inspiria

edukacja

pióro i papier w wirtualnej przestrzeni - mobilna klasa interaktywna

Aplikacja interaktywna oparta o interface PAPUI i technologię rozpoznawania pisma ręcznego, pióra cyfrowego i znaków /ikon sterujących. Główne funkcjonalności aplikacji są dostępne dla nauczycieli., a niektóre dla uczniów/studentów oraz rodziców. Zadaniem wdrożenia jest skuteczne zapamiętywanie treści przez uczniów, obserwacja i analiza przez nauczyciela procesu przyswajania wiedzy przez każdego z uczniów/studentów. Ręczne pisanie rozwija pamięć i kreatywność zatem należy zrobić wszystko by w procesie edukacji zamienić klikanie po klawiaturze na pismo ręczne zachowując korzystanie z dobrodziejstw Internetu.

Mobilna klasa interaktywna jest innowacyjną koncepcją edukacyjną, która pozwala na zwiększenie efektywności uczenia się przez studentów i monitorowanie tego procesu przez nauczycieli praktycznie online. Produkt składa się z aplikacji zainstalowanej na komputerze nauczyciela, interaktywnej maty i zestawu dla każdego ucznia zawierającego zeszyt i pióro cyfrowe. Główne funkcje aplikacji to generowanie karty pracy dla studentów na lekcje oraz współdzielenie ich pracy. Generowanie automatycznie sprawdzanych dyktand pozwala na szybką ocenę. Przechowywanie pracy w wirtualnej wersji pozwala na łatwą ewaluację postępów ucznia. Inną cechą będzie łączenie zawartości treści pochodzącej z papieru z wirtualną dopisywaną na tablicy interaktywnej. Cały proces tworzenia i udostępniania treści, komunikacji i opublikowanie na tablicy jest bardzo przyjemne i łatwe. I najbardziej istotne, że pomimo wykorzystania treści internetowych przez nauczyciela w procesie edukacji dzieci wykorzystuje się ręczne pismo bez użycia klawiatury. Jest to bardzo ważne. Bo pisanie ręczne aktywuje obszar mózgu odpowiedzialny za kreatywność i pamięć, co pozwala na trwałe przyswajanie wiedzy.

Zespół

Inwestorzy

250 000 - 500 000 zł
Przed rejestracją

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Mariusz Lachwitamy na pokładzie
  • Joanna Mariawłaśnie dołączył
  • Andrii Kurhanskyiwłaśnie podpisał Manifest
  • Grzegorz Milczarekdziękujemy za podpisanie
  • Ewelina Olszewskadołączył do nas
  • Bartosz Liszkowskijest z nami
  • Dawid Kwaśnicawitamy na pokładzie
  • Aleksandra Szulcwłaśnie dołączył

4648 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się