Hyper Poland

konstrukcja

Tworzymy pierwszego HYPERLOOPA w Polsce

Naszym celem jest stworzenie rozwiązań, warunków technicznych a następnie wdrożenie niezbędnych technologii będących minimum dla uruchomienia w Polsce pierwszej linii transportowej zwanej ogólnie Hyperloop. Jest to nowy środek transportu umożliwiający przemieszczanie osób lub ładunków z bardzo dużą prędkością i w oparciu o koncepcję zrównoważonego transportu. To połączenie pociągu i samolotu. Umożliwi on podróż np. z Krakowa do Gdańska w 35 minut z prędkością bliską prędkości dźwięku. Kapsuła będzie poruszać się w specjalnej rurze, w której ciśnienie zostanie obniżone do poziomu tak niskiego jak na wysokości 47 kilometrów, dzięki temu znacząco zredukowany będzie opór powietrza. Pojazd poruszać się będzie bez kontaktu z podłożem wykorzystując magnetyczną lewitację oraz łożyska powietrzne.

Podróżowanie jest obecnie koniecznością i istotnym elementem życia przez co modele transportowe stają się bardziej złożone i zindywidualizowane. Dzięki Hyperloop’owi możemy zyskać to co w dzisiejszych czasach jest najbardziej pożądane – czas.
Założyciele Hyper Poland wywodzą się z Politechniki Warszawskiej. Na wydziale MEiL pod opieką prof. Janusza Piechny i przy współpracy z Politechniką Wrocławską opracowano pierwszą koncepcję pojazdu a Hyper Poland dostał się do drugiego etapu konkursu SpaceX Hyperloop Pod Competition. W 2016 roku do zespołu dołączyli eksperci z innych branż i obecnie w projekt zaangażowanych jest ponad 50 osób z 4 krajów. Współpracujemy również z krajowymi i zagranicznymi firmami projektowymi. Nasz zespół składający się ze specjalistów z wielu dziedzin jest gotowy na podjęcie tematu budowy kompleksowej infrastruktury Hyperloop’a w Polsce.
Idea Hyperloopa staje się coraz bardziej popularna i wiele zespołów z całego świata pracuje nad rozwojem technologii tego nowego środka transportu. Osiągnięcia Hyper Poland świadczą o tym, że nasz zespół należy do światowej czołówki. Chcemy aby Polska miała własny wkład przy tworzeniu podstaw nowej technologii, a w przyszłości była jednym z pionierów przy budowie pierwszej linii pasażerskiej. Nowe technologie niezbędne do wdrożenia całego systemu wymagają nowych pomysłów i rozwiązań pochodzących z wielu dziedzin nauki. Mogą być one rozwijane na naszym rynku, przez polskie przedsiębiorstwa i jednostki naukowe.
W skład naszego projektu wchodzą:
- Innowacyjna Konstrukcja kapsuły Hyperloop, z wydzieloną częścią pasażerską - co zwiększa bezpieczeństwo systemu i pozwala na zmniejszenie czasu pomiędzy odjazdami kapsuł.
- Koncepcja stacji wykorzystująca zaawansowane systemy automatycznego przemieszczania się kapsuł - z wykorzystaniem istniejących elementów systemów automatycznego magazynowania produkowanych przez Polskie firmy.
- Studium wykonalności dotyczące integracji systemu Hyperloop z istniejącą infrastrukturą transportową .
- Arteria rurowa dla transportu pasażerskiego.
- Koncepcja, projekt budowlany i wykonawczy toru testowego.
- Przygotowanie prototypu kapsuły.
Obecnie prowadzimy również działania mające na celu:
- Integrację działań instutycji naukowych w celu przeprowadzenia badań technologii (Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Instytut Lotnictwa, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, University of Edinburgh)
- Współpracę międzynarodową ze Słowacją i Litwą.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Witold

5 października 2017 o 06:48

„Konstrukcja tuneli wykonana będzie ze stali, która zapewnia szczelność na powierzchni segmentu” – czy to zdanie coś znaczy? Co ile metrów będą dylatacje i o jakim ruchu? Jaka będzie orientacyjna objętość śluzy i ile czasu będzie trwało śluzowanie?

Pytanie zostało wysłane. Czekamy na odpowiedź.

5 października 2017

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Sarah Lyswłaśnie dołączył
  • Anthony Weymouthwitamy na pokładzie
  • Piotr Gawińskidziękujemy za podpisanie
  • Marek Kosycarzwłaśnie podpisał Manifest
  • Pamela Magnowskadołączył do nas
  • Artem Goncharukjest z nami
  • Wojciech Dziegielwłaśnie dołączył
  • Tom Dudekwitamy na pokładzie

3939 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się