Quotiss

logistyka

We simplify freight rates

Quotiss to narzędzie do zarządzania cenami frachtu morskiego. Naszymi klientami są firmy logistyczne, których łączny obrót wynosi 1 bilion dolarów. Aplikacja działa 100x szybciej niż obecne standardy i eliminuje wszystkie błędy w procesie wyceny frachtu.

Quotiss to aplikacja w modlu SaaS. Nasza docelowa grupa Klientów to spedytorzy oraz armatorzy morscy. Jest to ogromna, choć mało widoczna branża: "90% of everything" to książka brytyjskiej dziennikarki Rose George, która udowadnia, że 90% towarów albo przypłynęła na statku albo zawiera komponent, który przypłynął statkiem.

Obecnie proces wyceny frachtu morskiego zajmuje od 2 godzin do 2 dni, a 10% kwotacji zawiera błędy. Spowodowane jest to przez manualny proces, ogromną zmienność i złożoność stawek, a w tak ogromnej branży króluje Excel oraz Word. Te błędy kosztują naszych Klientów około 10 miliardów USD rocznie.

Dzięki aplikacji Quotiss proces wyceny frachtu trwa kilka sekund, a wszystkie stawki są 100% poprawne.

Quotiss zadebiutował w październiku 2016 roku i został bardzo dobrze przyjęty przez rynek - 3 klientów zdecydowało się na wdrożenie już w styczniu i lutym 2017.

Jako założyciele, mamy duże doświadczenie w branży logistycznej - pracowaliśmy w największej firmie kontenerowej Maersk w wielu krajach - m.in. w Rosji, Belgii, Holandii, we Włoszech a nawet w Kenii i Indiach.

Niedawno na prestiżowym Kongresie 590 zajęliśmy II miejsce w Bitwie Startupów:
http://quotiss.com/2016/11/21/quotiss-president-of-poland-and-iron-maiden/

Inny sukces na koncie to akceptacja do programu Techstars - a to jeden z najlepszych tego typu programów na świecie, gdzie tylko 1% aplikacji zostaje zaakceptowanych.
http://quotiss.com/2017/01/25/quotiss-accelerated/

Narzędzie do wyceny frachtu morskiego to dopiero początek - w przyszłości chcemy stać się czołowym dostawcą oprogramowania dla branży logistycznej i zaoferować produkt także dla frachtu drogowego, kolejowego i lotniczego.

Zespół

Inwestorzy

100 000 - 250 000 €
Seed

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Tomasz Kucwłaśnie dołączył
  • Anna Rechitskaiadziękujemy za podpisanie
  • Mateusz Sobczukjest z nami
  • Paweł Muzykadołączył do nas
  • Firaswitamy na pokładzie
  • Joanna Liswłaśnie podpisał Manifest
  • Marcin Żurowiczwłaśnie dołączył
  • Bartłomiej Kudełkadziękujemy za podpisanie

4679 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się