EUVIC Energia

cleantech

Misją firmy jest dostarczanie rozwiązań informatycznych i usług usprawniających procesy zarządzania energią

EUVIC Energia buduje i wdraża dwa autorskie systemy informatyczne oferowane pod nazwą "Billing" oraz "Pakiet dla Efektywności Energetycznej”, ukierunkowane na zagadnienia związane z gospodarką energetyczną i zarządzaniem majątkiem trwałym przedsiębiorstw z uwzględnieniem optymalizacji zużycia mediów.

EUVIC Energia została utworzona w ramach projektu „Kapitał dla innowacji w obszarze poszanowania energii”. Spółka rozpoczęła swoją działalność 1 lipca 2011 r. Spółka pozyskała środki z Europejskiego funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Misją firmy jest dostarczanie rozwiązań informatycznych i usług usprawniających procesy rozliczania odbiorców mediów, zarządzanie gospodarką energetyczną oraz działania na rzecz poprawy efektywności i wdrażania planów gospodarki nisko-emisyjnej.

EUVIC Energia realizuje projekty informatyczne dla:

• Spółek energetycznych
• Sektora publicznego
• Przedsiębiorstw przemysłowych

Projekty realizuje samodzielnie oraz we współpracy z partnerami biznesowymi, oferującymi komplementarne produkty i kompetencje. Do ich grona których należą:
• Grupa EUVIC - uznana na rynku krajowym i zagranicznym spółka z branży informatycznej oferująca usługi związane z produkcją oprogramowania, integracją systemów oraz projektowaniem i wdrożeniem rozwiązań wspierających pracę grupową
• Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki „ENERGOPOMIAR” - spółka świadcząca usługi pomiarowe, badawcze i doradcze dotyczące procesów, układów i urządzeń energetycznych, cieplno – mechanicznych, chemii energetycznej i ochrony środowiska
• AMEplus - spółka świadcząca usługi pomiarowe, badawcze i doradcze dotyczące procesów, układów i urządzeń energetycznych, cieplno – mechanicznych, chemii energetycznej i ochrony środowiska
• Ekoenergia Silesia S.A. spółka celowa w grupie kapitałowej Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. posiadająca statut Instytucji Otoczenia Biznesu. Działalność spółki opiera się głównie na modernizacji cieplnych systemów energetycznych, zarządzaniu gospodarką cieplno – energetyczną oraz optymalizacją zużycia energii cieplnej i elektrycznej.
Dla potrzeb laboratorium efektywności energetycznej Parku Przemysłowo-Technologicznego „EkoEnergia - Efektywność” w Katowicach Ekoenergia Silesia wdrożyła System Zarządzania Mediami wykonany na bazie Pakietu dla Efektywności Energetycznej. System jest udostępniany zainteresowanym podmiotom zewnętrznym.


Oferta rynkowa EUVIC Energia obejmuje dwa autorskie systemy:

• EUVIC Billing – nowoczesny system billingowy dostosowany do potrzeb przedsiębiorstw działających na uwolnionych rynkach energii i obsługi różnych mediów. System umożliwia także obsługę procesów windykacji przedsądowej i komunikację z otoczeniem przez Portal Klienta.
• Pakiet dla Efektywności Energetycznej – zespół zintegrowanych systemów przeznaczonych dla podmiotów podejmujących działania na rzecz poprawy efektywności i obniżenia kosztów energii, grupowego zakupu energii. Systemy mogą znaleźć zastosowanie także w obszarze projektowania i eksploatacji prosumenckich mikro instalacji energetycznych i małych sieci smart grid.

Spółka oferuje również usługi wdrożeniowe i wysokiej jakości doradztwo biznesowo-informatyczne.

Spółka popularyzuje idee odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju prowadząc portal Gmina-Energia-IT (www.geit.pl). Na portalu zamieszczane są publikacje prezentujące nowatorskie rozwiązania w zakresie gospodarki energią oraz artykuły problemowe dotyczące zagadnień rynku energii i technologii informatycznych.

EUVIC Energia jest członkiem stowarzyszeń i grup biznesowych działających na rzecz poprawy efektywności energetycznej i rozwoju technologicznego w branży energetycznej:
• Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” promujące energetykę odnawialną i wspierające samorządy w działaniach na rzecz poprawy efektywności energetycznej i ochrony klimatu
• Stowarzyszenie Klaster 3x20 działające na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Eric Loughridgewitamy na pokładzie
  • Aleksandra Michalskawłaśnie dołączył
  • Łukasz Jakubiakdziękujemy za podpisanie
  • Pawel Kosdołączył do nas
  • Cezary Jaroniwłaśnie podpisał Manifest
  • Agnieszka Drozdowskajest z nami
  • Pulane Tomulczukwitamy na pokładzie
  • Amandawłaśnie dołączył

4768 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się