Przełom w monitoringu temperatury

Efento projektuje i produkuje sensory, aplikacje mobilne i platformę serwerową do monitorowania temperatury (oraz innych wielkości fizycznych) produktów wrażliwych na jej zmiany. Sensory Efento to uniwersalne rejestratory temperatury i wilgotności pracujące w technologii Bluetooth Low Energy, w których użytkownik wybiera tryb pracy.
Rejestrator może współpracować bezpośrednio ze smartfonami / tabletami lub z Gateway i platformą Efento Cloud. Nasze rozwiązania pozwalają monitorować warunki otoczenia i zapewnić bezpieczeństwo w trakcie przechowywania lub transportu produktów wrażliwych na zmiany temperatury lub wilgotności takich jak szczepionki, żywność czy leki.

W zależności od wyboru aplikacji rejestratory Efento mogą pełnić następujące funkcje:

- Efento Transport – system monitoringu i rejestracji temperatury w transporcie składający się z bezprzewodowych sensorów temperatury współpracujących z telefonami z systemem Andorid i zainstalowaną darmową aplikacją. System umożliwia rejestrację temperatury wraz z alarmami dźwiękowymi o jej przekroczeniu, generowanie raportów i ich wysyłkę przez e-mail, rejestrację trasy przy pomocy GPS oraz obsługę wydawania przesyłek. System zastępuje termografy i pozwala osiągnąć duże oszczędności związane ze zużyciem papieru. W typowych wdrożeniach inwestycja zwraca się w przeciągu 6 miesięcy.

- Efento Inspector – dedykowane dla przychodni rozwiązanie do monitorowania temperatury w lodówkach medycznych. System składa się ze stacji bazowej z wyświetlaczem oraz komunikujących się z nią sensorów bezprzewodowych. System umożliwia m.in. wysyłanie SMS / e-mail z powiadomieniami, generowanie automatycznych raportów, powiadomienia dźwiękowe o przekroczonych progach temperatury oraz sygnalizowanie braku prądu w obiekcie. Efento jest zgodne z wymaganiami SANEPIDu.

- Efento Logger – bezprzewodowy rejestrator temperatury i wilgotności komunikujący się z telefonami i tabletami przy pomocy Bluetooth 4.0. Rejestrator zapisuje w swojej pamięci 28 000 pomiarów, które mogą być później bezprzewodowo przesłane do telefonu lub tabletu. Aplikacja Efento Logger oprócz odczytu danych z pamięci rejestratorów oblicza statystki takie jak SAT, GDDC czy średnia temperatura kinetyczna

- Efento Cloud – platforma serwerowa gromadząca i przetwarzająca dane z sensorów Efento. Platforma przeznaczona jest do obiektów, w których monitorowane jest od kilkunastu do kilkuset punktów pomiarowych np. hurtownie farmaceutyczne, chłodnie czy magazyny. Dane do platformy mogą być przesyłane z dowolnej lokalizacji, a użytkownik ma do nich dostęp przez przeglądarkę internetową. Platforma pozwala na wyświetlanie danych, generowanie raportów z dowolnego okresu czasu oraz konfigurację alarmów SMS / e-mail. Dostęp do Efento Cloud nie wiąże się z żadnymi opłatami cyklicznymi (subskrypcja).

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej