Hyper Poland

logistyka

Projektujemy transport przyszłości

Hyper Poland to multidyscyplinarny zespół ekspertów, który pracuje od 2015 roku nad rozwojem nowego środka transportu.

Rozwiązujemy problemy związane z obecnymi systemami transportowymi. W zglobalizowanym świecie rynek przewozów pasażerskich i towarowych gwałtownie rośnie, ale obecna infrastruktura nie jest w stanie sprostać rosnącym wymaganiom na usługi transportowe.

Hyperloop to nowy środek transportu, który pozwala ludziom lub towarom poruszać się z bardzo dużymi prędkościami w oparciu o koncepcję zrównoważonego transportu. Jest to skrzyżowanie pociągu z samolotem. Umożliwia podróż między Krakowem a Gdańskiem w 35 minut, podróżując blisko prędkości dźwięku. Kapsuła Hyperloop porusza się w specjalnej rurce, w której ciśnienie powietrza jest tak niskie, jak na wysokości 10 km, co znacznie zmniejsza opór powietrza. Pojazd porusza się bez kontaktu z tunelem za pomocą lewitacji magnetycznej i łożysk powietrznych.

W lecie 2017 roku zbudowaliśmy pierwszy polski prototyp pojazdu Hyperloop, który wziął udział w finale SpaceX Hyperloop Pod Competition II w Kalifornii. W sierpniu 2017 r. zakończyliśmy program akceleracyjny z HardGamma Ventures i Pocztą Polską. W rezultacie rozpoczęliśmy prace nad rozwiązaniami logistycznymi opartymi o technologię Hyperloop.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Witold

5 października 2017 o 06:48

„Konstrukcja tuneli wykonana będzie ze stali, która zapewnia szczelność na powierzchni segmentu” – czy to zdanie coś znaczy? Co ile metrów będą dylatacje i o jakim ruchu? Jaka będzie orientacyjna objętość śluzy i ile czasu będzie trwało śluzowanie?

Pytanie zostało wysłane. Czekamy na odpowiedź.

5 października 2017