ResearchDirect

media / treści

Illuminating Research Organisations

ResearchDirect to pierwsza na świecie, globalna platforma (aplikacja mobilna i desktopowa), mająca skupiać w swoich ramach wszystkie znaczące organizacje badawcze (instytuty badawcze, uniwersytety, firmy badawcze, centra naukowe etc.) z całego świata. Jej główną funkcją jest zapewnienie organizacjom badawczym efektywnego narzędzia marketingowego, tym samym wsparcie komunikacji (w tym procesów inwestycyjnych) na linii biznes-nauka oraz pozyskiwanie dużych zbiorów danych dot. badań i innowacji z całego świata (Big Data).

Na świecie funkcjonuje ponad 8 200 instytutów badawczych i 32 000 uniwersytetów. Ich obecność w Internecie, podstawowym obecnie kanale komunikacji, jest w większości przypadków znikoma. Zwłaszcza instytuty badawcze, ze względu na brak odpowiednich narzędzi i działań promocyjnych w sieci i poza nią nie zajmują należnej im pozycji w rzeczywistości gospodarczej. Większość z tych podmiotów pozostaje anonimowa dla szerokiego grona odbiorców - strona internetowa (często przestarzała i nieatrakcyjna) nie zapewnia właściwej promocji organizacji i nie stanowi wydajnego kanału komunikacji z interesariuszami. Jednocześnie, organizacje badawcze nie istnieją jeżeli chodzi o platformy mobilne, co stanowi duże wyzwanie w sytuacji, w której większość z nas posługuje się na co dzień aplikacjami mobilnymi, jako źródłem wiedzy
i narzędziem komunikacyjnym.

Podstawowym celem projektu ResearchDirect jest zgromadzenie jak największej ilości organizacji badawczych
w ramach przewodnika online – Research Organisations Guide i tym zapewnienie im odpowiedniej widoczności
i promocji w Internecie a zarazem otwarcie dla tych organizacji efektywnego kanału komunikacji z biznesem, organizacjami międzynarodowymi i innymi zainteresowanymi stronami. Istotną wartość dodaną stanowi 5 pozostałych funkcjonalności, które same w sobie mają potencjał by tworzyć osobne produkty.

ResearchDirect – krótki przewodnik po platformie
- Pierwszy, internetowy przewodnik, skonstruowany w oparciu o aplikację mobilną i desktopową, promujący organizacje badawcze z całego świata,
- Skupia wszystkie istotne organizacje badawcze w jednym miejscu – w ramach jednej platformy.
- Tradycyjnie rozumiany przewodnik – zwirtualizowany i przekształcony w aplikację, która jest szeroko dostępna dla każdego użytkownika Internetu oraz urządzenia mobilnego (aplikacja dla odbiorcy końcowego jest darmowa i dostępna w app storach).
- W ramach podstawowej funkcjonalności „Research Organisations Guide” funkcjonuje profil organizacji – który można rozwijać i przekształcać na co dzień by zainteresować użytkowników, w tym potencjalnych partnerów biznesowych i inwestorów.
- Centralne miejsce do którego wszystkie zainteresowane strony będą odwoływać się, jako najbardziej informatywnego
i wiarygodnego źródła informacji na temat organizacji badawczych i ich zdolności do prowadzenia badań.
- Aplikacja jest darmowa dla odbiorcy końcowego, umożliwiając dostęp do profilów organizacji w sposób szybki i prosty, z dowolnego miejsca na świecie – możliwość natychmiastowego dostępu do danych dot. możliwości, osiągnięć, inicjatyw, projektów etc.
- Research Organisations Guide umożliwia organizacjom badawczym dzielenie się ważnymi informacji z szerokim gronem odbiorców – w zależności od tego co dana organizacja ma do powiedzenia światu, bez konieczności odwoływania się do nieefektywnych wyszukiwarek internetowych.
Możliwość promocji infrastruktury, osiągnięć, obszarów badawczych, aktywności badawczej, kwestii współpracy międzynarodowej oraz potencjału ludzkiego danej organizacji badawczej.
- Ponadto szereg innych funkcjonalności: Agora, Conferences & Events, News & Highlights, Direct Match, Jobs & Careers.
- Nowoczesne algorytmy "matchujące", a także algorytmy służące analizie Big Data.

Zespół

Inwestorzy

100 000 - 250 000 zł
Seed

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Mateusz Sobczukjest z nami
  • Paweł Muzykadziękujemy za podpisanie
  • Firasdołączył do nas
  • Joanna Liswitamy na pokładzie
  • Marcin Żurowiczwłaśnie dołączył
  • Bartłomiej Kudełkawłaśnie podpisał Manifest
  • Kashif Naeemjest z nami
  • Piotr Poddębniakdziękujemy za podpisanie

4677 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się