NanoThea S.A.

biotechnologia

Naszym celem jest opracowanie produktu umożliwiającego wczesną i precyzyjną diagnostykę nowotworów, dostępnego dla każdego pacjenta.

NanoThea to polski start-up specjalizujący się w komercjalizacji wyników badań B+R prowadzonych nad nowoczesnym narzędziem do wczesnej diagnostyki nowotworów. Spółka została założona w 2015 roku przez prof. Tomasza Ciacha, jako cel obrano zapewnienie dostępu do wczesnej diagnostyki nowotworów szerszemu gronu odbiorców.

Każdego dnia ponad 22 000 ludzi na świecie umiera z powodu nowotworów. Wczesna diagnostyka znacząco zwiększa szanse na wyleczenie. W Polsce liczba zachorowań rośnie co roku: w 2013r. zdiagnozowano ponad 156 000 nowych przypadków, a ponad 94 000 osób zmarło z powodu nowotworów (Raport Polskiego Towarzystwa Onkologicznego).
Metody diagnostyczne wykorzystujące izotopy promieniotwórcze zaliczają się do najczulszych, jednak są drogie i kłopotliwe ze względu na małą trwałość– krótki okres półtrwania izotopu. Koszt pojedynczego badania PET w Polsce to ok. 3300zł.
Zespół NanoThea pracuje nad innowacyjnym w skali świata radiofarmaceutykiem do diagnostyki zmian nowotworowych metodą PET/MR. Technologia produkcji radiofarmaceutyku opiera się na znakowaniu biodegradowalnych nanocząstek izotopem promieniotwórczym. Radiofarmaceutyk NanoThea wyróżnia się znacznie niższym kosztem produkcji w porównaniu do powszechnie stosowanych rozwiązań. Dzięki produktowi NanoThea zmniejszą sią również koszty badania diagnostycznego, gdyż znakowanie pierwiastkiem promieniotwórczym może odbyć się tuż przed podaniem w szpitalu – redukuje to koszty transportu stanowiące znaczną część wartości badania, oraz skraca czas oczekiwania na wykonanie badania. Rozwiązanie to pozwoli na odwrócenie obecnie panującej sytuacji, dzięki czemu to marker będzie czekał na pacjenta w szpitalu, a nie na odwrót.
Wykorzystywane nanocząstki wykazują precyzyjne celowanie do zmienionych chorobowo tkanek, znacznie zwiększając szansę na poprawną diagnostykę nawet we wczesnym stadium choroby.
Obecnie firma jest na etapie badań przedklinicznych, których wyniki wskazują na wysoki potencjał opracowywanego rozwiązania. Założyciele oraz pracownicy firmy głęboko wierzą w słuszność podejmowanych działań oraz w pozytywny wpływ ich wynalazku na światowy rynek diagnostyczny.
Dzięki radiofarmaceutykom NanoThea będzie można ocalić wiele ludzkich istnień, dając im możliwość rozpoczęcia leczenia we wczesnej fazie choroby, tym samym znacząco zwiększając szansę na jego powodzenie.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Włodzimierzwitamy na pokładzie
  • Łukasz Dywickijest z nami
  • Daniel Pindelskidołączył do nas
  • mag domdziękujemy za podpisanie
  • Aneta Andrzejczykwłaśnie dołączył
  • Ren tanwłaśnie podpisał Manifest
  • MARCIN HARLAwitamy na pokładzie
  • Jakob Frickejest z nami

4220 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się