NanoVelos

biotechnologia

NanoVelos - a new approach to introducing drug-release control

NanoVelos jest biomedycznym startup-em powstałym na Politechnice Warszawskiej, którego idea powstała i była rozwijana w Laboratorium Inżynierii Biomedycznej. Działania firmy koncentrują się na rozwijaniu unikalnego system dostarczania leku opratego o nanocząstki polisacharydowe z zastosowaniem w onkologii. Skupiamy się na tworzeniu biodegradowalnego, uniwersalnego nośnika leków przeciwnowotworowych. Nośnik tworzy się przez samoorganizację z kowalencyjnie związanym lekiem, co pozwala na kontrolowane uwalnianie w zależności od pH środowiska. Powstały system charakteryzuje się poprawą celowania do komórek nowotworowych, zwiększeniem bezpieczeństwa terapii i umożliwia rozszerzenie okna terapeutycznego. Spółka pracuje nad rozwojem innowacyjnych kombinacji znanych leków przeciwnowotworowych z naszymi nanocząstkami. Zadaniem spółki jest przekucie idei nanocząstek do leczenia nowotworów w produkt dostępny dla każdego. Wierzymy, że produkt ten, ze względu na swoje właściwości, zwiększy możliwość leczenia nowotworów i da pacjentom szansę na uniknięcie bolesnych i nieprzyjemnych skutków ubocznych terapii.

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Łukasz Dywickiwłaśnie podpisał Manifest
  • Daniel Pindelskiwłaśnie dołączył
  • mag domwitamy na pokładzie
  • Aneta Andrzejczykjest z nami
  • Ren tandołączył do nas
  • MARCIN HARLAdziękujemy za podpisanie
  • Jakob Frickewłaśnie podpisał Manifest
  • Yang Yangwłaśnie dołączył

4219 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się