parrotone

komunikatory

Pomagamy w komunikacji i nauce języków obcych niepełnosprawnym, seniorom i dzieciom.

ParrotOne to aplikacja mobilna do komunikacji i inteligentna klawiatura dotykowa, mające na celu ułatwić życie niepełnosprawnym ruchowo.

Aplikacja oparta jest na autorskich algorytmach SI oraz rozwiązaniach w interfejsie użytkownika, dostosowanych do potrzeb osób z ograniczeniami manualnymi. W ParrotOne można używać całej powierzchni ekranu smartfona lub tabletu do budowania wiadomości, co jest znacznie łatwiejszą czynnością dla mniej sprawnych rąk, niż pisanie na klawiaturze. System uczy się tego, jak użytkownik konstruuje wypowiedzi, a następnie podpowiada nie tylko słowa, lecz przede wszystkim użyteczne komunikaty. Dzięki temu „papuga” ułatwi kontakt ze światem nie tylko niepełnosprawnym, ale również seniorom, którzy mogą mieć kłopoty z trafianiem w odpowiednie klawisze.

Problemem popularnych aplikacji do komunikacji jest niedostosowanie do ograniczeń osób niepełnosprawnych. Mniejsza siła mięśni i ograniczona precyzja ruchów powodują, że potrzebne są dedykowane rozwiązania. Tym właśnie jest ParrotOne – mówi founder, Piotr Lewandowski. Wskutek problemów z dykcją i oddychaniem u chorych, funkcja zamiany mowy na tekst nie jest rozwiązaniem problemu. Także zachowanie prywatności, która w przypadku niepełnosprawnych jest znacznie ograniczona, ma bardzo duże znaczenie.

Zespół ParrotOne prowadzi także prace rozwojowe nad prototypem inteligentnej klawiatury dotykowej, którą będzie można podłączyć do niemal każdego urządzenia, na przykład peceta. Wbudowany dotyk pozwoli ograniczyć do minimum ilość siły potrzebnej do naciskania klawiszy. Z kolei zintegrowany system podpowiedzi (będą pojawiać się na wyświetlaczu OLED), zmniejszy ilość ruchów potrzebnych do wprowadzenia tekstu w każdej aplikacji. Podsumowując – pisanie stanie się łatwiejsze i szybsze.

„Niepełnosprawni to około 15% ludzi na świecie. Wskutek swoich ograniczeń, wiele czasu spędzają w domach, przez co w znacznym stopniu stają się wykluczeni społecznie i cyfrowo. Pamiętajmy, że Internet jest dla chorych narzędziem pracy, a często także jedynym oknem na świat. Dlatego pod nazwą ParrotOne tworzymy rozwiązania, które pomagają niepełnosprawnym. Możliwość łatwego pisania na klawiaturze, komunikacji ze znajomymi, jest bardzo potrzebna. Sam cierpię na chorobę CMT, która wpływa na osłabienie mięśni. Używam do pisania tylko dwóch palców, po jednym u każdej dłoni. Setki milionów osób na świecie ma podobne problemy.” – tłumaczy Lewandowski.

W aplikacji mobilnej ParrotOne podpowiedzi będzie można wybierać nie tylko z poziomu wiersza tekstowego nad klawiaturą, ale także z podręcznego paska bocznego, który proponuje na ekranie dużo komunikatów do wyboru. Obecnie potrzeba nacisnąć ekran około 10-16 razy w celu wprowadzenia krótkiej wiadomości na smartfonie czy tablecie. Natomiast w ParrotOne wystarczy nacisnąć dowolną literę na klawiaturze i od razu można wybrać całe zdanie. Dzięki temu ten sam komunikat można napisać wykonując zaledwie 3-4 naciśnięcia ekranu. Aplikacja pomoże napisać sms, e-mail czy czatować ze znajomymi z Facebooka.

Statystyczny polski internauta używa w codziennej komunikacji do 6 tysięcy różnych słów. Specjalnie tworzony słownik aplikacji będzie zawierać ponad 60 tysięcy wyselekcjonowanych słów i co najmniej 20 tysięcy komunikatów. Ponadto twórcy aplikacji świadomie stawiają na bezpieczeństwo i szyfrują rozmowy. ParrotOne nie będzie szpiegować, podsłuchiwać ani wymagać danych osobowych do rejestracji konta.

Celem aplikacji jest także pomoc niepełnosprawnym w nauce języków obcych, a zarazem w aktywizacji zawodowej. Każdą podpowiedź na ekranie można będzie bezbłędnie, jednym kliknięciem, przetłumaczyć na wybrany język obcy. Na przykład, po wybraniu podpowiedzi po polsku, wbudowany tłumacz pozwoli budować poprawne gramatycznie zdania po angielsku. Naturalnie działa to w obie strony – wystarczy, że rozmówca włączy tłumaczenie angielskich podpowiedzi na język polski.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Katarzyna Janickawłaśnie podpisał Manifest
  • Maciej Stępieńjest z nami
  • Natalia Błaszczukwłaśnie dołączył
  • Andrzej Couragedziękujemy za podpisanie
  • Adam Rychlewskiwitamy na pokładzie
  • Adam Protasiukdołączył do nas
  • Mariusz Nowakwłaśnie podpisał Manifest
  • zebra12@autograf.pljest z nami

3769 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się