CodeAll

edukacja

Code them all. Code for all.

CodeAll jest narzędziem, które pozwala na samodzielne tworzenie inteligentnego otoczenia za pomocą programowania - stworzenia czujnika cofania w samochodzie, wykrywania kradzieży roweru czy informowania o zakończeniu prania w domu lub skończenia się jedzenia w lodówce. CodeAll uczy przy tym "prawdziwego" programowania - bez używania uproszczeń np. w postaci bloczków.

Programowanie otoczenia odbywa się za pomocą specjalnie zaprojektowanych czujników i aktuatorów CodeAll.

W programowaniu pomaga asystent (CodeOwl), który przeprowadza użytkownika przez setki różnych scenariuszy. Programowanie jest bardzo proste - wystarczy podłączyć centralkę do komputera przez port USB, zalogować się w portalu i korzystać z przygotowanych wcześniej programów. Nie jest konieczne instalowanie żadnych dodatkowych sterowników. Nie jest także wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie programistyczne. CodeOwl przeprowadza krok po kroku przez kolejne zagadnienia.

Nauka odbywa się poprzez modyfikowanie przygotowanych wcześniej programów zgodnie ze wskazówkami prezentowanymi przez CodeOwl. Do dyspozycji użytkownika są takie bezprzewodowe czujniki, jak akcelerometr, żyroskop, czujnik temperatury, wilgotności, otwarcia drzwi, inteligentne gniazdko (pozwalające na włączanie i wyłączanie dowolnego urządzenia elektronicznego), czujnik wibracji, natężenia światła, odległości, przycisk, suwak, silnik, mikrofon.

Zakres materiału, jaki zdobywa użytkownik pozwala na opanowanie wielu złożonych zagadnień programistycznych: operatory, instrukcje warunkowe, pętle, zmienne, ciągi znaków, tablice, metody, typy wyliczeniowe, klasy, obiekty.

Zespół

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Mariusz Lachwłaśnie dołączył
  • Joanna Mariawitamy na pokładzie
  • Andrii Kurhanskyidziękujemy za podpisanie
  • Grzegorz Milczarekwłaśnie podpisał Manifest
  • Ewelina Olszewskajest z nami
  • Bartosz Liszkowskidołączył do nas
  • Dawid Kwaśnicawłaśnie dołączył
  • Aleksandra Szulcwitamy na pokładzie

4648 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się