MyWheels Scanner – poznaj swój samochód na nowo.

Optymalizuj koszty, lub poprawiaj osiągi. Aplikacja MyWheels rejestruje dane przebytych tras. Skontrolujesz to jak operujesz biegami, z jakimi obrotami silnika najwięcej się poruszasz, oraz ile średnio spala twój samochód. Aplikacja cały czas monitoruje komputer w twoim samochodzie i powiadomi Cię gdy tylko pojawi się błąd jeszcze zanim wyświetli się na liczniku.
samochód, obd II, auto, motoryzacja, paliwo, oszczędności, mobile, eku,

Zastanawialiście się kiedyś skąd mechanik, do którego jedziecie na naprawę Waszego auta, zwykle po kilku minutach jest w stanie określić rodzaj awarii? Owszem, na pewno ma większe od Was doświadczenie (w końcu pracuje i kształcił się w tym zawodzie od lat), ale z ogromną pomocą przychodzi mu wszechobecna, w nowych autach, elektronika. Dziś (a w zasadzie od 2001 roku w krajach Unii Europejskiej) powszechnym standardem komunikacji samochodu z mechanikiem jest tzw. złącze OBD II (On-Board Diagnostics). Po podłączeniu komputera poprzez złącze w samochodzie, mechanik ma dostęp do ogromnej ilości danych dotyczących nie tylko usterek, ale i sposobu użytkowania auta. Jeszcze do niedawna dostęp ten był zarezerwowany wyłącznie dla warsztatów ze względu na wysokie ceny sprzętu, oraz wymagał umiejętności odczytu i odpowiedniej interpretacji danych dostarczanych przez komputer samochodu. Dziś, na szczęście, to się zmienia. Wraz z rozwojem techniki każdy z nas może mieć dostęp do tej skarbnicy wiedzy o naszym samochodzie i dzięki temu doskonalić swoją technikę jazdy, ale co najistotniejsze w porę wykryć nadciagające problemy i odpowiednio wcześnie je usunąć. Przedstawiamy Scanner MyWheels, który, dzięki naszej aplikacji, pozwoli Wam na głębsze poznanie Waszego auta oraz dzięki funkcji planowania trasy pozwoli bezpiecznie dotrzeć do celu.

Nasza aplikacja pełni kilka funkcji. Jedną z najważniejszych, jest funkcja komputera pokładowego. Wykracza ona daleko poza dane dostarczane przez tradycyjny komputer pokładowy, jaki możemy spotkać praktycznie w każdym aucie. Nasza aplikacja pobiera dane na bieżąco z komputera silnika dzięki czemu mamy stały i czytelny podgląd na parametry jednostki napędowej. Dzięki temu możemy obserwować m.in. obciążenie i temperaturę silnika, temperaturę powietrza dolotowego czy ciśnienie paliwa. Obserwując te wskazania (oraz ich ewentualne odchylenia od normy) możemy zawczasu przygotować się na ewentualne awarie.

Kolejną interesującą funkcją, jest funkcja szczegółowego opisu trasy. Nasza aplikacja przedstawi dane dotyczące Waszej podróży, uwzględniając dane takie jak: odległość z punktu startowego do końcowego, zużyte paliwo i jego średni koszt na tej trasie, pokaże także najwyższą osiągniętą oraz średnią prędkość na przejechanym odcinku. Dowiemy się także czy podczas jazdy nie przegrzewał się silnik (a jeśli tak to kiedy miało to miejsce).

Co równie istotne, nasza aplikacja umożliwia odczyt zapamiętanych błędów, jakie pojawiły się w trakcie jazdy. Co ważne poinformuje nas o tym natychmiast po ich wystąpieniu, nawet gdy będzie to błąd występujący okresowo i nie zapisze się trawle trwale w pamięci sterownika (co uniemożliwi odczytanie go przez diagnoskop mechanika).

Dodatkową zaletą naszej aplikacji jest funkcja przypominjąca przypominająca (po wcześniejszym wprowadzeniu kilku podstawowych danych) o terminie przeglądu, wymianie oleju czy kończącej się dacie ubezpieczenia i ważności przeglądu rejestracyjnego.

Cała aplikacja została zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić korzystanie z niej użytkownikowi. Łatwość montażu, czytelne menu, duże kolorowe wykresy oraz wyraźnie sygnalizowanie wykrytych błędów sprawiają, iż korzystanie z niej jest wyjątkowo intuicyjne i nie przysporzy problemów nawet osobom rzadko korzystającym z tego typu programów.

Warto zatem sięgnąć po tą skarbnicę danych jeszcze do niedawna niedostępną dla nas. Dzięki niej korzystanie z naszego samochodu stanie się wygodniejsze, bezpieczniejsze a przede wszystkim bardziej ekonomiczne.

Warto, dzięki naszej aplikacji, poznać bliżej i zrozumieć swój samochód. Odwdzięczy się nam przy najbliższym przeglądzie lub tankowaniu.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Marcin Żurowiczdziękujemy za podpisanie
  • Bartłomiej Kudełkawłaśnie dołączył
  • Kashif Naeemwłaśnie podpisał Manifest
  • Piotr Poddębniakjest z nami
  • Grzegorz Rejowskidołączył do nas
  • Rafał Froniawitamy na pokładzie
  • Mikołaj Roszakdziękujemy za podpisanie
  • Gultekin cirikwłaśnie dołączył

4673 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się