Zdrowe Oddychanie

System EcoLife – Zdrowe Oddychanie umożliwia pomiar zanieczyszczeń smogowych jak również gazów organicznych (VOC, z ang. voltaic organic compound) wewnątrz pomieszczeń i porównanie wyników z zanieczyszczeniem na zewnątrz. W miesiącach jesienno-zimowych, gdy zanieczyszczenie powietrza jest największe (w tzw. sezonie grzewczym), każdy z nas większość czasu spędza w zamkniętych pomieszczeniach, które nie są wolne od smogu. Posiadając informację stężeniu wewnątrz użytkownik może podjąć świadomą akcję prowadzącą do oczyszczenia powietrza wewnątrz pomieszczeń.

Startup założony został na początku 2016 roku przez grupę naukowców z AGH oraz pasjonatów technologii i ludzi z doświadczeniem biznesowym oraz w komercjalizacji projektów. Dzięki czemu możliwe w praktyce stało się połączenie świata nauki ze światem biznesu i wdrażanie nowych innowacyjnych rozwiązań. Od początku istnienia firma postawiła sobie za cel opracować innowacyjną platformę do pomiarów zanieczyszczeń powietrza, która byłaby dostępna dla ogółu społeczeństwa. Kolejnym celem było wykonanie rozwiązania, które wyróżniało by się w skali globalnej oraz umożliwiało zdobywanie zagranicznych rynków.

Dostarczamy pierwszą na świecie platformę społecznościową do pomiaru zanieczyszczeń SMOG (PM 10 i PM 2,5) wewnątrz pomieszczeń oraz na zewnątrz pomieszczeń. Skonstruowane przez EcoLife stacje domowe zostały wielokrotnie wyróżnione na prestiżowych targach oraz konferencjach na całym świecie. Doceniona została innowacyjna metoda pomiaru, technologia komunikacji urządzeń jak również ponadprzeciętny wygląd. Owocem tego są cztery nagrody przyznane na trzech kontynentach.

System EcoLife bazując na analizie zebranych danych ze stacji wewnętrznych i zewnętrznych dostarcza rekomendacje dla użytkowników zarówno zdrowotne jak i dotyczące zachowania (co robić, aby poprawić jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń). Dzięki czemu możliwe jest utrzymanie stabilnych warunków klimatycznych w pomieszczeniach w których spędzamy większość czasu. System składa się ze stacji domowej, sieci stacji zewnętrznych, rozwiązania „cloud” (chmura) agregującego i analizującego dane, klienta WWW oraz aplikacji mobilnych Android oraz iOS. Innowacyjność polega na opracowaniu sposobu pomiaru zanieczyszczeń SMOG z wykorzystaniem nisko kosztowych czujników pyłów. Jest to unikalny projekt kanału wlotowego oraz algorytmów sterowania pomiarami oraz sterowania przepływem powietrza poddawanego analizie. Technologia ta pozwala na uzyskiwanie dokładnych pomiarów zanieczyszczeń smogowych przy wykorzystaniu nisko kosztowych czujników. Dzięki temu możliwe jest skonstruowanie taniego domowego urządzenia do pomiaru smogu. Dzięki temu obniża się barierę wejścia dla użytkowników, którzy we własnym zakresie mogą monitorować zanieczyszczenia.

Rozwiązanie jest chronione na rynkach EU, USA oraz Azji Wschodniej (Japonia, Chiny. Korea Południowa, Singapur) oraz jest w trakcie uzyskiwania praw ochronnych na kolejnych rynkach.
System został produkcyjnie uruchomiony w styczniu 2017 w Polsce i aktualnie przechodzi beta testy (300 użytkowników) oraz w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Zainteresowanie systemem EcoLife jest duże w skali globalnej. Aktualne prowadzone są rozmowy z potencjalnymi partnerami i dystrybutorami w takich krajach jak: USA, Kanada, Niemcy, Francja, Japonia, Chiny, Indie, Republika Południowej Afryki. System jest dostępny komercyjnie, można zamawiać stację domową EcoLife poprzez nasz sklep internetowy.


EcoLife nagrody:
1. CES ASIA 2017 INNOVATION AWARDS HONOREE w kategorii GREEN TECHNOLOGY
http://www.cesasia.cn/events-conference/innovation-awards-listing-en/
2. IDTechEx show Berlin: BEST IoT TECHNOLOGY DEVELOPMENT
https://twitter.com/IDTechExShow/status/862340948243742723
http://www.idtechex.com/europe2017/show/en/
3. INTERNATIONAL DESIGN AWARDS (IDA – Los Angeles): SILVER MEDAL 2017 w kategorii Design for Environment
https://idesignawards.com/winners/zoom2.php?eid=9-15113-17
https://idesignawards.com/winners/index.php
4. EEROPEAN DESIGN AWARDS (ePDA): SILVER MEDAL 2017 w kategorii Design for Environment
https://productdesignaward.eu/winners/#Design%20for%20Environment

EcoLife wyróżnienia na targach:
1. CES Asia: Last Gadget Standing:
http://asia.lastgadgetstanding.com/
2. CES 2017 Las Vegas (5 – 8 stycznia) : Top 10 MedTech Brands to Watch at #CES 2017
http://pha-media.com/blog/top-10-medtech-brands-watch-ces-2017/
3. WTS 2017 Excel London (7 - 8 marca): 5 prducts from the WTS show to look out for in 2017
https://www.designweek.co.uk/issues/13-19-march-2017/5-products-wearable-technology-show-look-2017/

Zespół

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • mag domdołączył do nas
  • Aneta Andrzejczykwłaśnie dołączył
  • Ren tanjest z nami
  • MARCIN HARLAwłaśnie podpisał Manifest
  • Jakob Frickedziękujemy za podpisanie
  • Yang Yangwitamy na pokładzie
  • jefdddołączył do nas
  • Slawomir Gleboczykwłaśnie dołączył

4217 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się