Mercurius krok w przyszłość

Technologia która poprzez zestaw specjalnych czujników pozwoli przeanalizować :
- sposób chodu/biegu użytkownika
-obciążenie stawów
-ból w kolanach
-choroby stopy

Mobilna aplikacja :
- opracowana wraz z zespołem medycznym (Centrum Medycyny Sportowej)
- służy radą, a nie tylko wskazówką
- diagnoza na podstawie przetwarzania danych użytkownika (płeć, wiek, waga, wzrost) oraz algorytmu wypracowanego z zespołem medycznym.

Cała technologia zostanie umieszczona w bucie. Planujemy nawiązać współprace z producentami obuwia i udzielać licencji na naszą technologię.


Celem zespołu jest wykorzystanie unikalnych technologii, umożliwiających dokonywanie pomiaru w dotąd nieznany zwykłemu użytkownikowi sposób. Przy użyciu czujników umieszczonych w obuwiu. Dotychczas aby dokonać pomiaru funkcji życiowych użytkownika potrzebne były urządzenia zewnętrzne, takie jak: opaski. Rozwijana przez zespół technologia sprawia, iż potencjalnym odbiorcą stanie się każdy noszący buty, począwszy od specjalistycznego obuwia przeznaczonego do pracy bądź rehabilitacji, skończywszy na obuwiu domowym. Celem rozwijanych przez zespół technologii jest wdrażanie rozwiązań umożliwiających dokonanie dokładnego pomiaru obciążenia stawów . Umożliwi to przy wykorzystaniu autorskiej aplikacji prewencję, leczenie schorzeń osób przechodzących rehabilitację czy cierpiących na choroby cywilizacyjne a także poprawę wyników osiąganych przez zawodowych sportowców – poprzez eliminację przeciążenia stawów. W ten sposób dojdzie do znacznego ograniczenia kosztów związanych z monitowaniem stanu użytkownika. Powszechność nośnika – butów umożliwi dotarcie do wielu grup docelowych.
Konto premium w aplikacji mobilnej umożliwia wysłanie otrzymanych wyników bezpośrednio do lekarza. Co ogranicza koszty wizyt u lekarz oraz oszczędza czas użytkownika.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Marcin Żurowiczwłaśnie podpisał Manifest
  • Bartłomiej Kudełkadziękujemy za podpisanie
  • Kashif Naeemwitamy na pokładzie
  • Piotr Poddębniakwłaśnie dołączył
  • Grzegorz Rejowskijest z nami
  • Rafał Froniadołączył do nas
  • Mikołaj Roszakwłaśnie podpisał Manifest
  • Gultekin cirikdziękujemy za podpisanie

4673 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się