na ogół do: ogrzewania, chłodzenia lub pomiaru temperatury.

Nasza firma do generacji prądu elektrycznego wykorzystuje konwerter w postaci grafenu. Jest to oryginalne podejście do komercjalizacji grafenu w obszarze odnawialnych źródeł energii. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoli na wykorzystanie nie tylko tej części energii, którą tracimy w wielu procesach produkcyjnych (tj. blisko 55% strat) czego skutkiem jest degradacja środowiska – ocieplanie się klimatu, ale przede wszystkim otworzy to nową drogę do pozyskiwania energii ze słońca.

Firma 2Dpro Sp. z o.o. stawia na materiały przyszłości, które bez wątpienia w perspektywie najbliższych lat będą zmieniały oblicze współczesnego świata. Kierując się najnowszą wiedzą z dziedziny nanotechnologii, oraz rozwiązań w obszarze odnawialnych źródeł energii firma 2Dpro koncentruje się na wprowadzeniu do powszechnego użytku grafenowego generatora termoelektrycznego (GTG).

Mając na uwadze technologiczne zawansowanie proponowanego rozwiązania GTG, 2Dpro prowadzi w szerokim stopniu działalność badawczo-rozwojowo-innowacyjną B+R+I.

Zespół

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • binduwłaśnie podpisał Manifest
  • Tomasz Waligorawłaśnie dołączył
  • ahmet karandołączył do nas
  • Jakub Olanjest z nami
  • wojciech stolarczykdziękujemy za podpisanie
  • Natalia Rwitamy na pokładzie
  • Marta Błachowskawłaśnie podpisał Manifest
  • Jaroslaw Rackowiczwłaśnie dołączył

4619 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się