Billon

fintech

Billon - bezpieczna cyfrowa gotówka

Billon jest standardem obrotu cyfrową gotówką.
Cyfrowa gotówka to polski złoty zapisany w postaci pliku komputerowego, zamiast w pliku banknotów. Nie jest to więc nowa waluta, a polskie złote, posiadający pełne pokrycie i wymienialność w gotówce papierowej – tutaj znajdziesz więcej szczegółowych informacji Firma Billon jest dostawcą technologii a kluczową rolę w systemie Billon odgrywają Banki. Banki w Polsce mogą posługiwać się trzema formami pieniądza: Gotówką papierową, którą tworzy NBP Pieniądzem wirtualnym, które tworzą Banki same – np. udzielając kredytu, wydając kartę płatniczą, zlecając przelew Gotówką cyfrową, którą tworzą Banki same, np. z wykorzystaniem technologii billon Wszystkie trzy formy pieniądza są uregulowane prawnie zarówno przez prawo polskie jak i prawo europejskie. Wszystkie trzy formy pieniądza w Polsce mają jedną walutę: złote polskie, dlatego też nie ma żadnej zmiany waluty, ani żadnego ryzyka walutowego wiążącego się z zamianą gotówki na przelew w banku lub cyfrową gotówkę w aplikacji Billon to technologia, która powoduje, że cyfrowa gotówka może być używana jak zwykła gotówka, w każdym miejscu, natychmiast i bez żadnych opłat przez każdego kto zainstaluje aplikację billon.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Szpula

19 września 2017 o 16:17

Witam. Mam tylko jedno pytanie, jak mogę zostać inwestorem waszego startupu? Jaka to by musiała być minimalna kwota i na jakich warunkach? Pozdrawiam Marcin Uszpulewicz

Pytanie zostało wysłane. Czekamy na odpowiedź.

19 września 2017

Michał

8 września 2017 o 21:17

Proszę o podanie nr telefonu w celu kontaktu z firmą. Pozdrawiam Michał Kuranowski

Pytanie zostało wysłane. Czekamy na odpowiedź.

8 września 2017

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Laura Monikowskadziękujemy za podpisanie
  • elinadołączył do nas
  • Dominika Kaczanjest z nami
  • Daniel Krysztofiakwłaśnie podpisał Manifest
  • Csongor Biáswłaśnie dołączył
  • Artur Sushawitamy na pokładzie
  • Marcin Danieckidziękujemy za podpisanie
  • Victoriadołączył do nas

4716 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się