MySpiroo - Take Your Breath. Everywhere. Mobilny, przenośny spirometr współpracujący ze smartphonem.

MySpiroo www.myspiroo.com to przenośny spirometr, połączony bezprzewodowo z dedykowaną aplikacją na smartfony z systemem iOS oraz Android. Urządzenie umożliwia osobom chorym na astmę czy POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc) stałe monitorowanie funkcji układu oddechowego. MySpiroo umożliwia wykonanie badania w dowolnym czasie i miejscu.

Za projektem MySpiroo stoi grupa projektowa HealthUp posiadająca silne kompetencje projektowe, informatyczne, mobilne i medyczne, której celem jest tworzenie rozwiązań w sferze zdrowia mobilnego (mHealth).

system MySpiroo składający się z elektronicznego i przenośnego spirometru (urządzenia monitorującego funkcję dróg oddechowych), aplikacji mobilnej i platformy bazodanowej i telemedycznej.

Grupą docelową są pacjenci z astmą oskrzelową i przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP), których na świecie żyje ok. 400 mln. Problemem chorych są nawroty duszności oraz konieczność częstego monitorowania stopnia obturacji oskrzeli. Osoby opiekujące się pacjentem mają utrudnioną możliwość bieżącej weryfikacji objawów. MySpiroo pozwala szybko ocenić funkcję drzewa oskrzelowego i przeanalizować pomiar i współdzielić wynik za pomocą smartfona z opiekunem/lekarzem. Tym samym jest narzędziem wspierającym opiekę nad chorym ostrzegając odpowiednie osoby w razie potrzeby.

Drugim aspektem w przypadku naszego urządzenia, jest wykorzystanie przez sportowców, w celu monitorowania wydolności oddechowej, zmian i trendów oddechowych, wpływ treningu i analiza postępów.
Nasze urządzenie mierzy najważniejsze parametry spirometryczne:

FVC, FEV, PEF, MVV, SVC, FEF oraz wiele innych.

Podstawowe funkcje:
Precyzyjny system pomiarowy
Pełna analiza spirometryczna
Pomiar wdechu i wydechu
Pomiar w czasie rzeczywistym
Pomiar warunków pomiaru (Temp, Ciś, Wilg.)
Pomiar saturacji krwii
Połączenie Bluetooth 4.0
Ładowanie NFC
System kontroli prawidłowego przeprowadzenia pomiaru

Zespół

Inwestorzy

4 000 000 - 5 000 000 zł
Seed

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Ludwik Szakieldołączył do nas
  • kobidziękujemy za podpisanie
  • Dan Abitbolwłaśnie dołączył
  • Aya Eshdatwitamy na pokładzie
  • Anna Penderwłaśnie podpisał Manifest
  • Aleksandra Kruczykjest z nami
  • Justyna Sagandołączył do nas
  • Daniel Grabskidziękujemy za podpisanie

3846 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się