mHealth, eHealth, wearable, aplikacje medyczne, rehabilitacja, technologie mobilne

mReh Sp. z o. o. dostarcza rozwiązań w zakresie wsparcia zdalnej mobilnej rehabilitacji. Naszym celem jest zapewnienie pacjentom, poprzez nowoczesne formy , zdalnej rehabilitacji, umożliwiającej skuteczne i bezpieczne realizowanie indywidualnych zaleceń lekarzy i fizjoterapeutów oraz zapewnienie specjalistom medycznym dostępu do danych ćwiczących na odległość pacjentów w celu lepszego monitoringu i analizy skuteczności prowadzonej terapii.

mReh Sp. z o. o. jest startupem realizującym projekt z zakresu systemu do zdalnej mobilnej rehabilitacji. Nasze działania realizujemy na styku dwóch rynków: rynku usług mobilnych oraz rynku usług medycznych.

Głównym założeniem naszej Firmy jest stworzenie produktu spełniającego oczekiwania zarówno Specjalistów jak i Pacjentów. Celem naszego projektu jest zapewnienie pacjentom, poprzez nowoczesne formy , zdalnej rehabilitacji, umożliwiającej skuteczne i bezpieczne realizowanie indywidualnych zaleceń lekarzy i fizjoterapeutów oraz zapewnienie specjalistom medycznym dostępu do danych ćwiczących na odległość pacjentów w celu lepszego monitoringu i analizy skuteczności prowadzonej terapii.

Wizja mReh to społeczeństwo dbające o zdrowie układu ruchu, które świadomie stawia na prewencję oraz szybką, kompleksową pomoc w przypadku choroby, także w warunkach domowych. Warunkiem skutecznej rehabilitacji leczniczej, przyjętym jako kanon polskiego modelu rehabilitacji, jest jej wczesne zapoczątkowanie oraz jej systematyczne kontynuowanie również w warunkach domowych.

Chcielibyśmy, aby Pacjenci w Polsce skutecznie i bezpiecznie realizowali te założenia, poprzez rozpoczęcie rehabilitacji w odpowiednim czasie oraz utrzymanie jej ciągłości w dogodnym dla nich miejscu.

Na sukces projektu pracuje kadra fachowców: lekarzy, fizjoterapeutów. Obok nich równolegle pracuje grupa inżynierów i programistów – ich celem jest najlepsza z możliwych implementacja rozwiązań w zakresie aplikacji, serwisu www oraz oprogramowania urządzeń. To ich fantastyczna wiedza teoretyczna i doświadczenie gwarantują najwyższy standard tworzonego rozwiązania.

System zdalnego wsparcia rehabilitacji mobiReh: interaktywny program rehabilitacji dzień po dniu, dostosowany do poszczególnych typów urazów oraz dysfunkcji układu ruchu oraz zestaw czujników do obiektywizacji wykonywanego treningu.


System mobiReh wspiera użytkowników aplikacji w ćwiczeniach w zakresie rehabilitacji:

- pourazowej,
- pooperacyjnej
- związanej z chorobami narządu ruchu,
umożliwiając zdalną współpracę pacjenta z rehabilitantem czy lekarzem, polegającą na indywidualizacji ćwiczeń.

W skład mobiReh wchodzą:

1. Platforma dla specjalistów mobiReh
2. Platforma dla pacjentów mobiReh
3. Aplikacja mobilna mobiReh
4. Czujniki w technologii wearable


Warunkiem skutecznej rehabilitacji jest jej wczesne rozpoczęcie i następnie kontynuowanie w warunkach domowych. Liczba osób oczekujących na realizację świadczenia z zakresu rehabilitacji leczniczej w Polsce stale rośnie, pomimo wzrostu nakładów finansowych. Wydłuża się rzeczywisty czas oczekiwania na udzielenie świadczenia, którego mediana w 2013 roku wynosiła 129 dni.

Chcąc sprostać wymaganiom pacjentów, potrzebom rynku oraz oczekiwaniom m.in. firm ubezpieczeniowych i pracodawców w zakresie rehabilitacji – konieczne staje się wprowadzenie innowacyjnych, usprawniających proces rehabilitacji rozwiązań.

System zdalnej rehabilitacji mobiReh umożliwia:

-> nad chorymi – także w domu,
-> śledzenie postępów rehabilitacji,
-> wsparcie na odległość.

Zespół

Inwestorzy

100 000 - 250 000 zł
Seed
W Investments S.A.
WinQbator

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Ludwik Szakielwłaśnie dołączył
  • kobiwitamy na pokładzie
  • Dan Abitbolwłaśnie podpisał Manifest
  • Aya Eshdatdołączył do nas
  • Anna Penderdziękujemy za podpisanie
  • Aleksandra Kruczykjest z nami
  • Justyna Saganwłaśnie dołączył
  • Daniel Grabskiwitamy na pokładzie

3846 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się