Billon

fintech

Billon - bezpieczna cyfrowa gotówka

Billon jest standardem obrotu cyfrową gotówką.
Cyfrowa gotówka to polski złoty zapisany w postaci pliku komputerowego, zamiast w pliku banknotów. Nie jest to więc nowa waluta, a polskie złote, posiadający pełne pokrycie i wymienialność w gotówce papierowej – tutaj znajdziesz więcej szczegółowych informacji Firma Billon jest dostawcą technologii a kluczową rolę w systemie Billon odgrywają Banki. Banki w Polsce mogą posługiwać się trzema formami pieniądza: Gotówką papierową, którą tworzy NBP Pieniądzem wirtualnym, które tworzą Banki same – np. udzielając kredytu, wydając kartę płatniczą, zlecając przelew Gotówką cyfrową, którą tworzą Banki same, np. z wykorzystaniem technologii billon Wszystkie trzy formy pieniądza są uregulowane prawnie zarówno przez prawo polskie jak i prawo europejskie. Wszystkie trzy formy pieniądza w Polsce mają jedną walutę: złote polskie, dlatego też nie ma żadnej zmiany waluty, ani żadnego ryzyka walutowego wiążącego się z zamianą gotówki na przelew w banku lub cyfrową gotówkę w aplikacji Billon to technologia, która powoduje, że cyfrowa gotówka może być używana jak zwykła gotówka, w każdym miejscu, natychmiast i bez żadnych opłat przez każdego kto zainstaluje aplikację billon.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Marcin Bednarzwłaśnie podpisał Manifest
  • Rafał Pawlusjest z nami
  • Julia Szyndzielorzdziękujemy za podpisanie
  • Zbigniew Lenarcikdołączył do nas
  • N awitamy na pokładzie
  • Eveline Foubertwłaśnie dołączył
  • Krzysztof Pacuszkawłaśnie podpisał Manifest
  • Maciej Kołtońskijest z nami

2566 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się