cityguidetour

sektor publiczny

GIS, AR, Augmented Reality, Rozszerzona Rzeczywistość, mobile app, alikacje mobilne, grywalizacja, CityGuideTour, CGT

City Guide Tour to aplikacja mobilna dla turystów wykorzystująca Rozszerzoną Rzeczywistość oraz grywalizację.

CHARAKTERYSTYKA
City Guide Tour to indywidualna dla każdego regionu, mobilna aplikacja turystyczna wykorzystująca Rozszerzoną Rzeczywistość i grywalizację.
Użytkownicy uzyskują darmowy dostęp do najistotniejszych informacji o obiektach turystycznych (opis tekstowy, opis głosowy, godziny otwarcia, ceny biletów, zdjęcia – wszystko to w najwyższej jakości).
Do zwiedzania turyści mogą używać Rozszerzonej Rzeczywistości - wystarczy, że nakierują aparatem telefonu na obiekt/budynek i natychmiast otrzymują informacje o danym punkcie.

MIĘDZYNARODOWA SIEĆ
Promocja miasta / regionu na międzynarodową skalę, jako część sieci wymiany turystów CityGuideTour. Wzmocnienie marki miasta w obszarze promocji turystyki.

GRYWALIZACJA
Interakcja napędzająca i utrzymująca ruch w aplikacji / systemie. Za odwiedzone miejsca aplikacja przyznaje użytkownikowi punkty, dzięki którym uczestniczy w lokalnym oraz globalnym rankingu.
Za najlepsze miejsca w rankingu przyznawane są nagrody – oferty specjalne bądź zniżki.

CROWDSOURCING
Zaangażowanie użytkowników do oceniania POI, a także tworzenia własnych tras na podstawie tych ocen (indywidualne preferencje). Oceny te pełnić będą dwojaką funkcję:
1) stanowić będą informację dla innych użytkowników o tym, czy warto odwiedzić dane miejsce, czy też nie;
2) dostarczać będą informację dla miasta, które miejsca wymagają szczególnej uwagi (niskie oceny), a które uważane są za wyjątkowo atrakcyjne.
Posługując się skalą 1-5 można przyjąć, że na podstawie obiektów o nocie 4-5 budowane będą indywidualne trasy użytkowników, które z kolei będą mogły być udostępniane innym korzystającym z aplikacji (znajomi, goście etc.).

LIVE-MARKETING
Dynamiczna informacja o wydarzeniach miejskich scalona z grywalizacją (dane o wydarzeniach zaciągane z kalendarza miejskiego).
Po uruchomieniu aplikacji mobilnej wyświetlana jest reklama kluczowego wydarzenia tygodnia – wystawy, koncertu, pokazu etc.
Użytkownicy odwiedzający miejsce, w którym odbywa się takie wydarzenie otrzymują większą liczbę punktów do rankingu grywalizacji. Ponadto, narzędzie to można wykorzystać w czasie trwania tzw. dni specjalnych - np. w czasie Halloween za odwiedzenie każdego zamku użytkownicy otrzymują podwójną ilość punktów grywalizacji.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Tomasz Kucwłaśnie podpisał Manifest
  • Anna Rechitskaiadołączył do nas
  • Mateusz Sobczukwitamy na pokładzie
  • Paweł Muzykawłaśnie dołączył
  • Firasjest z nami
  • Joanna Lisdziękujemy za podpisanie
  • Marcin Żurowiczwłaśnie podpisał Manifest
  • Bartłomiej Kudełkadołączył do nas

4679 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się