ATS LABORATORY S.A.

urządzenia

Rewolucja w infrastrukturze lotniczej.

Największe instytucje w branży uznały to za prawdziwą rewolucję - niebawem będzie to standard na wszystkich lotniskach na świecie!

Pomysł narodził się podczas luźnej rozmowy ze znajomym pilotem. Powiedział, że od momentu wylądowania na lotnisku, jedynie w drodze do Gate'u jego samolot spala ponad 2 tony paliwa lotniczego! Cóż za marnotrawstwo...Dokładne wyliczenia ukazały nam dopiero tą skalę:

Podczas kołowania samolotów tylko na trzech europejskich lotniskach - Frankfurt, Londyn Heathrow, Paryż Charles de Gaulle - zużywane jest 936.750.000 litrów paliwa, przy założeniu, że każdorazowe kołowanie nie twa dłużej niż 10 minut.

Jednocześnie następujące ilości gazów emitowane są do środowiska:

HC - węglowodory - 1.602.850 kg,

NOX - rakotwórcze tlenki azotu - 4.309.050 kg,

CO - tlenek węgla (czad) - 19.315.799 kg,

CO2 - wywołujący efekt cieplarniany dwutlenek węgla - 3.465.980 kg.


W przypadku zastosowania naszego systemu transportującego samoloty, oszczędność na kosztach paliwa (tylko na trzech wyżej wymienionych lotniskach) wyniesie 749.400.000 EURO!

Kolejne, niemniej ważne zalety systemu to:

Stosunkowo niskie koszty systemu. Zwrot inwestycji w przeciągu maksymalnie jednego roku.

Znaczne ograniczenie hałasu zmniejszy jego uciążliwość, zarówno na lotnisku jak i w jego okolicy.

Redukcja zatrudnienia personelu lotniskowego – w konsekwencji zmniejszenie kosztów lotniska.

Szybsza i bardziej precyzyjna organizacja kołowania samolotów na lotnisku – w konsekwencji większa przepustowość lotniska.

Niezawodność systemu uzyskana m. in. poprzez prostą konstrukcję. W okresie zimowym system jest podgrzewany.

Mała uciążliwość dla lotniska w trakcie instalowania systemu. Montaż odbywa się przy normalnie funkcjonującym lotnisku.

Podwyższanie konkurencyjności lotnisk posiadających system w stosunku do tradycyjnych lotnisk.

Zwiększenie bezpieczeństwa kołujących samolotów. system blokuje nadmierne zbliżenie się samolotów podczas ograniczonej widoczności.

Znaczne obniżenie kosztów ubezpieczenia głównej przyczyny wypadków lotniczych.

Rynek wart jest biliony euro rocznie. Powstanie w Polsce fabryki produkującej nasze rozwiązanie przyczyni się z całą pewnością do rozwoju Polskiej marki na całym świecie.

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Adam

15 stycznia 2017 o 11:46

Witam Mam kilka pytań dotyczących Waszego pomysłu. Co w przypadku zadrożenia ( przykład , pilot zauważa niebezpieczeństwo i musi zjechać z pasa aby uniknąć zderzenia z innym samolotem ) Jak zachowa się system w przypadku marznącej mżawki lub deszczu. Czy pilot może sterować przednim kołem w trakcie wycofywania ze stanowiska ? Sam mam kilka pomysłów , ale brak mi niezbędnej pomocy /wiedzy jak zorganizować to wszystko. Jeden z pomysłów dotyczy lotnictwa. proszę zapytać wspomnianego pilota , jak wygląda sprawa z przeglądem samolotu przed odlotem , oraz… Prościej będzie opisać to. Współczesne kamery są małe i dobrej jakości. Proponuję zamontowanie kilkunastu kamer na końcówkach skrzydeł , pokazujących podwozie, stateczniki itp. miejsca. korzyści to przede wszystkim zmniejszenie stresu pilotów w czasie lotu , podczas nagłych sytuacji . Kilkakrotnie byłem światkiem gdy samolot pasażerski był eskortowany przez myśliwce ( prawdopodobnie kontrolowano stan podwozia – koszty ) . inny pomysł to przeniesienie transportu drogowego na tory kolejowe . Mam dość precyzyjnie opracowany ten pomysł ale brak mi fachowej wiedzy aby „puścić ” ten pomysł dalej. Próbowałem zainteresować nim już PESE lub BUMAR i inne firmy w Polsce i za granicą . Pomysł moim zdaniem jest świetny i pozwoli na redukcję ruchu kołowego na autostradach ( ekologia i ekonomia, jak i wygoda kierowców ) Pozdrawiam . Adam

Pytanie zostało wysłane. Czekamy na odpowiedź.

15 stycznia 2017

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Marta Proksawitamy na pokładzie
  • Kjell Thorvaldsenjest z nami
  • Eric Loughridgewłaśnie dołączył
  • Aleksandra Michalskawłaśnie podpisał Manifest
  • Łukasz Jakubiakdołączył do nas
  • Pawel Kosdziękujemy za podpisanie
  • Cezary Jaroniwitamy na pokładzie
  • Agnieszka Drozdowskajest z nami

4770 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się