loko.

moda

Pierwszy społecznościowy m-commerce

Loko to pierwszy na świecie społeczny m-commerce (ang. social marketplace). Oznacza to, iż łączy w sobie najnowsze dostępne rozwiązania technologii mobilnej, jednocześnie zawierając w sobie najlepsze praktyki znane z portali społecznościowych.
Loko powstało jako odpowiedź na globalne trendy dotyczące sprzedaży online. Już dziś od 20% do 40% ruchu generowanego na portalach modowych pochodzi z urządzeń mobilnych. Niestety, większość z portali nie jest dostosowanych do przeglądania na smartfonie (nie uwzględnia wygodnych gestów i zachowania użytkowników), podczas gdy już 37% internautów kupuje produkty mobilnie.

Oddaliśmy naszym użytkownikom do dyspozycji 200 tys. produktów od 1600 brandów i stale zapinamy kolejne, w tym giganty takie jak Simple, Sinsay czy Zalando.

Loko jako aplikacja mobilna posiada innowacyjny interfejs znany z popularnej na całym świecie aplikacji randkowej Tinder. Dzięki łatwemu przeglądaniu produktów poprzez przesuwanie produktów w lewo ("nie lubię"), w prawo ("lubię") i w dół ("zapytaj znajomego") użytkownik nie tylko bez wysiłku przegląda ubrania w aplikacji, ale jednocześnie wyraża swoje zdanie na temat tego co mu się podoba i co go nie interesuje. Produkty, które użytkownik polubił trafiają od razu do jego dedykowanej Szafy, czyli listy życzeń do której zawsze może wrócić. Ubrania, które go nie interesują nie pojawiają się po raz drugi w propozycjach, dzięki czemu znika uciążliwy proces przechodzenia za każdym razem przez te same zakładki (znany z każdego sklepu e-commerce). Dzięki takiemu podejściu, użytkownik może korzystać z Loko krótko i często (np. w tramwaju, czekając na znajomego w kawiarni, itp.), aplikacja pamięta gdzie użytkownik skończył, a wyświetlana zawartość jest zawsze świeża (nie widać tego co już się odrzuciło). To dopiero początek - już dziś zespół Loko ma na swoim pokładzie astrofizyków, którzy opracowują algorytm pozwalający na tworzenie dedykowanego "feedu produktów", zgodnego z preferencjami użytkowników. Oznacza to, że Loko za użytkownika przeszukuje sieć w poszukiwaniu produktów, które potencjalnie najbardziej będą mu się podobać, odsiewając te, na które i tak nie zwróciłby uwagi.

Dzięki logowaniu do Loko poprzez Facebooka, użytkownik uzyskuje bezcenne informacje na temat tego, którym z jego znajomych (obecnych na Loko) podoba się dany produkt. Po raz pierwszy decyzję o kupnie produktu można podjąć nie tylko na podstawie zdjęć, opisu i ceny, ale również informacji o preferencjach swoich znajomych. Dzięki Loko użytkownik przestaje odczuwać efekt "bycia samemu w sklepie". Jeżeli nadal nie ma zdania, może skontaktować się bezpośrednio ze swoimi znajomymi poprzez Facebook Messengera. Znajomy nie musi mieć pobranej aplikacji, produkt załączy się do wiadomości i otworzy w jego przeglądarce. Warto podkreślić, iż to dopiero początek rozwiązań społecznościowych. Zespół Loko rozwija już dziś funkcjonalności, które pozwolą na łatwiejszą komunikację tak między użytkownikami, jak i brandami i celebrytami.

Loko daje możliwość na zwiększenie zasięgu swojej kolekcji każdemu ze współpracujących z nim brandów modowych. Warto jednak pamiętać, że znacząca wartość rozwiązania leży w bezcennych danych na temat preferencji użytkowników. Każdy ze współpracujących z Loko brandów uzyska dostęp do panelu analitycznego na temat preferencji użytkowników o każdym z jego produktów w podziale demograficznym (znanym z analityki Fanpage'y na Facebooku). Dzięki informacjom o tym co każdy z użytkowników posiada w swojej Szafie, brand modowy będzie mieć możliwość targetowania dedykowanych ofert dla klientów zainteresowanych właśnie danym produktem (wysokiej jakości baza leadów).

Loko od samego początku zostało przygotowane jako rozwiązanie globalne. 3 lipca 2016 roku nastąpił start aplikacji na rynku polskim, a od 15 września Loko jest dostępne dla użytkowników we Włoszech i Indonezji.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Bartłomiej Michałowskijest z nami
  • Jan Nowakwitamy na pokładzie
  • Aleksander Olenderdołączył do nas
  • Patrycja Wójcikwłaśnie dołączył
  • Aniela Matusiakdziękujemy za podpisanie
  • Michał Lutostańskiwłaśnie podpisał Manifest
  • Juliana Panaszukjest z nami
  • Maciej Dąbrowskiwitamy na pokładzie

4586 osób podpisało deklarację

Najnowszy wpis

0

Reforma podatkowa 2019 po pierwszym czytaniu w Sejmie

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się