medVC - interaktywna platforma zdalnej współpracy medycznej

medVC jest interaktywną platformą zdalnej współpracy medycznej umożliwiającą komunikację audio-wideo w czasie rzeczywistym pomiędzy salami operacyjnymi, salami konferencyjnymi i gabinetami lekarskimi. medVC umożliwia przesyłanie wielu równoległych strumieni wideo w wysokiej rozdzielczości pochodzących z kamer operacyjnych, mikroskopów, endoskopów, robotów operacyjnych i innych urządzeń obrazowania medycznego. Ponadto, medVC oferuje zbiór narzędzi ułatwiających zdalną współpracę profesjonalistów medycznych, takich jak zatrzymywanie strumienia wideo, oznaczanie dowolnych fragmentów obrazu, zapisywanie klatek obrazu do repozytorium medycznego, zdalne sterowanie oprogramowaniem medycznym uruchomionym na podłączonych do systemu komputerach (np. przeglądarkami obrazów DICOM), nagrywanie i publikowanie nagrań na portalu medycznym, czy streaming na żywo do Internetu. medVC jest również kompatybilne ze stereoskopowymi (3D) strumieniami wideo pochodzącymi z robotów operacyjnych (np. da Vinci) i endoskopów 3D (Storz, Olympus, ...), które właśnie wchodzą na rynek.

medVC pokazuje nową jakość w telemedycynie podczas takich wydarzeń jak kongresy medyczne, targi, czy sesje pokazowe chirurgii na żywo, jednak jego prawdziwa siła leży w możliwości codziennego zastosowania w edukacji medycznej, zdalnej współpracy lekarzy, czy łączenia ze sobą partnerskich szpitali i przychodni lekarskich. medVC wykorzystywany jest już w Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech, Luksemburgu, Holandii oraz Hiszpanii.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Katarzyna Janickadziękujemy za podpisanie
  • Maciej Stępieńwłaśnie podpisał Manifest
  • Natalia Błaszczukwitamy na pokładzie
  • Andrzej Couragewłaśnie dołączył
  • Adam Rychlewskijest z nami
  • Adam Protasiukdołączył do nas
  • Mariusz Nowakdziękujemy za podpisanie
  • zebra12@autograf.plwłaśnie podpisał Manifest

3769 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się