Princity pomaga zredukować koszt druku o 40 %

Nasz system rozwiązuje główne problemy związane z kontrolą kosztów druku: zarządzanie materiałami eksploatacyjnymi, zdalne wykrywanie awarii oraz rozliczanie wydruków. Dzięki algorytmom analizującym poziom materiałów oraz historię zużycia możemy wygenerować zamówienie dopiero wtedy, kiedy będzie ono rzeczywiście potrzebne.

PRINCITY dla dużych kleintów:
pozwala prześledzić pełny proces obsługi materiałów, od momentu wysyłki do wymiany, podając przy tym precyzyjne dane odnośnie wydrukowanych stron oraz wykresy zużycia,
pomaga rozliczać ilości wydrukowanych stron oraz koszty wydruków,
wykrywa automatycznie awarie i rozpoznaje ich typ,
określa, czy do naprawy uszkodzonego urządzenia wymagane jest wezwanie specjalistycznego serwisu, moduł rozliczania serwisu pozwala z góry oszacować czas i koszty usunięcia problemu.

Drukarka/urządzenie wielofunkcyjne jest jednym z podstawowych narzędzi, bez których nie jest możliwe funkcjonowanie firm i instytucji państwowych. Nowoczesne urządzenia mogą posiadać od kilkunastu do ponad 20 materiałów eksploatacyjnych. Należy je wszystkie regularnie serwisować i uzupełniać, co naturalnie łączy się z kosztami. Wg raportu IDC tylko 10 % firm wie ile drukuje ile wydaje na wydruk.

W większości firm materiały eksploatacyjne, kupowane są na zapas by w razie potrzeby można było szybko wymienić je w urządzeniu. W większości firm cały proces jest bardzo problematyczny, powodujący duże straty środków finansowych oraz czasu. Gartner szacuje, że koszty druku pochłaniają 1-3 % dochodów przedsiębiorstw.

Główne czynniki wpływające na wzrost kosztów druku to:
- zbyt szybka wymiana materiałów (urządzenia zgłaszają niski poziom sugerujący wymianę, gdy materiał osiągnie poziom ~ 30 %).
- tanie materiały eksploatacyjne powodujące obniżenie jakości druku, a czasem nawet uszkodzenia urządzenia, których naprawa jest kosztowna i długotrwała.
- brak narzędzi do kontroli i tworzenia statystyk pokazujących wykorzystanie urządzeń przez pracowników.
- kupowanie materiałów na zapas – zamrożenie środków, które mogą pozostać w obiegu lub być zaoszczędzone.
- brak możliwości rozliczania i audytu kosztów druku

Firmy MPS (wynajmujące drukarki) potrzebują rozwiązania, które pozwoli im sprawnie rozliczać klientów (na podstawie liczby wydruków) oraz zapewnić zapewnić ciągłość pracy wynajmowanych urządzeń, zgłaszając potrzebę wymiany materiałów i serwisu z odpowiednim wyprzedzeniem

Zespół

Inwestorzy

100 000 - 250 000 zł
Pre-seed

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Eric Loughridgejest z nami
  • Aleksandra Michalskadziękujemy za podpisanie
  • Łukasz Jakubiakdołączył do nas
  • Pawel Koswłaśnie dołączył
  • Cezary Jaroniwitamy na pokładzie
  • Agnieszka Drozdowskawłaśnie podpisał Manifest
  • Pulane Tomulczukjest z nami
  • Amandadziękujemy za podpisanie

4768 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się