astronika

konstrukcja

Mechanika precyzyjna do zastosowań kosmicznych

Astronika powstała w 2013 roku z inicjatywy grupy inżynierów z doświadczeniem w projektowaniu urządzeń satelitarnych i planetarnych.

Obsługujemy pełny proces produkcyjny precyzyjnych mechanizmów kosmicznych, począwszy od projektowania, poprzez produkcję i integrację, aż do testowania. Oferujemy też usługi doradcze w obszarze mechanizmów kosmicznych, product assurance, testowania wyposażenia kosmicznego i właściwości tribologicznych.

Od rozpoczęcia działalności zrealizowaliśmy ponad 20 projektów, których odbiorcami były m.in. ESA, NASA, Airbus i Finmeccanica Leonardo.

Do naszych najważniejszych projektów zaliczamy:

- Mechanizm napędowy do penetratora HP3, który badać będzie powierzchnię Marsa w ramach realizowanej przez NASA misji InSight. Urządzenie zostanie oddane w kwietniu b.r., a sama misja planowana jest na koniec 2018 r.

- Mechanizm blokująco-zwalniający dla platform satelitarnych EUROSTAR produkowanych przez Airbus Defence & Space.

- System udarowy dla urządzenia Lunar Drill, które będzie częścią lądownika Luna-Resurs. Lądownik w ramach misji Luna-27 (wspólna misja ESA i Roskosmos)będzie badać naturę i rozkład warstw na i pod powierzchnią księżyca.

- Technologię produkcji anten rurowych (rozwijanych z taśm), która ma szanse znaleźć szerokie zastosowanie jako zasadniczy moduł roboczy małych anten elektrycznych, rozwijanych wysięgników satelitarnych wynoszących drobne sensory oraz ultralekkich manipulatorów kosmicznych.


Planetarny Robot Skaczący - HOPTER
Poza zaangażowaniem w przemysłowy sektor kosmiczny, Astronika zainteresowana jest również realizacją projektów o zastosowaniu naukowym. We współpracy z CBK PAN oraz ING PAN, Astronika opracowuje innowacyjną platformę mobilną do poruszania się w warunkach obniżonej i mikro-grawitacji – robota skaczącego do eksploracji terenów górskich na Marsie, Księżycu, Phobosie czy asteroidach. Firma zaproponowała oryginalną architekturę systemu z trzema aktuatorami dla ustalenia kierunku wyskoku umożliwiającą poruszanie się po nierównym terenie z przeszkodami znacznie większymi niż sam robot, czyli tam gdzie konwencjonalne łaziki nie są w stanie się poruszać.

Spółka stale rozbudowuje swoje kompetencje poprzez prace badawczo-rozwojowe, a jednocześnie poszukuje nowych zastosowań dla istniejących już urządzeń.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Dan Abitboljest z nami
  • Aya Eshdatwłaśnie dołączył
  • Anna Penderdołączył do nas
  • Aleksandra Kruczykwłaśnie podpisał Manifest
  • Justyna Saganwitamy na pokładzie
  • Daniel Grabskidziękujemy za podpisanie
  • Gabriel Wołosewiczjest z nami
  • Michał Haneckiwłaśnie dołączył

3844 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się