Hyper Poland

logistyka

Projektujemy transport przyszłości

Hyper Poland to multidyscyplinarny zespół ekspertów, który pracuje od 2015 roku nad rozwojem nowego środka transportu.

Rozwiązujemy problemy związane z obecnymi systemami transportowymi. W zglobalizowanym świecie rynek przewozów pasażerskich i towarowych gwałtownie rośnie, ale obecna infrastruktura nie jest w stanie sprostać rosnącym wymaganiom na usługi transportowe.

Hyperloop to nowy środek transportu, który pozwala ludziom lub towarom poruszać się z bardzo dużymi prędkościami w oparciu o koncepcję zrównoważonego transportu. Jest to skrzyżowanie pociągu z samolotem. Umożliwia podróż między Krakowem a Gdańskiem w 35 minut, podróżując blisko prędkości dźwięku. Kapsuła Hyperloop porusza się w specjalnej rurce, w której ciśnienie powietrza jest tak niskie, jak na wysokości 10 km, co znacznie zmniejsza opór powietrza. Pojazd porusza się bez kontaktu z tunelem za pomocą lewitacji magnetycznej i łożysk powietrznych.

W lecie 2017 roku zbudowaliśmy pierwszy polski prototyp pojazdu Hyperloop, który wziął udział w finale SpaceX Hyperloop Pod Competition II w Kalifornii. W sierpniu 2017 r. zakończyliśmy program akceleracyjny z HardGamma Ventures i Pocztą Polską. W rezultacie rozpoczęliśmy prace nad rozwiązaniami logistycznymi opartymi o technologię Hyperloop.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Witold

5 października 2017 o 06:48

„Konstrukcja tuneli wykonana będzie ze stali, która zapewnia szczelność na powierzchni segmentu” – czy to zdanie coś znaczy? Co ile metrów będą dylatacje i o jakim ruchu? Jaka będzie orientacyjna objętość śluzy i ile czasu będzie trwało śluzowanie?

Pytanie zostało wysłane. Czekamy na odpowiedź.

5 października 2017

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Mateusz Sobczukwłaśnie dołączył
  • Paweł Muzykadołączył do nas
  • Firaswitamy na pokładzie
  • Joanna Lisdziękujemy za podpisanie
  • Marcin Żurowiczjest z nami
  • Bartłomiej Kudełkawłaśnie podpisał Manifest
  • Kashif Naeemwłaśnie dołączył
  • Piotr Poddębniakdołączył do nas

4677 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się