CodeAll

edukacja

Code them all. Code for all.

CodeAll jest narzędziem, które pozwala na samodzielne tworzenie inteligentnego otoczenia za pomocą programowania - stworzenia czujnika cofania w samochodzie, wykrywania kradzieży roweru czy informowania o zakończeniu prania w domu lub skończenia się jedzenia w lodówce. CodeAll uczy przy tym "prawdziwego" programowania - bez używania uproszczeń np. w postaci bloczków.

Programowanie otoczenia odbywa się za pomocą specjalnie zaprojektowanych czujników i aktuatorów CodeAll.

W programowaniu pomaga asystent (CodeOwl), który przeprowadza użytkownika przez setki różnych scenariuszy. Programowanie jest bardzo proste - wystarczy podłączyć centralkę do komputera przez port USB, zalogować się w portalu i korzystać z przygotowanych wcześniej programów. Nie jest konieczne instalowanie żadnych dodatkowych sterowników. Nie jest także wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie programistyczne. CodeOwl przeprowadza krok po kroku przez kolejne zagadnienia.

Nauka odbywa się poprzez modyfikowanie przygotowanych wcześniej programów zgodnie ze wskazówkami prezentowanymi przez CodeOwl. Do dyspozycji użytkownika są takie bezprzewodowe czujniki, jak akcelerometr, żyroskop, czujnik temperatury, wilgotności, otwarcia drzwi, inteligentne gniazdko (pozwalające na włączanie i wyłączanie dowolnego urządzenia elektronicznego), czujnik wibracji, natężenia światła, odległości, przycisk, suwak, silnik, mikrofon.

Zakres materiału, jaki zdobywa użytkownik pozwala na opanowanie wielu złożonych zagadnień programistycznych: operatory, instrukcje warunkowe, pętle, zmienne, ciągi znaków, tablice, metody, typy wyliczeniowe, klasy, obiekty.

Zespół