cleanergy

biotechnologia

Biologiczna utylizacja odpadów.

Firma zajmuje się produkcją mikrobiologicznych preparatów, przeznaczonych do utylizacji organicznych odpadów przemysłowych.

Firma zajmuje się produkcją mikrobiologicznych preparatów, przeznaczonych do utylizacji organicznych odpadów przemysłowych.
Preparaty tworzone są z odpowiednio dobranych kompozycji pożywek oraz mikroorganizmów, charakteryzują się niespotykaną wydajnością oraz skutecznością, zawierają nawet do 5 miliardów żywych mikroorganizmów na jeden mililitr.
Z łatwością rozkładają zawarte w odpadzie substancje pochodzenia organicznego. Rozkładowi podlegają również węglowodory proste jak i złożone, WWA czy BTX, można poprzez zestawienie kilku elementów stworzyć preparat, który będzie rozkładał je wszystkie.
Są w 100% bezpieczne dla człowieka oraz środowiska, mikroorganizmy rozkładają substancje niebezpieczne na wodę i dwutlenek węgla.
Znajdują zastosowanie w procesie oczyszczenia sadzy, w procesie utylizacji smoły pogazowej, zużytych chłodziw do obrabiarek oraz różnego rodzaju smarów, olejów, odpadów zanieczyszczonych substancjami pochodzenia ropopochodnego.

Podstawową ideą działania preparatów jest koncentracja na naturalnych procesach czyszczenia występujących w przyrodzie oraz ich przyśpieszaniu.
W tym celu wyselekcjonowano występujące na całym świecie szczepy mikroorganizmów oraz stworzono unikalną pożywkę, umożliwiającą ich maksymalne namnażanie.
Mikroorganizmy zawarte w preparatach produkują enzymy, umożliwiające rozpuszczenie w wodzie substancji ropopochodnych, tłuszczów, cukrów, skrobi i innych związków organicznych. Rozkładowi podlegają również węglowodory proste jak i złożone, WWA czy BTX. Następnie odżywiając się tymi związkami, rozkładają je na wodę i dwutlenek węgla, co gwarantuje nie tylko niezwykle efektywny proces czyszczenia, ale również utylizację tych zanieczyszczeń.

W Polsce i Europie istnieje wiele rodzajów organicznych odpadów przemysłowych, w stosunku do których, nie ma ekonomicznie uzasadnionych metod utylizacji.
(np. smoła pogazowa, sadze, PCB (polichlorowane bifenyle), oleje, smary, zanieczyszczenia związkami fenolowymi, itp.)

Zespół

Inwestorzy

Przed rejestracją

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Costam Costamwłaśnie podpisał Manifest
  • Piotr Stortzwłaśnie dołączył
  • Sylwiadołączył do nas
  • gregordziękujemy za podpisanie
  • Jarek Dominojest z nami
  • katarzyna pawlikowskawitamy na pokładzie
  • Irena Jroszukawłaśnie podpisał Manifest
  • Yurii Beliaievwłaśnie dołączył

3779 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się