cloudover-io

developer tools

Otwarte środowisko dla devops i edukacji - prywatna chmura obliczeniowa

Naszym celem jest dostarczanie oprogramowania ułatwiającego wszelkie operacje związane z infrastrukturą w chmurze. Od 2014 roku cloudover.io rozwija otwartą, prywatną platformę do cloud computingu - CoreCluster. Jest to odpowiedź na brak prostych rozwiązań dla małych i średnich firm, zorientowanych na wirtualizację, które potrzebują elastycznych prywatnych środowisk. Dzięki wsparciu zewnętrznych firm jesteśmy w stanie tworzyć nasze produkty jako oprogramowanie Open Source

Nasz główny produkt - CoreCluster to platforma wirtualizacji przeznaczona do wirtualnych środowisk w małych i średnich klastrach, do kilku tysięcy maszyn wirtualnych. Jego głównym celem jest dostarczenie prostego zestawu narzędzi do tworzenia elastycznych środowisk, niezbędnych do zadań takich jak testy integracyjne, continous integration i deploymentu oprogramowania.

Prawie wszystkie zadania związane z rozwojem oprogramowania można łatwo przetestować przy użyciu różnych narzędzi. Ostatnim bastionem testowania była instalacja, którą zazwyczaj zajmowali się administratorzy. Żaden programista i tester nie lubi w nieskończoność odtwarzać środowiska instalacji - jest to bardzo długie i nudne zadanie. Ponadto - trudno jest to zautomatyzować, zwłaszcza w przypadku różnych konfiguracji sieci lub testowania skalowalności produktu. CloudOver.io dostarcza rozwiązanie, które jest przeznaczone do automatyzacji tego zadania - chmury CoreCluster z językiem automatyzacji ThunderScript. Dzięki tym dwóm narzędziom każdy może uruchomić w chmurze całe swoje środowisko, bez zaawansowanej wiedzy administratora. Obejmuje to tworzenie i konfigurację wirtualnych sieci, zarządzanie dyskami, danymi, tworzenie maszyn wirtualnych, a nawet konfigurację oprogramowania w każdej wirtualnej maszynie z osobna.

CoreCluster może być również używany w środowiskach edukacyjnych, aby zapewnić łatwe narzędzia do pracy dla studentów na laboratoriach. Wyobraź sobie przygotowanie całego środowiska do laboratorium, w tym sieci, instalacji bazy danych, jej repliki i prostych aplikacji klienckich korzystających z tego wszystkiego, tak aby pokazać studentowi przykład działającego środowiska w większej skali. Zwykle oznacza to godziny pracy i przygotowań dla jednego administratora. Dla ThudnerScript + CoreCluster będą to jedynie minuty. W dodatku każdy student może otrzymać własny zestaw, do samodzielnej pracy, co znacznie zwiększa możliwości przedstawienia różnych zagadnień podczas zajęć.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Katarzyna Janickawłaśnie dołączył
  • Maciej Stępieńjest z nami
  • Natalia Błaszczukdołączył do nas
  • Andrzej Couragedziękujemy za podpisanie
  • Adam Rychlewskiwitamy na pokładzie
  • Adam Protasiukwłaśnie podpisał Manifest
  • Mariusz Nowakwłaśnie dołączył
  • zebra12@autograf.pljest z nami

3769 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się