reds-sa

analityka

Dla zielonej kolei

REDS SA to innowacyjny start-up, który powstał w celu wytworzenia i rozwoju systemu Eco Driving służącego obniżaniu zużyciu energii przez przewoźników kolejowych. Obecnie REDS pracuje nad rozwojem rozwiązania Eco Learning które wspiera przewoźników w szkoleniu maszynistów za pomocą wirtualnej rzeczywistości (VR).

REDS Spółka Akcyjna (Railway Eco Driving System) jest firmą innowacyjną, realizującą projekt w zakresie efektywności energetycznej, polegający na ograniczeniu zużycia energii przez przewoźników kolejowych. Celem projektu jest opracowanie i wdrożenie systemu informatycznego, dającego wsparcie maszynistom kolejowych w prowadzeniu pociągów w sposób oszczędny (Eco Driving), poprzez zastosowanie monitoringu przejazdów oraz wdrożeniu systemów motywacyjnych.
Uzyskanie oszczędności w zużyciu energii jest możliwe, o ile przewoźnik kolejowy może zarządzać i wpływać pozytywnie na technikę prowadzenia pojazdu oraz nawyki maszynistów. Statystyki, jakie przynosi projekt w Kolejach Mazowieckich pokazują różnice zużycia energii dochodzące do 30%, przy tych samych pojazdach, trasach i warunkach pogodowych. Po wdrożeniu systemu można oczekiwać do 10% oszczędności dla przewoźnika, bazując na poprawie techniki jazdy maszynistów. W ramach systemu eco-drivingu opracowane techniki grywalizacji, pozytywnie wpływają na motywację maszynistów, ich satysfakcję z wykonywanej pracy oraz osiągnięte rezultaty w zakresie efektywności energetycznej.
Aktualnie REDS opracowuje nowy produkt (Eco Learning), bazujący na wykorzystaniu nowoczesnej technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) do doskonalenia techniki prowadzenia pojazdu. W wersji docelowej Eco Learning może być użyty w ośrodkach szkoleniowych oraz sekcjach maszynistów, jak również wykorzystany w laboratoriach uczelni technicznych o profilu transportowym oraz w technikach kolejowych.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Włodzimierzwłaśnie podpisał Manifest
  • Łukasz Dywickiwłaśnie dołączył
  • Daniel Pindelskidołączył do nas
  • mag domwitamy na pokładzie
  • Aneta Andrzejczykjest z nami
  • Ren tandziękujemy za podpisanie
  • MARCIN HARLAwłaśnie podpisał Manifest
  • Jakob Frickewłaśnie dołączył

4220 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się